Таг: Охридско лето

1 3 4 547 / 47 НАПИСИ
ДУРЛОВСКИ СЕ ВРАТИ ДА ПЕЕ НА „ОХРИДСКО ЛЕТО“ ТРИ МЕСЕЦИ ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ДУРЛОВСКИ СЕ ВРАТИ ДА ПЕЕ НА „ОХРИДСКО ЛЕТО“ ТРИ МЕСЕЦИ ПО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Оперскиот пејач Игор Дурловски синоќа имаше концерт на „Охридско лето“, три месеци по насилствата во организираниот напад на Собрането на 27 април, ка ...
ОЛИВЕР АРСОВСКИ ЈА ПОТВРДИ НЕОФИЦИЈАЛНАТА ВЕСТ ДЕКА Е РАЗРЕШЕН ОД „ОХРИДСКО ЛЕТО“

ОЛИВЕР АРСОВСКИ ЈА ПОТВРДИ НЕОФИЦИЈАЛНАТА ВЕСТ ДЕКА Е РАЗРЕШЕН ОД „ОХРИДСКО ЛЕТО“

Оливер Арсовски потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК дека е разрешен од функцијата директор на Охридско лето. На прашањето зошто е разрешен среде траење на ф ...
ВО ОХРИД СМЕ КАКО ВО МАГИЈА, ВЕЛАТ ЛЕГЕНДИТЕ ОД „ФОРПЛЕЈ“

ВО ОХРИД СМЕ КАКО ВО МАГИЈА, ВЕЛАТ ЛЕГЕНДИТЕ ОД „ФОРПЛЕЈ“

Легендарните музичари, секој за себе посебен, од светски познатиот џез состав „Форплеј“ кој синоќа го отвори Охридското лето со Македонската филхармон ...
НЕВРЕМЕТО ВО ОХРИД ГО ОТКАЖА КОНЦЕРТОТ НА АРТУРО САНДОВАЛ

НЕВРЕМЕТО ВО ОХРИД ГО ОТКАЖА КОНЦЕРТОТ НА АРТУРО САНДОВАЛ

Концертот на Артуро Сандовал на Охридско лето што требаше да се одржи вечерва во Античкиот театар беше откажан поради силното невреме што го зафати Ох ...
ГАРАНЧА ОД ЛАТВИЈА ГО ОСВОИ АНТИЧКИОТ ТЕАТАР ВО ОХРИД, ДВА ПАТИ СЕ ВРАЌАШЕ НА БИС

ГАРАНЧА ОД ЛАТВИЈА ГО ОСВОИ АНТИЧКИОТ ТЕАТАР ВО ОХРИД, ДВА ПАТИ СЕ ВРАЌАШЕ НА БИС

Убава и харизматична, со глас со магична моќ, минималистичка во сценскиот настап и со аура на благородничко божество, таа едноставно беше совршена. ...
ДУНАВКА КАКО КРАЛИЦА ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ЛОЖА НА ОХРИДСКО ЛЕТО

ДУНАВКА КАКО КРАЛИЦА ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ЛОЖА НА ОХРИДСКО ЛЕТО

Дунавка Трифуновска, познатата македонска старлета, на отварањето на Охридско лето се појави со круна на главата. Во придружба на еден господин, кој н ...
ЕЛИНА ГАРАНЧА – ДИВАТА ОД ОХРИДСКО ЛЕТО ШТО ПОМЕЃУ ДВЕ ИЗВЕДБИ НА „КАРМЕН“ САДИ ДОМАТИ

ЕЛИНА ГАРАНЧА – ДИВАТА ОД ОХРИДСКО ЛЕТО ШТО ПОМЕЃУ ДВЕ ИЗВЕДБИ НА „КАРМЕН“ САДИ ДОМАТИ

Лирскиот мецосопран, Елина Гаранча од Латвија која достигна слава настапувајќи на сите светски оперски сцени, во врвот на својата кариера во својата 3 ...
1 3 4 547 / 47 НАПИСИ