Таг: Општина Струмица

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА КОРИСТЕЊЕ ГАС КАКО МЕРКА ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО КОЕ ДЕНОВИВЕ E 10 ПАТИ ПОГОЛЕМО ОД ДОЗВОЛЕНОТО

ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА КОРИСТЕЊЕ ГАС КАКО МЕРКА ПРОТИВ АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО КОЕ ДЕНОВИВЕ E 10 ПАТИ ПОГОЛЕМО ОД ДОЗВОЛЕНОТО

Струмица последниве денови бележи високи концентрации на ПМ 10 честички. Средните вредности за изминатава недела, согласно мерната станица на министер ...
СТРУМИЧКИ КОМУНАЛЕЦ ЗА 1,2 МИЛИОНИ ЕВРА АНГАЖИРАШЕ ПРИВАТНА ФИРМА ЗА СОБИРАЊЕ СМЕТ

СТРУМИЧКИ КОМУНАЛЕЦ ЗА 1,2 МИЛИОНИ ЕВРА АНГАЖИРАШЕ ПРИВАТНА ФИРМА ЗА СОБИРАЊЕ СМЕТ

Јавното претпријатие Комуналец склучи договор за подигање смет од градот и населените места во Општина Струмица со струмичката фирма „Дасмак“ за околу ...
ЗА 30 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПАРИ ПОТРОШИЛЕ ОПШТИНИТЕ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ ВО 2019 ВО СПОРЕДБА СО 2018 ГОДИНА

ЗА 30 ОТСТО ПОВЕЌЕ ПАРИ ПОТРОШИЛЕ ОПШТИНИТЕ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ ВО 2019 ВО СПОРЕДБА СО 2018 ГОДИНА

За 30 отсто повеќе пари се потрошени на новогодишното украсување на општините во 2019 година, во споредба со 2018. Ова го покажува истражувањето на Це ...
ДВА ТОНА ХРАНА ДОБИЈА СТО СИРОМАШНИ СЕМЕЈСТВА ВО СТРУМИЦА

ДВА ТОНА ХРАНА ДОБИЈА СТО СИРОМАШНИ СЕМЕЈСТВА ВО СТРУМИЦА

Стотина социјално загрозени и сиромашни семејства од струмичкиот регион добија прехрамбени пакети за да можат колку-толку да ги поминат  престојните п ...
ПОДРАЧНИТЕ ШКОЛИ ВО СТРУМИЦА БЕЗ ОГРЕВНО ДРВО ОТИ НИКОЈ НЕ СЕ ЈАВИЛ НА ОГЛАСИТЕ

ПОДРАЧНИТЕ ШКОЛИ ВО СТРУМИЦА БЕЗ ОГРЕВНО ДРВО ОТИ НИКОЈ НЕ СЕ ЈАВИЛ НА ОГЛАСИТЕ

Дел од подрачните основни училишта во Струмица заедно со централните кои се наоѓаат по населените места во општината и понатаму се без огревно дрво. Р ...
КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ СЕ ИЗВИНИ ЗА ПОКАНАТА ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАЕВ

КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ СЕ ИЗВИНИ ЗА ПОКАНАТА ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАЕВ

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов се извини за настаниот превид на протоколарните служби во Кабинетот и вели дека е настаната техничка грешка пр ...
ИВАНОВ ГО ПОКАНИ ЗАЕВ КАКО ГРАДОНАЧАЛНИК НА СТРУМИЦА НА ПРОСЛАВАТА НА ИЛИНДЕН

ИВАНОВ ГО ПОКАНИ ЗАЕВ КАКО ГРАДОНАЧАЛНИК НА СТРУМИЦА НА ПРОСЛАВАТА НА ИЛИНДЕН

Претседателот Ѓорге Иванов го покани Зоран Заев во својство на градоначалник на свеченостите што ќе се организираат по повод Илинден во Скопје, иако р ...
И ПО ТРИ ГОДИНИ НЕМА СПОМЕНИК ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПИЛОТИ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

И ПО ТРИ ГОДИНИ НЕМА СПОМЕНИК ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПИЛОТИ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА

Општина Струмица сè уште нема подигнато спомен обележје во чест на четворицата пилоти, кои пред три години на 10 јули загинаа во хеликоптерската несре ...
КОСТАДИН КОСТАДИНОВ ИЗБРАН ЗА В.Д. ГРАДОНАЧАЛНИК НА СТРУМИЦА 

КОСТАДИН КОСТАДИНОВ ИЗБРАН ЗА В.Д. ГРАДОНАЧАЛНИК НА СТРУМИЦА 

Советникот Костадин Костадинов ќе ја извршува градоначалничката функција на Oпштина Струмица до следните локални избори кои треба да се одржат во прва ...
БЕВ ИЗМАНИПУЛИРАН ОД ЉУБЧО, СТРУМИЧКИОТ СОВЕТНИК ВИТАНОВ ОСТАНУВА ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ

БЕВ ИЗМАНИПУЛИРАН ОД ЉУБЧО, СТРУМИЧКИОТ СОВЕТНИК ВИТАНОВ ОСТАНУВА ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ

Советникот Мето Витанов си даде оставка во ВМРО-НП и вели дека останува во коалицијата на СДСМ во Советот на општина Струмица, еден ден откако ВМРО-ДП ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ