Таг: отчет

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ГО НАМАЛИВМЕ ДОЛГОТ НА ОПШТИНА ОХРИД, А УЧИЛИШТАТА КОНЕЧНО СЕ СО ПОЗИТИВНО САЛДО, РЕЧЕ ПЕЦАКОВ ВО ОТЧЕТОТ

ГО НАМАЛИВМЕ ДОЛГОТ НА ОПШТИНА ОХРИД, А УЧИЛИШТАТА КОНЕЧНО СЕ СО ПОЗИТИВНО САЛДО, РЕЧЕ ПЕЦАКОВ ВО ОТЧЕТОТ

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков во отчетот за сработеното во првата година од својот мандат кажа дека затекнатиот долг од 856.831.830 денари е ...
ЗАДОВОЛЕН СУМ ОД ПОСТИГНАТОТО ЗА ЕДНА ГОДИНА НА ВЛАСТ ВО ТЕТОВО, НО ИМАМЕ МНОГУ ОПСТРУКЦИИ, ВЕЛИ КАСАМИ

ЗАДОВОЛЕН СУМ ОД ПОСТИГНАТОТО ЗА ЕДНА ГОДИНА НА ВЛАСТ ВО ТЕТОВО, НО ИМАМЕ МНОГУ ОПСТРУКЦИИ, ВЕЛИ КАСАМИ

Градоначалникот на Тетово, Билал Касами, даде отчет за сработеното за една година на власт. Вели дека е задоволен од постигнатото со оглед на тоа во к ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ИМА ДОЛГ ОД НАД СЕДУМ МИЛИОНИ ЕВРА СО ИЗВРШНИ РЕШЕНИЈА, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

ОПШТИНА ТЕТОВО ИМА ДОЛГ ОД НАД СЕДУМ МИЛИОНИ ЕВРА СО ИЗВРШНИ РЕШЕНИЈА, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

Градоначалникот на Тетово, Билал Касами, даде отчет за сработеното во првите 100 дена на функцијата. Рече дека е горд што успеал, заедно со сите врабо ...
КОМЕДИЈА НА АПСУРДОТ

КОМЕДИЈА НА АПСУРДОТ

1 Отчетот за едногодишното владеење на градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев е одложен. Од оправдани причини. Градоначалникот треба да одлежи шест ...
ФАЛА ТИ ПЕТРЕ ЗА КРШ АВТОБУСИТЕ ШТО МИ ГИ ДАДЕ, СЕ ПОШЕГУВА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА БИТОЛА ПЕТРОВСКА ЗА ПРВАТА ГОДИНА ОД МАНДАТОТ НА ШИЛЕГОВ

ФАЛА ТИ ПЕТРЕ ЗА КРШ АВТОБУСИТЕ ШТО МИ ГИ ДАДЕ, СЕ ПОШЕГУВА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА БИТОЛА ПЕТРОВСКА ЗА ПРВАТА ГОДИНА ОД МАНДАТОТ НА ШИЛЕГОВ

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов синоќа преку комични и сатирични оценки за неговата работа даде отчет за сработено во првата година од неговио ...
ТАЛЕСКИ КРИЕ КОЛКАВ ДОЛГ ЌЕ ОСТАВИ ВО ОПШТИНАТА

ТАЛЕСКИ КРИЕ КОЛКАВ ДОЛГ ЌЕ ОСТАВИ ВО ОПШТИНАТА

Битолскиот градоначалник Владимир Талески, кој имаше навика да прави отчети за сработеното, на завршувањето од мандатот не даде отчет со колкав долг ќ ...
ДИМИТРОВ И ИВАНОВ ДОГОВОРИЛЕ ПРВА ТУРА АМБАСАДОРИ

ДИМИТРОВ И ИВАНОВ ДОГОВОРИЛЕ ПРВА ТУРА АМБАСАДОРИ

Во финална фаза сме со претседателот на државата Ѓорге Иванов за договор за пополнување на првата тура на испразнети амбасадорски места, рече министер ...
НАЈСТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА Е КОЛКУ ПАРИ ПОТРОШИ ТАЛЕСКИ ЗА ЛУКСУЗНИОТ ОТЧЕТ

НАЈСТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА Е КОЛКУ ПАРИ ПОТРОШИ ТАЛЕСКИ ЗА ЛУКСУЗНИОТ ОТЧЕТ

Битолскиот градоначалник Владимир Талески не сними филм за своето 13-годишно владеење, како што планираше, но затоа пак објави отчет во луксузно печат ...
НЕ ПЛАНИРАМЕ НОВА ЕВРООБВРЗНИЦА, ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖУВАМЕ САМО ДОМА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

НЕ ПЛАНИРАМЕ НОВА ЕВРООБВРЗНИЦА, ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖУВАМЕ САМО ДОМА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТЕВДОВСКИ

Министерот за финансии Драган Тевдовски даде отчет што сработил за првите сто дена од формирањето на новата влада и тврди дека економијата се придвижу ...
ГРУЕВСКИ ГО ПРИМИ МОМЧЕТО ШТО СЕ ОНЕСВЕСТИ ДОДЕКА ДАВАШЕ ОТЧЕТ ЗА ОТЧЕТОТ НА ЗАЕВ

ГРУЕВСКИ ГО ПРИМИ МОМЧЕТО ШТО СЕ ОНЕСВЕСТИ ДОДЕКА ДАВАШЕ ОТЧЕТ ЗА ОТЧЕТОТ НА ЗАЕВ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва го прими момчето кое попладнево се онесвести за време на неговото обраќање по повод отчетот на премиерот ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ