Таг: Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција

СУДСКИОТ СОВЕТ НЕ ДОЗВОЛУВА ОСОМНИЧЕНИОТ СУДИЈА МУСТАФА ШАХИНИ ДА ОДИ ВО ПРИТВОР

СУДСКИОТ СОВЕТ НЕ ДОЗВОЛУВА ОСОМНИЧЕНИОТ СУДИЈА МУСТАФА ШАХИНИ ДА ОДИ ВО ПРИТВОР

Судскиот совет на Република Северна Македонија забрани осомничениот судија Мустафа Шахини кој се сомничи дека со злоупотреби на функцијата ја оштетил ...
УАПСЕН ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ЕКСШЕФОТ НА КАБИНЕТ НА МИЈАЛКОВ

УАПСЕН ТОНИ ЈАКИМОВСКИ, ЕКСШЕФОТ НА КАБИНЕТ НА МИЈАЛКОВ

Обвинителката Вилма Русковска издаде наредба за апсење на Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинетот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, за злоупо ...
РУСКОСКА ЌЕ ИСПИТУВА ДАЛИ СЕ ЗАКОНСКИ ПРЕМИИТЕ ШТО КАРАЏОВСКИ СИ ГИ ДОДЕЛИЛ СЕБЕ И НА ЧЛЕНОВИТЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ

РУСКОСКА ЌЕ ИСПИТУВА ДАЛИ СЕ ЗАКОНСКИ ПРЕМИИТЕ ШТО КАРАЏОВСКИ СИ ГИ ДОДЕЛИЛ СЕБЕ И НА ЧЛЕНОВИТЕ НА СУДСКИОТ СОВЕТ

Обвинителството за организиран криминал оформи предмет по допрен глас по објавите во медиумите за одлуките на Судскиот буџетски совет за обезбедување ...
ИВАНОВ ЧЕКА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГО РАСЧИСТИ 27 АПРИЛ

ИВАНОВ ЧЕКА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ГО РАСЧИСТИ 27 АПРИЛ

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија го поздравува интересот на Јавното обвинителство за вмешаноста на Ѓорге Иванов, неговиот советник з ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ЈА ИСТРАЖУВА ВМЕШАНОСТА НА ИВАНОВ ВО НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ЈА ИСТРАЖУВА ВМЕШАНОСТА НА ИВАНОВ ВО НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ

Обвинителството за организиран криминал и корупција ќе ја испитува вмешаноста на претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, советникот за безбедност во ...
СЈО ГО ДОБИ СЛУЧАЈОТ „СОПОТ“

СЈО ГО ДОБИ СЛУЧАЈОТ „СОПОТ“

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција (ОЈОГОКК) го предаде случајот „Сопот“ на Специјалното јавно обвинителство, ...
6 / 6 НАПИСИ