Таг: Основен суд 1

КАКО ЌЕ ГИ НАТЕРАМЕ БЕ МИЛЕ ДА ГЛАСААТ, НИЕ СМЕ ГИ АПСЕЛЕ, МУ ВЕЛИ ЈАНКУЛОСКА НА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ ЗА „ТИТАНИК“

КАКО ЌЕ ГИ НАТЕРАМЕ БЕ МИЛЕ ДА ГЛАСААТ, НИЕ СМЕ ГИ АПСЕЛЕ, МУ ВЕЛИ ЈАНКУЛОСКА НА ЈАНАКИЕСКИ ВО БОМБИТЕ ЗА „ТИТАНИК“

„Земи список од Агенција и сите што работат во Центар, мотивирајте ги да гласаат. Вработен пута пет", ги засилува обвинетиот Миле Јанакиески притисоци ...
ОДОБРЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ – ТИТАНИК ПРОТИВ ГРУЕВСКИ, ДИМОВСКИ, ЈАНКУЛОВСКА И ПОРАНЕШНИОТ ВРВ НА ВМРО-ДПМНЕ

ОДОБРЕНО ОБВИНЕНИЕТО ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ – ТИТАНИК ПРОТИВ ГРУЕВСКИ, ДИМОВСКИ, ЈАНКУЛОВСКА И ПОРАНЕШНИОТ ВРВ НА ВМРО-ДПМНЕ

Основниот суд Скопје 1 го одобри обвинението за првиот и најголем случај на СЈО - Титаник.  Титаник е за големи изборни измами за неколку изборни цикл ...
ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судскиот процес против лидерот на СДСМ и на опозицијата Зоран Заев. На минатото рочиште Заев и одб ...
СИТЕ КРАДАТ, А САМО МЕНЕ МЕ СУДАТ, ВЕЛИ СТЕЧАЈКАТА ЛИЛЕ ОБВИНЕТА ЗА ПРОТЕСТИРАЊЕ

СИТЕ КРАДАТ, А САМО МЕНЕ МЕ СУДАТ, ВЕЛИ СТЕЧАЈКАТА ЛИЛЕ ОБВИНЕТА ЗА ПРОТЕСТИРАЊЕ

Стечајката Љиљана Георгиевска в понеделник и среда (17 и 19 октомври) треба да се појави на судење во Основниот суд 1 во Скопје, поради нарушување на ...
СУДИЈКАТА НА ЗАЕВ СТАНА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

СУДИЈКАТА НА ЗАЕВ СТАНА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

Судијката Дијана Груевска-Илиевска е нов заменик на претседателот на Основниот суд Скопје 1, на местото на досегашниот Ивица Стефановски, објави агенц ...
ЗА БОЖИНОВСКИ НЕ БИЛА ИЗДАДЕНА НАРЕДБА ДЕНЕСКА ДА СЕ ДОНЕСЕ ВО СУДОТ

ЗА БОЖИНОВСКИ НЕ БИЛА ИЗДАДЕНА НАРЕДБА ДЕНЕСКА ДА СЕ ДОНЕСЕ ВО СУДОТ

Првото судско рочиште против притворениот новинар Зоран Божиновски, како дел од големиот случај „Шпион“, денеска се одложи. Судијката Александра Крсти ...
СУДЕЊЕТО НА НОВИНАРОТ БОЖИНОВСКИ ПОЧНУВА СО ПРОТЕСТ НА ЗНМ

СУДЕЊЕТО НА НОВИНАРОТ БОЖИНОВСКИ ПОЧНУВА СО ПРОТЕСТ НА ЗНМ

Здружението на новинари на Македонија денес во 10  часот ќе протестира пред Основниот суд Скопје 1, за ослободување од притвор на новинарот Зоран Божи ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕЛИ ДЕКА СУДИЈКАТА ПОСТАПИЛА ПРАВИЛНО КОГА МУ ЗАБРАНИЛА НА МВР СНИМАЊЕ ВО СУДНИЦА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕЛИ ДЕКА СУДИЈКАТА ПОСТАПИЛА ПРАВИЛНО КОГА МУ ЗАБРАНИЛА НА МВР СНИМАЊЕ ВО СУДНИЦА

Во Судскиот совет официјално нема стигнато поплака за неовластено снимање на денешното рочиште за случајот „Фабрика за афери“ во Основниот суд во Скоп ...
НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

Газда на свечената сала на Врховниот суд, која министерот за финансии Зоран Ставрески ја узурпира со одлука на Владата и му ја даде во владение на Осн ...
СУДОТ ГИ ОДБИ МЕРКИТЕ КОИ СЈО ГИ БАРАШЕ ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ТНТ“

СУДОТ ГИ ОДБИ МЕРКИТЕ КОИ СЈО ГИ БАРАШЕ ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ТНТ“

Кривичниот суд ги одби барањата на Специјалното јавно обвинителство за одземање на патните исправи на првоосомничената градежна инспекторка од општина ...
10 / 10 НАПИСИ