Таг: одземен пасош

СУДОТ НЕ МУ ГО ВРАТИ ПАСОШОТ НА ГРУЕВСКИ, БАРАЊЕТО МУ БИЛО НЕОСНОВАНО

СУДОТ НЕ МУ ГО ВРАТИ ПАСОШОТ НА ГРУЕВСКИ, БАРАЊЕТО МУ БИЛО НЕОСНОВАНО

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 го одби барањето на обвинетиот Никола Груевски за укинување на мерките на претпазливост, вклучувајќи ги и о ...
И НА БЕТИ ПАСОШОТ Ѝ ОСТАНУВА ВО СУД, ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО ДА БИДЕ ПРИТВОРЕНА

И НА БЕТИ ПАСОШОТ Ѝ ОСТАНУВА ВО СУД, ОДБИЕНО БАРАЊЕТО НА СЈО ДА БИДЕ ПРИТВОРЕНА

Апелациониот суд Скопје одлучи присуството на ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска за судењето за случајот „Тендери“ на СЈО да биде ...
ЗА ФАРМЕРОТ ДУШКО НЕМА ПАСОШ ОТИ ЌЕ БАРА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ

ЗА ФАРМЕРОТ ДУШКО НЕМА ПАСОШ ОТИ ЌЕ БАРА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ

Фармерот Душко Илиевски не може да извади пасош зашто судот не ја повлекол забраната што му била изречена да не смее да ја напушти земјава, откако  во ...
СУДИЈА ВО РИО НАРЕДИ ЗАПЛЕНА НА ПАСОШОТ НА ЛОКТИ, ТАТКО МУ ВЕЛИ ДЕКА Е ВРАТЕН ВО САД

СУДИЈА ВО РИО НАРЕДИ ЗАПЛЕНА НА ПАСОШОТ НА ЛОКТИ, ТАТКО МУ ВЕЛИ ДЕКА Е ВРАТЕН ВО САД

Таткото на американскиот пливач Рајан Локти рече дека неговиот син, кој освои златен медал на Олимпијадата во Рио, се вратил во САД пред да стигне нар ...
КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ

КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ

На битолскиот градоначалник Владимир Талески Основниот суд Скопје 1 му изрече мерка куќен притвор во траење од 30 дена, стои во соопштението објавено ...
5 / 5 НАПИСИ