Таг: Општина Битола

1 11 12 13128 / 128 НАПИСИ
ОПШТИНА БИТОЛА СЕ ОТКАЖА УЛИЧНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ ДА МУ ГО ДАДЕ НА ПРИВАТНИК

ОПШТИНА БИТОЛА СЕ ОТКАЖА УЛИЧНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ ДА МУ ГО ДАДЕ НА ПРИВАТНИК

Општина Битола конечно одлучи да се откаже од планот јавното улично осветлување да му го даде на одржување на приватна фирма на 15 години преку јавно ...
ОД ОПШТИНА БИТОЛА ИМ БИЛО ЗАБРАНЕТО ДА ОДАТ НА ТРИБИНА ЗА КАМЕНОЛОМОТ НАД ГРАДОТ  

ОД ОПШТИНА БИТОЛА ИМ БИЛО ЗАБРАНЕТО ДА ОДАТ НА ТРИБИНА ЗА КАМЕНОЛОМОТ НАД ГРАДОТ  

Општина Битола ја игнорираше трибината на битолските екологисти од здружението „За нас се работи“ посветена на процесот на експлоатација на минерални ...
УЛИЧНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ ВО БИТОЛА ОДИ КАЈ ПРИВАТНИК, РАСПРАВИЈА КАДЕ ЌЕ ЗАВРШАТ 450.000 ЕВРА ЗАШТЕДА

УЛИЧНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ ВО БИТОЛА ОДИ КАЈ ПРИВАТНИК, РАСПРАВИЈА КАДЕ ЌЕ ЗАВРШАТ 450.000 ЕВРА ЗАШТЕДА

Општина Битола одржувањето на уличното осветлување ќе и го даде на приватна фирма. Во тек е изготвување на тендерска документација, за што се крена го ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА 26 БИТОЛЧАНИ ЗА ФРЛАЊЕ БОЈА ВРЗ ОПШТИНАТА

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА 26 БИТОЛЧАНИ ЗА ФРЛАЊЕ БОЈА ВРЗ ОПШТИНАТА

Битолската полиција до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 26 учесници во демонстрациите на Шарената револуција поради посто ...
НАД 40 БИТОЛЧАНИ ВИКНАТИ НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

НАД 40 БИТОЛЧАНИ ВИКНАТИ НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

За вечерва во 19 часот се закажани нови протести на Шарената револуција во Битола иако само денес на распит во полициска станица биле повикани 40 граѓ ...
ВИДЕО: ФРЛАЊЕТО ЛЕПЕШКИ ВРЗ ОПШТИНА БИТОЛА

ВИДЕО: ФРЛАЊЕТО ЛЕПЕШКИ ВРЗ ОПШТИНА БИТОЛА

Две маскирани лица истуриле животински измет пред општина Битола и со него ја испрскале општинската зграда, соопштија од МВР. Настанот се случил вечер ...
СО ДВЕ КОФИ ЛЕПЕШКИ ПО ОПШТИНА БИТОЛА

СО ДВЕ КОФИ ЛЕПЕШКИ ПО ОПШТИНА БИТОЛА

Две маскирани лица ноќеска истуриле животински измет пред општина Битола и со него ја испрскале општинската зграда, соопшти МВР. „На 31.05.2016 год ...
ПАНИКА ВО ОПШТИНА БИТОЛА ПО ПРВИОТ ПРИТВОР ЗА СОРАБОТНИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

ПАНИКА ВО ОПШТИНА БИТОЛА ПО ПРВИОТ ПРИТВОР ЗА СОРАБОТНИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

Паника, страв и невообичаена претпазливост владее меѓу вработените во Општина Битола, по одлуката за притвор на еден од осомничените во случајот „Тран ...
1 11 12 13128 / 128 НАПИСИ