Таг: Општина Ѓорче Петров

1 214 / 14 НАПИСИ
УАПСЕН СОКОЛ МИТРЕВСКИ, ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

УАПСЕН СОКОЛ МИТРЕВСКИ, ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Ексградоначалникот на општина Ѓорче Петров Сокол Митревски е уапсен утрово, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК од полициски извори. Митревски, според првичнит ...
НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

На Левица не им ја прифатиле листата за советници за Општина Ѓорче Петров оти на неа имало поголем број жени од предвидениот процент, односно немало д ...
ПОПЛАДНЕВО ПОЖАР И КАЈ СКОПСКО КУЧКОВО

ПОПЛАДНЕВО ПОЖАР И КАЈ СКОПСКО КУЧКОВО

Два пожари се гледаат во близина на Скопје. Едниот во шумата над Кучково, а другиот, како што кажуваат очевидци, меѓу Кондово и Свиларе. И двата се ак ...
УРНАТО КУПАТИЛОТО НА СКОПЈАНКА, ИЗМАМЕНА ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ КОЦЕ И СОКОЛ, ЗА ИЗГРАДБА НА БУЛЕВАР

УРНАТО КУПАТИЛОТО НА СКОПЈАНКА, ИЗМАМЕНА ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ КОЦЕ И СОКОЛ, ЗА ИЗГРАДБА НА БУЛЕВАР

Општина Ѓорче Петров го урна купатилото на Елица Обрадовиќ од Ѓорче Петров што ѝ го изгради градоначалникот Коце Трајановски, бидејќи на негово барање ...
1 214 / 14 НАПИСИ