Таг: омраза

ШЕСТ ЖЕНИ СО АЗИСКО ПОТЕКЛО МЕЃУ ОСУМТЕ УБИЕНИ ВО САЛОНИ ЗА МАСАЖА ВО АТЛАНТА

ШЕСТ ЖЕНИ СО АЗИСКО ПОТЕКЛО МЕЃУ ОСУМТЕ УБИЕНИ ВО САЛОНИ ЗА МАСАЖА ВО АТЛАНТА

Осум луѓе, вклучувајќи најмалку шест жени со азиско потекло, се убиени во пукањето во три салони за масажа во американската сојузна држава Џорџија. По ...
ОБВИНИТЕЛИТЕ ЌЕ СЕ ОБУЧУВААТ ЗА ГОНЕЊЕ КРИМИНАЛ ОД ОМРАЗА

ОБВИНИТЕЛИТЕ ЌЕ СЕ ОБУЧУВААТ ЗА ГОНЕЊЕ КРИМИНАЛ ОД ОМРАЗА

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, директорката на Академијата за судии и јавни обвинители Наташа Габер-Дамјановска и амбасадорката Ингибјорг Солрун-Г ...
ИВАНОВ СО ГОВОРОТ ПРЕДИЗВИКА БЕС КАЈ НАВИВАЧИТЕ, КОИ ПОЧНАА ДА ФРЛААТ СО ШИШИЊА И КАМЕЊА ПО ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, СВЕДОЧИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

ИВАНОВ СО ГОВОРОТ ПРЕДИЗВИКА БЕС КАЈ НАВИВАЧИТЕ, КОИ ПОЧНАА ДА ФРЛААТ СО ШИШИЊА И КАМЕЊА ПО ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА, СВЕДОЧИ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ

Владината делегација на чествувањето на Илинден на Мечкин Камен во Крушево, предводена од вицепремиерот Кочо Анѓушев, денеска беше нападната од група ...
ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ДОНИРАА МИЛИОН ДОЛАРИ ЗА БОРБА ПРОТИВ ДЕСНИЧАРСКИОТ ЕКСТРЕМИЗАМ

ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ДОНИРАА МИЛИОН ДОЛАРИ ЗА БОРБА ПРОТИВ ДЕСНИЧАРСКИОТ ЕКСТРЕМИЗАМ

Џорџ и Амал Клуни најавија партнерство со Јужниот правен центар за сиромаштија (СПЛЦ) за борба против „фанатизмот и омразата", по насилството во Шарло ...
4 / 4 НАПИСИ