Таг: Општина Центар

1 2 3 46 10 / 454 НАПИСИ
ОПШТИНА ЦЕНТАР ТРЕБА ДА ПЛАТИ 2 МИЛИОНА ЕВРА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ ПО ИЗГУБЕНИОТ СУДСКИ СПОР ЗА РАСКИНУВАЊЕ ДОГОВОР ЗА КАТНА ГАРАЖА КАЈ „НОВА МАКЕДОНИЈА“

ОПШТИНА ЦЕНТАР ТРЕБА ДА ПЛАТИ 2 МИЛИОНА ЕВРА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ ПО ИЗГУБЕНИОТ СУДСКИ СПОР ЗА РАСКИНУВАЊЕ ДОГОВОР ЗА КАТНА ГАРАЖА КАЈ „НОВА МАКЕДОНИЈА“

Општина Центар треба да плати 2 милиона евра обесштетување на фирмата од која го изгуби судскиот спор за катната гаража кај поранешна „Нова Македонија ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ КОНКУРС ЗА ИДЕЈНО РЕШЕНИЕ ЗА НОВА ОПШТИНСКА ЗГРАДА

ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ КОНКУРС ЗА ИДЕЈНО РЕШЕНИЕ ЗА НОВА ОПШТИНСКА ЗГРАДА

Општина Центар објави анонимен конкурс за избор на идејно решение за проект за новата општинска зграда, која ќе се гради на местото на старите бараки. ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ТРЕБА ДА ГО ПОПРАВИ УРНАТИОТ ПОТПОРЕН ЅИД ЗАД ДЕТСКА КЛИНИКА, РЕЧЕ ЦУК

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ТРЕБА ДА ГО ПОПРАВИ УРНАТИОТ ПОТПОРЕН ЅИД ЗАД ДЕТСКА КЛИНИКА, РЕЧЕ ЦУК

Урнатиот потпорен ѕид зад Детската клиника во Скопје треба да го поправи Министерството за здравство, бидејќи е ограда на еден објект од комплексот ун ...
МАРШАЛОВ ФОНД

МАРШАЛОВ ФОНД

Ќе се формира Министерство за ненадлежност со вицепремиер што ќе го води телото за меѓуресорска координација на ненадлежности на сите министерства и д ...
ПОТПОРНИОТ ЅИД НАД ДЕТСКА КЛИНИКА ПАЃАЛ ОД 2019, ГЕРАСИМОВСКИ ТВРДИ ТОА Е ПРОБЛЕМ НА ГРАД СКОПЈЕ, А АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА Е НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО

ПОТПОРНИОТ ЅИД НАД ДЕТСКА КЛИНИКА ПАЃАЛ ОД 2019, ГЕРАСИМОВСКИ ТВРДИ ТОА Е ПРОБЛЕМ НА ГРАД СКОПЈЕ, А АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА Е НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО

Уште во мај 2019, од Детска клиника испратиле барале од Општина Центар да се санира потпорниот ѕид на улицата Белградска оти е навален, постои опаснос ...
ПАК ЛЕТНА ОГРАДАТА ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“ И СТОИ СРЕДЕ УЛИЦАТА ДАМЕ ГРУЕВ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

ПАК ЛЕТНА ОГРАДАТА ОД ГРАДИЛИШТЕТО НА „БЕКО“ И СТОИ СРЕДЕ УЛИЦАТА ДАМЕ ГРУЕВ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Лимената ограда со која е заградено градилиштето на поранешно „Беко“ е откорната и стои на улица, во најстрогиот центар на Скопје. Оградата го попречу ...
ЗАТВОРЕТЕ ЈА БОЕМСКА УЛИЦА ЗА ВОЗИЛА, ДЕЦА ОДАТ МЕЃУ КОЛИ ОТИ ТРОТОАРИТЕ СЕ КАФЕАНИ, БАРААТ СКОПЈАНИ

ЗАТВОРЕТЕ ЈА БОЕМСКА УЛИЦА ЗА ВОЗИЛА, ДЕЦА ОДАТ МЕЃУ КОЛИ ОТИ ТРОТОАРИТЕ СЕ КАФЕАНИ, БАРААТ СКОПЈАНИ

Секое попладне владее хаос на улицата Боемска 2 во Дебар Маало во центарот на Скопје. Бидејќи улицата не е затворена за возила, на сите страни не само ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ПОСТАВУВА КАМЕРИ ЗА ДА НЕ СЕ КРШАТ ДЕТСКИТЕ ИГРАЛИШТА

ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ПОСТАВУВА КАМЕРИ ЗА ДА НЕ СЕ КРШАТ ДЕТСКИТЕ ИГРАЛИШТА

Општина Центар ќе поставува камери за поголема безбедност и да се спречи уништување на урбаната опрема. Како што беше одлучено на вчерашната седница н ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР УРИВА ДИВОГРАДБА ИЗГРАДЕНА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ НА УЛИЦА ЖЕЛЕЗНИЧКА ВО СКОПЈЕ

ОПШТИНА ЦЕНТАР УРИВА ДИВОГРАДБА ИЗГРАДЕНА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ НА УЛИЦА ЖЕЛЕЗНИЧКА ВО СКОПЈЕ

Екипи од Општина Центар денеска почнаа со уривање на дивоградба изградена на државно земјиште на улицата Железничка, до кафеаната „Љуц“ во Скопје. Ста ...
ЌЕ ВЕ ИЗБРКАМЕ НА КЛОЦИ АКО ВО ИЗБОРНИТЕ ПРОГРАМИ НЕ ВЕТИТЕ ДЕКА ЌЕ СТАВИТЕ РЕД СО МУЗИКАТА ШТО ЕЧИ ОД „ИНТЕРМЕЦО“, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА КАПИШТЕЦ ВО СКОПЈЕ

ЌЕ ВЕ ИЗБРКАМЕ НА КЛОЦИ АКО ВО ИЗБОРНИТЕ ПРОГРАМИ НЕ ВЕТИТЕ ДЕКА ЌЕ СТАВИТЕ РЕД СО МУЗИКАТА ШТО ЕЧИ ОД „ИНТЕРМЕЦО“, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ НА КАПИШТЕЦ ВО СКОПЈЕ

Жителите на населбата Капиштец во центарот на Скопје, кои секој ден мака мачат со бучавата до доцните часови од кафулето „Интермецо“ и паркираните кол ...
1 2 3 46 10 / 454 НАПИСИ