Таг: одложување

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
СТОПАНСКА КОМОРА СО ПОДДРШКА ОД 20 ОД НАЈГОЛЕМИТЕ КОМПАНИИ БАРА БЕРЗАТА ДА ЈА ОДЛОЖИ ПРИМЕНАТА НА НОВИТЕ ПРАВИЛА И КОДЕКСОТ ЗА УПРАВУВАЊЕ

СТОПАНСКА КОМОРА СО ПОДДРШКА ОД 20 ОД НАЈГОЛЕМИТЕ КОМПАНИИ БАРА БЕРЗАТА ДА ЈА ОДЛОЖИ ПРИМЕНАТА НА НОВИТЕ ПРАВИЛА И КОДЕКСОТ ЗА УПРАВУВАЊЕ

Стопанската комора бара од Македонска берза да се одложи до 2023 година спроведувањето на новите правила за котација и кодексот за корпоративно управу ...
КОГА ГИ ДАДОВ ОСТАВКИТЕ РЕКОВ ДЕКА ЌЕ ОСТАНАМ ЗА ДА СЕ ОДРЖИ И ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ДЕМОКРАТСКОТО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ ЗАЕВ

КОГА ГИ ДАДОВ ОСТАВКИТЕ РЕКОВ ДЕКА ЌЕ ОСТАНАМ ЗА ДА СЕ ОДРЖИ И ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ДЕМОКРАТСКОТО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев потврди дека останува на функциите за да помогне да се одржи парламентарното мнозинство со намера тоа и да се зго ...
ХРВАТСКА ГО ОДЛОЖИ ПОПИСОТ НА НАСЕЛЕНИЕТО ЗА НАЕСЕН

ХРВАТСКА ГО ОДЛОЖИ ПОПИСОТ НА НАСЕЛЕНИЕТО ЗА НАЕСЕН

Хрватска го одложи пописот на населението, што требаше да се одржи оваа пролет. Хрватската влада донесе ваква одлука поради актуелната епидемиолошка ...
ХРВАТСКА ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА НАЈАВИ ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПОПИСОТ НА НАСЕЛЕНИЕТО

ХРВАТСКА ПОРАДИ КОРОНАКРИЗАТА НАЈАВИ ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПОПИСОТ НА НАСЕЛЕНИЕТО

Хрватска најверојатно ќе го одложи пописот на населението, што треба да се одржи од 1 април до 7 мај, а причината за тоа е кризата со коронавирусот. О ...
ОБВИНЕТИОТ ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ НА СУДЕЊЕ ДОЈДЕ БЕЗ АДВОКАТ, БИЛ ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС, И САМ ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ОБВИНИТЕЛОТ

ОБВИНЕТИОТ ЈОВО ВАНГЕЛОВСКИ НА СУДЕЊЕ ДОЈДЕ БЕЗ АДВОКАТ, БИЛ ЗАРАЗЕН СО КОРОНАВИРУС, И САМ ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ОБВИНИТЕЛОТ

Ни денеска не почна судењето против поранешниот претседател на Врховниот суд Јово Вангеловски, обвинет за злоупотреба на службената положба и овластув ...
НАРОДНА БАНКА ИМ ДОЗВОЛИ НА БАНКИТЕ ПАК ДА ЈА ОДЛОЖАТ ИСПЛАТАТА НА КРЕДИТИТЕ ПОРАДИ КОВИД-КРИЗАТА

НАРОДНА БАНКА ИМ ДОЗВОЛИ НА БАНКИТЕ ПАК ДА ЈА ОДЛОЖАТ ИСПЛАТАТА НА КРЕДИТИТЕ ПОРАДИ КОВИД-КРИЗАТА

Советот на Народна банка донесе регулаторни измени со кои што банките можат на своите клиенти да им понудат и втора поволна промена на договорните усл ...
ОФФ-ФЕСТ ОД ЈУНИ СЕ ПРЕМЕСТУВА ЗА НАЕСЕН

ОФФ-ФЕСТ ОД ЈУНИ СЕ ПРЕМЕСТУВА ЗА НАЕСЕН

Деветнаесетотто издание на Офф-фест, кое беше закажано за 2 до 6 јуни се одложува за наесен, објави организаторот. „Пред само еден месец, со веќе о ...
ТАНЦ ФЕСТ СКОПЈЕ СЕ ПРЕМЕСТУВА ОД АПРИЛ ЗА НАЕСЕН, ВЕЛИ РИСИМА РИСИМКИН

ТАНЦ ФЕСТ СКОПЈЕ СЕ ПРЕМЕСТУВА ОД АПРИЛ ЗА НАЕСЕН, ВЕЛИ РИСИМА РИСИМКИН

Шеснаесетотто издание на Танц фест Скопје наместо во вообичаениот термин во април, ќе се одржи наесен, соопшти Културниот центар „Интерарт“. Претседат ...
ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО ОДЛОЖЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА

ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ВО ТОКИО ОДЛОЖЕНИ ЗА ЕДНА ГОДИНА

Олимписките и Параолимписките игри во Токио ќе бидат одложени за една година, се согласија организаторите. Тие требаше да почнат на 24 јули, но изм ...
И КАНСКИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ СЕ ОДЛОЖУВА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

И КАНСКИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ СЕ ОДЛОЖУВА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Канскиот филмски фестивал соопшти дека поради превентивните мерки за заштита од коронавирусот се одложува годинашното 73. издание, кое требаше да се о ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ