Таг: Отворено првенство на Австралија

1 2 328 / 28 НАПИСИ
ЃОКОВИЌ ЗА САМО 83 МИНУТИ ДО СВОЕТО СЕДМО ФИНАЛЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН И НОВ ДУЕЛ СО НАДАЛ

ЃОКОВИЌ ЗА САМО 83 МИНУТИ ДО СВОЕТО СЕДМО ФИНАЛЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН И НОВ ДУЕЛ СО НАДАЛ

Новак Ѓоковиќ изгуби само четири гема во полуфиналниот дуел со Лукас Пуј, за да се пласира во своето седмо финале на Отвореното првенство на Австралиј ...
ЕНДИ МАРЕЈ ВО СОЛЗИ НАЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА ВО МЕЛБУРН

ЕНДИ МАРЕЈ ВО СОЛЗИ НАЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА ВО МЕЛБУРН

Енди Мареј изјави дека планира да се повлече од тениските терени по годинашниот Вимблдон, но стравува дека нема да го дочека тоа и дека Отвореното прв ...
ФЕДЕРЕР ВО ДРУШТВОТО НА СЕРЕНА, ГРАФ И КОРТ СО 20 ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИ

ФЕДЕРЕР ВО ДРУШТВОТО НА СЕРЕНА, ГРАФ И КОРТ СО 20 ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИ

Роже Федерер ја одбрани титулата на Отвореното првенство на Австралија и стана првиот машки тенисер кој успеал да освои 20 гренд слем трофеи. Триес ...
ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ ВО ТЕНИСКИОТ ВРВ, ВОЗЊАЦКИ КОНЕЧНО СЕ ЗАКИТИ СО ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА

ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ ВО ТЕНИСКИОТ ВРВ, ВОЗЊАЦКИ КОНЕЧНО СЕ ЗАКИТИ СО ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛА

Осум години откако за првпат се искачи на врвот на ВТА-листата, Каролине Возњацки, конечно, се закити со гренд слем титула. Дваесет и седумгодишнат ...
НАДАЛ ГО ПРЕДАДЕ ЧЕТВРТФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

НАДАЛ ГО ПРЕДАДЕ ЧЕТВРТФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

Марин Чилиќ се пласираше во полуфиналето на Отвореното првенство на Австралија, откако Рафаел Надал му го предаде четвртфиналниот меч во петтиот сет п ...
ЃОКОВИЌ ИСФРЛЕН ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

ЃОКОВИЌ ИСФРЛЕН ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Големиот камбек на Новак Ѓоковиќ на тениските терени заврши во осминафиналето на Отвореното првенство на Австралија, откако загуби од сензацијата од Ј ...
НЕ СУМ АЛЧЕН, НЕ ПОВИКАВ НА БОЈКОТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗА ДА ДОБИЕМЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ, КАЖА НОВАК ЃОКОВИЌ

НЕ СУМ АЛЧЕН, НЕ ПОВИКАВ НА БОЈКОТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗА ДА ДОБИЕМЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ, КАЖА НОВАК ЃОКОВИЌ

Новак Ѓоковиќ ги отфрли тврдењата дека е алчен и притоа негираше дека повикал на бојкот на следното издание на Отвореното првенство на Австралија, со ...
СЕРЕНА СЕ ОТКАЖА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗАТОА ШТО МИСЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ГО ОСВОИ

СЕРЕНА СЕ ОТКАЖА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН ЗАТОА ШТО МИСЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ГО ОСВОИ

По Новак Ѓоковиќ и Енди Мареј, и Серена Вилијамс го одложи својот камбек на тениските терени, откако го откажа настапот на Отвореното првенство на Авс ...
1 2 328 / 28 НАПИСИ