Таг: Општина Битола

1 12 13 14135 / 135 НАПИСИ
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА 26 БИТОЛЧАНИ ЗА ФРЛАЊЕ БОЈА ВРЗ ОПШТИНАТА

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА 26 БИТОЛЧАНИ ЗА ФРЛАЊЕ БОЈА ВРЗ ОПШТИНАТА

Битолската полиција до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 26 учесници во демонстрациите на Шарената револуција поради посто ...
НАД 40 БИТОЛЧАНИ ВИКНАТИ НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

НАД 40 БИТОЛЧАНИ ВИКНАТИ НА РАСПИТ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

За вечерва во 19 часот се закажани нови протести на Шарената револуција во Битола иако само денес на распит во полициска станица биле повикани 40 граѓ ...
ВИДЕО: ФРЛАЊЕТО ЛЕПЕШКИ ВРЗ ОПШТИНА БИТОЛА

ВИДЕО: ФРЛАЊЕТО ЛЕПЕШКИ ВРЗ ОПШТИНА БИТОЛА

Две маскирани лица истуриле животински измет пред општина Битола и со него ја испрскале општинската зграда, соопштија од МВР. Настанот се случил вечер ...
СО ДВЕ КОФИ ЛЕПЕШКИ ПО ОПШТИНА БИТОЛА

СО ДВЕ КОФИ ЛЕПЕШКИ ПО ОПШТИНА БИТОЛА

Две маскирани лица ноќеска истуриле животински измет пред општина Битола и со него ја испрскале општинската зграда, соопшти МВР. „На 31.05.2016 год ...
ПАНИКА ВО ОПШТИНА БИТОЛА ПО ПРВИОТ ПРИТВОР ЗА СОРАБОТНИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

ПАНИКА ВО ОПШТИНА БИТОЛА ПО ПРВИОТ ПРИТВОР ЗА СОРАБОТНИКОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

Паника, страв и невообичаена претпазливост владее меѓу вработените во Општина Битола, по одлуката за притвор на еден од осомничените во случајот „Тран ...
1 12 13 14135 / 135 НАПИСИ