Таг: Орце Николов

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
НАД 200 СРЕДНОШКОЛЦИ ОД СКОПЈЕ ПОВЕЌЕ ОД 10 ЧАСА ЗАГЛАВЕНИ БЕЗ ХРАНА И ВОДА НА УНГАРСКАТА ГРАНИЦА КАЈ ПРЕМИНОТ ХОРГОШ

НАД 200 СРЕДНОШКОЛЦИ ОД СКОПЈЕ ПОВЕЌЕ ОД 10 ЧАСА ЗАГЛАВЕНИ БЕЗ ХРАНА И ВОДА НА УНГАРСКАТА ГРАНИЦА КАЈ ПРЕМИНОТ ХОРГОШ

Околу 200 средношколци од скопската гимназија „Орце Николов“ повеќе од 10 часа останаа заглавени на граничниот премин Хоргош за влез во Унгарија, оста ...
ПАК ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО СРЕДНИТЕ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

ПАК ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО СРЕДНИТЕ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

Дојава за бомба повторно е пратена денска во неколку средни училишта во Скопје. Директорот на гимназијата „Орце Николов“ Митко Димовски за САКАМДАКАЖА ...
ЛАЖНА Е ДОЈАВАТА ЗА БОМБА, ЗАКАНУВАЧОТ ПОКРАЈ ВО ПЕТТЕ СРЕДНИ ШКОЛИ, ИСТАТА ЗАКАНА ЈА ПРАТИЛ УШТЕ ВО ТРИ УЧИЛИШТА

ЛАЖНА Е ДОЈАВАТА ЗА БОМБА, ЗАКАНУВАЧОТ ПОКРАЈ ВО ПЕТТЕ СРЕДНИ ШКОЛИ, ИСТАТА ЗАКАНА ЈА ПРАТИЛ УШТЕ ВО ТРИ УЧИЛИШТА

Антитерористичката единица на МВР по дојавата за бомба во осум училишта на територијата на Скопје, извршиле детална проверка, по што констатирале дека ...
ПОРАДИ ДОЈАВА ЗА БОМБА ЕВАКУИРАНИ ПЕТ СРЕДНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ

ПОРАДИ ДОЈАВА ЗА БОМБА ЕВАКУИРАНИ ПЕТ СРЕДНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ

Дојава за бомба денеска стигнала преку е-пошта во пет средни училишта во Скопје. Во моментов, учениците од училиштето „Орце Николов“ се евакуирани, од ...
НЕМА ДА СЕ ПРАВИ МОНТАЖЕН ПАРКИНГ ДО ГЕНЕРАЛШТАБОТ ЗА ДА СЕ ПАРКИРААТ И ОСТАНАТИТЕ ГРАЃАНИ, ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛИ НЕ Е БЕЗБЕДНО

НЕМА ДА СЕ ПРАВИ МОНТАЖЕН ПАРКИНГ ДО ГЕНЕРАЛШТАБОТ ЗА ДА СЕ ПАРКИРААТ И ОСТАНАТИТЕ ГРАЃАНИ, ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛИ НЕ Е БЕЗБЕДНО

Општина Центар нема да прави монтажен паркинг на улицата Орце Николов до зградата на Министерството за одбрана оти не е безбедно. Со тоа, оние кои не ...
УЧЕНИЦИТЕ СО СИТЕ ПЕТКИ НА ПРИЕМНИОТ ИСПИТ ВО ГИМНАЗИЈАТА „ОРЦЕ НИКОЛОВ“ ДОБИЈА ТРОЈКА

УЧЕНИЦИТЕ СО СИТЕ ПЕТКИ НА ПРИЕМНИОТ ИСПИТ ВО ГИМНАЗИЈАТА „ОРЦЕ НИКОЛОВ“ ДОБИЈА ТРОЈКА

Само 11 ученици од 292 кои полагаа приемен испит во скопската гимназија „Орце Николов“ имаат одличен успех на тестот. Најголем број од децата кои осно ...
НА ОРЦЕ НИКОЛОВ ВО ДЕБАР МААЛО ОД ДЕНЕС МОЖЕ ДА СЕ ПАРКИРААТ САМО ЖИТЕЛИТЕ

НА ОРЦЕ НИКОЛОВ ВО ДЕБАР МААЛО ОД ДЕНЕС МОЖЕ ДА СЕ ПАРКИРААТ САМО ЖИТЕЛИТЕ

На улицата Орце Николов во скопско Дебар Маало од денеска може да се паркираат само жителите на околните куќи и згради. ЈП „Паркинзи на Општина Центар ...
ВО СКОПСКАТА ГИМНАЗИЈА „ОРЦЕ НИКОЛОВ“ ЌЕ СЕ ПОЛАГА ПРИЕМЕН, ИМА ПРИЈАВЕНО ПЛУС 52 УЧЕНИЦИ СО СИТЕ ПЕТКИ

ВО СКОПСКАТА ГИМНАЗИЈА „ОРЦЕ НИКОЛОВ“ ЌЕ СЕ ПОЛАГА ПРИЕМЕН, ИМА ПРИЈАВЕНО ПЛУС 52 УЧЕНИЦИ СО СИТЕ ПЕТКИ

Во скопската гимназија „Орце Николов“ в понеделник ќе се полага приемен испит за упис бидејќи се пријавени повеќе ученици со просек 5.00 или 75 поени. ...
ПАК БЛОКИРАНИ СО КОЛИ ПЕШАЧКИТЕ ПАТЕКИ НА РЕНОВИРАНАТА УЛИЦА ОРЦЕ НИКОЛОВ ВО СКОПЈЕ

ПАК БЛОКИРАНИ СО КОЛИ ПЕШАЧКИТЕ ПАТЕКИ НА РЕНОВИРАНАТА УЛИЦА ОРЦЕ НИКОЛОВ ВО СКОПЈЕ

Пешачките патеки на реновираната улица Орце Николов во скопско Дебар Маало, пак се паркинг простор. Наместо да бидат ослободени од паркирани коли, што ...
ПОЧНУВА ПРЕТПОСЛЕДНАТА ФАЗА ОД РЕНОВИРАЊЕТО НА СКОПСКАТА УЛИЦА ОРЦЕ НИКОЛОВ, ЗАТВОРЕН ДЕЛОТ КАЈ МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА

ПОЧНУВА ПРЕТПОСЛЕДНАТА ФАЗА ОД РЕНОВИРАЊЕТО НА СКОПСКАТА УЛИЦА ОРЦЕ НИКОЛОВ, ЗАТВОРЕН ДЕЛОТ КАЈ МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА

Од утре, Општина Центар почнува со претпоследната, петта фаза од реконструкцијата на скопската улица Орце Николов, во делот кај Министерството за одбр ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ