Таг: опрема за прислушување

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ВО ЈАНУАРИ 2015, КОГА ИЗЛЕГОА БОМБИТЕ, МВР ПРЕСМЕТАЛО ДЕКА ВО 2013 ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ВРЕДЕЛА 1 ДЕНАР И ЈА УНИШТИЛЕ

ВО ЈАНУАРИ 2015, КОГА ИЗЛЕГОА БОМБИТЕ, МВР ПРЕСМЕТАЛО ДЕКА ВО 2013 ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ВРЕДЕЛА 1 ДЕНАР И ЈА УНИШТИЛЕ

Ѕвонко Кочовски, вешто лице, во дополнение на доказната постапка на предметот „Тврдина-Таргет" кој е при крајот, кажа денес дека во 2015 година МВР пр ...
ЈАНКУЛОСКА СЕ БРАНИ ДЕКА НЕ ЗНАЕЛА ШТО ПОТПИШУВА И ОДГОВОРНОСТА ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ЈА ПОСОЧИ КАЈ ЧЛЕНОВИТЕ НА КОМИСИЈАТА ВО МВР

ЈАНКУЛОСКА СЕ БРАНИ ДЕКА НЕ ЗНАЕЛА ШТО ПОТПИШУВА И ОДГОВОРНОСТА ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ЈА ПОСОЧИ КАЈ ЧЛЕНОВИТЕ НА КОМИСИЈАТА ВО МВР

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, обвинета дека по барање на избеганиот началник Горан Грујевски одобрила да се уништи оп ...
НЕКОЈ ДОПИШАЛ „ФИНЗИ“ НА ДОГОВОРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ЃОКО ПОПОВСКИ ЗА НАБАВКАТА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

НЕКОЈ ДОПИШАЛ „ФИНЗИ“ НА ДОГОВОРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ЃОКО ПОПОВСКИ ЗА НАБАВКАТА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Ѓоко Поповски, кој од затвор дојде да сведочи за случајот „Трезор“ како сведок на СЈО против обвинетите Сашо Мијалков, Горан Грујевски, Тони Јакимовск ...
МИЈАЛКОВ ПРВПАТ ИЗЛЕЗЕ ОД ШУТКА ЗА СУДЕЊЕТО ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

МИЈАЛКОВ ПРВПАТ ИЗЛЕЗЕ ОД ШУТКА ЗА СУДЕЊЕТО ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков утринава првпат излезе од ќелијата во затворот во Шутка, од 20 ноември кога беше притворен за „Тврдина-Таргет“, за ...
НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРЕЗОР“ СЕ ПУШТАА РАЗГОВОРИ МЕЃУ БРАЌАТА МИЈАЛКОВИ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРЕЗОР“ СЕ ПУШТАА РАЗГОВОРИ МЕЃУ БРАЌАТА МИЈАЛКОВИ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

На судењето за „Трезор", кое по 4 месеци едвај почна денеска во Основниот суд Скопје 1, беа пуштани 4 прислушувани разговори во врска со незаконската ...
СУДОТ НЕМА ДА ЈА ЧЕКА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ ДА ГО ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

СУДОТ НЕМА ДА ЈА ЧЕКА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ ДА ГО ПОЧНЕ СУДЕЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКА НА ОПРЕМА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Поради отсуство на обвинетиот Горан Грујевски, кој е во екстрадициски притвор во Грција, судијката Џенета Бегтовиќ го презакажа судењето за „Трезор“ н ...
ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ЌЕ СЕ НОСИ НАДВОР ОД УБК, НАЈАВИ СПАСОВСКИ

ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ ЌЕ СЕ НОСИ НАДВОР ОД УБК, НАЈАВИ СПАСОВСКИ

Опремата за прислушување од Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) ќе биде преместена на посебна локација со цел поголема транспарентност и ...
ВЕРУШЕВСКИ СО ЗАЕВ ВО ИЗРАЕЛ КАКО СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

ВЕРУШЕВСКИ СО ЗАЕВ ВО ИЗРАЕЛ КАКО СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

Поранешниот директор на УБК Зоран Верушевски е во владината делегација што го придружува премиерот Зоран Заев на официјалната посета на Израел. Од ...
ТЕЛЕКОМ ТВРДИ ДЕКА НЕМА ДОБИЕНО ОФИЦИЈАЛНО БАРАЊЕ ОД СЈО ЗА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРИТЕ

ТЕЛЕКОМ ТВРДИ ДЕКА НЕМА ДОБИЕНО ОФИЦИЈАЛНО БАРАЊЕ ОД СЈО ЗА СРЕДБА СО ДИРЕКТОРИТЕ

Телеком нема добиено официјално барање од Специјалното јавно обвинителство за средба со  осумтемина членови на Одборот на директори од Германија и Унг ...
СТРАНСКИ ЕКСПЕРТИ ЌЕ ГИ ВРАЌААТ ЕВЕНТУАЛНО ИЗБРИШАНИТЕ ПОДАТОЦИ ВО УБК

СТРАНСКИ ЕКСПЕРТИ ЌЕ ГИ ВРАЌААТ ЕВЕНТУАЛНО ИЗБРИШАНИТЕ ПОДАТОЦИ ВО УБК

Можност за меѓународна помош и експертиза при истрагата за прислушуваните разговори беше предвидена во извештајот на експертската група на Европската ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ