Таг: обвинителен предлог

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ СКОПЈАНЕЦ ЗА НАСИЛСТВО СТОРЕНО ОД ОМРАЗА ПОРАДИ СЕКСУАЛНА ОРИЕНТАЦИЈА И ПРИПАДНОСТ НА ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОДНЕСЕ ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ СКОПЈАНЕЦ ЗА НАСИЛСТВО СТОРЕНО ОД ОМРАЗА ПОРАДИ СЕКСУАЛНА ОРИЕНТАЦИЈА И ПРИПАДНОСТ НА ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против 33-годишен скопјанец кој се товари за кривично дело – Насилство од омраза, сог ...
ПОДНЕСЕН ОБВИНИТЕЛЕН ПРЕДЛОГ ЗА ТРИ ЛИЦА И ЗА БОЛНИЦАТА ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНИОТ КОВИД-ЦЕНTАР ВО ТЕТОВО СО 14 ЖРТВИ

ПОДНЕСЕН ОБВИНИТЕЛЕН ПРЕДЛОГ ЗА ТРИ ЛИЦА И ЗА БОЛНИЦАТА ЗА ПОЖАРОТ ВО МОДУЛАРНИОТ КОВИД-ЦЕНTАР ВО ТЕТОВО СО 14 ЖРТВИ

Основното јавно обвинителство Тетово до надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против три физички и едно правно лице за пожарот што изби во тетовс ...
ЗА АЛАБАКОВСКИ ЌЕ СЕ БАРА ПРИТВОР ОД НЕКОЛКУ ДЕНА ЗА ДА НЕ ИЗБЕГА ДУРИ СЕ НАПИШЕ ОБВИНИТЕЛНИОТ ПРЕДЛОГ ПРОТИВ НЕГО, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ЗА АЛАБАКОВСКИ ЌЕ СЕ БАРА ПРИТВОР ОД НЕКОЛКУ ДЕНА ЗА ДА НЕ ИЗБЕГА ДУРИ СЕ НАПИШЕ ОБВИНИТЕЛНИОТ ПРЕДЛОГ ПРОТИВ НЕГО, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

За уапсениот поп-пејач Ламбе Алабаковски, осомничен за опожарување на влезната врата на неодамна отворениот бугарски центар во Битола „Иван Михајлов“, ...
ТЕПАЛ ПОЛИЦАЈКА И ЈА ВЛЕЧЕЛ ПО ЗЕМЈА ПРЕД НЕЈЗИНИТЕ КОЛЕГИ

ТЕПАЛ ПОЛИЦАЈКА И ЈА ВЛЕЧЕЛ ПО ЗЕМЈА ПРЕД НЕЈЗИНИТЕ КОЛЕГИ

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен предлог против 25-годишен скопјанец, кој на 13 февруари годинава тепал полицајка и ја ...
ОБВИНИТЕЛЕН ПРЕДЛОГ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА ЗА ДЕВЕТМИНА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, САМО ДВАЈЦА ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

ОБВИНИТЕЛЕН ПРЕДЛОГ ЗА УЧЕСТВО ВО ТОЛПА ЗА ДЕВЕТМИНА ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, САМО ДВАЈЦА ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство (ОЈО) денеска поднесе обвинителен предлог против деветмина учесници во нападот во Собранието на 27 април, соопшти Јавнот ...
СУДЕЊЕТО НА ГРУЈОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ОД МВР ЗАКАЖАНО ЗА 28 НОЕМВРИ

СУДЕЊЕТО НА ГРУЈОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ОД МВР ЗАКАЖАНО ЗА 28 НОЕМВРИ

Првото рочиште од судењето за обвинителниот предлог на СЈО за фалсификување службена исправа против поранешниот началник на Петтата управа Горан Грујо ...
СУДОТ УШТЕ НЕ ГО ЗАКАЖАЛ СУДЕЊЕТО НА ГРУЈОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ОД МВР

СУДОТ УШТЕ НЕ ГО ЗАКАЖАЛ СУДЕЊЕТО НА ГРУЈОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ ДОКУМЕНТИ ОД МВР

Судскиот процес против ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски и шестмина вработени во Управата, кои уште на 25 септември беа обвинет ...
7 / 7 НАПИСИ