Таг: обид за пуч

ГРЦИЈА ЈА ОДБИ ТУРЦИЈА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ОСУМ ВОЈНИЦИ

ГРЦИЈА ЈА ОДБИ ТУРЦИЈА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ОСУМ ВОЈНИЦИ

Врховниот суд на Грција пресуди против екстрадиција на осум турски војници кои избегаа во Грција во јули по неуспешниот обид за пуч во Турција, соопшт ...
НАТО ОДБИ ДА ГИ ОСУДИ АПСЕЊАТА НА ТУРСКИТЕ НОВИНАРИ И ПРАТЕНИЦИ

НАТО ОДБИ ДА ГИ ОСУДИ АПСЕЊАТА НА ТУРСКИТЕ НОВИНАРИ И ПРАТЕНИЦИ

Генералниот секретар на НАТО одби да ги осуди апсењата на пратеници и новинари во земјата членка Турција, откако беше притиснат да одговори во врска с ...
РУСИЈА ОРГАНИЗИРАЛА ПУЧ ВО ЦРНА ГОРА, ПОКАЖА ИСТРАГАТА НА ЦРНОГОРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

РУСИЈА ОРГАНИЗИРАЛА ПУЧ ВО ЦРНА ГОРА, ПОКАЖА ИСТРАГАТА НА ЦРНОГОРСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Истрагата на црногорските власти покажала дека руски националисти стојат зад наводниот обид за пуч на денот на изборите поради планот на владата да му ...
ТУРЦИЈА УАПСИ ДЕВЕТМИНА НОВИНАРИ ОД ОПОЗИЦИСКИОТ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

ТУРЦИЈА УАПСИ ДЕВЕТМИНА НОВИНАРИ ОД ОПОЗИЦИСКИОТ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

Деветмина новинари, раководители и друг персонал на турскиот опозициски дневен весник „Џумхуриет“ беа формално уапсени за судење по обвинувања за теро ...
4 / 4 НАПИСИ