Таг: обвинителен акт

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ОБВИНЕНИЕ ЗА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА ШТО ЛЕКУВАЛ ДОМА ВО ДИВА ГИНЕКОЛОШКА ОРДИНАЦИЈА

ОБВИНЕНИЕ ЗА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА СТРУШКАТА БОЛНИЦА ШТО ЛЕКУВАЛ ДОМА ВО ДИВА ГИНЕКОЛОШКА ОРДИНАЦИЈА

Основното јавно обвинителство Струга денеска до надлежниот суд достави Обвинителен акт против поранешниот директор на Струшката болница и гинеколог д- ...
НОРМАЛНА ЛАГА    

НОРМАЛНА ЛАГА    

1 Што ќе биде денеска вест на денот?  Што имаме ново од замениците, дополнителните, техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ задолжени за кавга? Каква ли изј ...
ВКУПНО ПЕТ ОД 11 ОБВИНЕТИ ЗА НЕЗАКОНСКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПРИЗНАА ВИНА, ВО ОБВИНЕНИЕТО ОСТАНУВА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ

ВКУПНО ПЕТ ОД 11 ОБВИНЕТИ ЗА НЕЗАКОНСКА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ ПРИЗНАА ВИНА, ВО ОБВИНЕНИЕТО ОСТАНУВА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ

  Во случајот во кој за кривичните дела Злоупотреба на службената положба и овластувања, Бесправно градење и Несовесно работење се обвинети 11 ...
РУСКОВСКА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЈАНАКИЕСКИ И ДЕСЕТМИНА ЗА „ШПАНСКИ СКАЛИ“, ТОЈ ДЕНЕСКА СЕ ПОЖАЛИ ДЕКА ИМА НАД 200 СУДЕЊА ГОДИШНО

РУСКОВСКА ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ЈАНАКИЕСКИ И ДЕСЕТМИНА ЗА „ШПАНСКИ СКАЛИ“, ТОЈ ДЕНЕСКА СЕ ПОЖАЛИ ДЕКА ИМА НАД 200 СУДЕЊА ГОДИШНО

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе обвинение против ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и уште против 10 служб ...
ТРОЈЦА ОБВИНЕТИ ЗА „РЕКЕТ“, ОД КАМЧЕВ ЈАНЕВА ЗЕЛА 50.000 ЕВРА, А БОКИ 13 МИЛИОН И ПОЛ ЕВРА ЕВРА ШТО ГИ ТРОШЕЛ ЗА ЛУКСУЗНИ АЛИШТА И ОДМОРИ

ТРОЈЦА ОБВИНЕТИ ЗА „РЕКЕТ“, ОД КАМЧЕВ ЈАНЕВА ЗЕЛА 50.000 ЕВРА, А БОКИ 13 МИЛИОН И ПОЛ ЕВРА ЕВРА ШТО ГИ ТРОШЕЛ ЗА ЛУКСУЗНИ АЛИШТА И ОДМОРИ

  Обвинителката Вилма Русковска од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,  денеска до Основниот кривичен ...
СУДОТ ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

СУДОТ ГО ПРИФАТИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Прифатен е обвинителниот акт за организираниот напад на Собранието на 27 април минатата година, соопшти Основниот суд Скопје 1. „Советот за оценка ...
ЕДНА ГОДИНА ПО 27 АПРИЛ, СЕ ЗНАЕ ДЕКА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО БИЛ ОРГАНИЗИРАН, НО НЕ СЕ ЗНААТ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

ЕДНА ГОДИНА ПО 27 АПРИЛ, СЕ ЗНАЕ ДЕКА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО БИЛ ОРГАНИЗИРАН, НО НЕ СЕ ЗНААТ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

Советот за оцена на обвинителниот акт при Основниот суд Скопје 1, и по еден месец откако Републичкиот јавен  обвинител Љубомир Јовески подигна обвинен ...
НАПАЃАЧИТЕ СО ФАНТОМКИ ДОБИЛЕ ТЕЛЕФОНСКИ ПОВИК ДА ДЕЈСТВУВААТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ, ЕДЕН ПОСЕГНАЛ ПО ПИШТОЛ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ

НАПАЃАЧИТЕ СО ФАНТОМКИ ДОБИЛЕ ТЕЛЕФОНСКИ ПОВИК ДА ДЕЈСТВУВААТ ВО СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ, ЕДЕН ПОСЕГНАЛ ПО ПИШТОЛ ДА ГО УБИЕ ЗАЕВ

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција денеска поднесе обвинителен акт против 28 лица за терористичко загрозување на ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ДЕСЕТ ЛИЦА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД НА ЗИЈАДИН СЕЛА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ДЕСЕТ ЛИЦА ЗА УБИСТВО ВО ОБИД НА ЗИЈАДИН СЕЛА

Основното јавно обвинителство денеска до Основниот суд Скопје 1 достави обвинителен акт против десет лица за кривичното дело убиство во обид по завршу ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА НАПАЃАЧОТ НА ШЕЌЕРИНСКА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА НАПАЃАЧОТ НА ШЕЌЕРИНСКА

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт до Основниот суд Скопје 1 против едно лице за сторено кривично дело - Насилство во врска ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ