Таг: Отворено првенство на Австралија

1 2 3 20 / 28 НАПИСИ
АВСТРАЛИСКАТА ВЛАДА НЕ УСПЕА ДА ГО ОДЛОЖИ СОСЛУШУВАЊЕТО НА ЃОКОВИЌ, ДО ВТОРНИК ТРЕБА ДА СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ИГРА НА ТУРНИРОТ

АВСТРАЛИСКАТА ВЛАДА НЕ УСПЕА ДА ГО ОДЛОЖИ СОСЛУШУВАЊЕТО НА ЃОКОВИЌ, ДО ВТОРНИК ТРЕБА ДА СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ИГРА НА ТУРНИРОТ

Федералниот суд го одби барањето на австралиската влада сослушувањето на Новак Ѓоковиќ да се одложи за два дена, оставајќи им можност на организаторит ...
ЃОКОВИЌ НЕ ДОБИ ДОЗВОЛА ЗА ВЛЕЗ ВО АВСТРАЛИЈА И ЌЕ БИДЕ ВРАТЕН ДОМА

ЃОКОВИЌ НЕ ДОБИ ДОЗВОЛА ЗА ВЛЕЗ ВО АВСТРАЛИЈА И ЌЕ БИДЕ ВРАТЕН ДОМА

Новак Ѓоковиќ не доби дозвола за влез во Австралија откако му беше одбиена визата и ќе си замине од земјата утре, објавија австралиските медиуми. Мини ...
СО ВАКВИ УЦЕНИ И ПРАВИЛА ЃОКОВИЌ ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ВЕЛИ НЕГОВИОТ ТАТКО

СО ВАКВИ УЦЕНИ И ПРАВИЛА ЃОКОВИЌ ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ВЕЛИ НЕГОВИОТ ТАТКО

Новак Ѓоковиќ веројатно нема да игра на Отвореното првенство на Австралија ако не се променат правилата во врска со вакцинирањето против ковид-19, изј ...
НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ИГРАЧИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА НАСТАПАТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ИГРАЧИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА НАСТАПАТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

На невакцинираните тенисери и тенисерки нема да им биде дозволено да играат на Отвореното првенство на Австралија, потврди директорот на турнирот Крег ...
ЃОКОВИЌ ОДБИ ДА ОТКРИЕ ДАЛИ СЕ ВАКЦИНИРАЛ, АВСТРАЛИЈА ОПЕН ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИ УЧЕСТВО НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТЕНИСЕРИ

ЃОКОВИЌ ОДБИ ДА ОТКРИЕ ДАЛИ СЕ ВАКЦИНИРАЛ, АВСТРАЛИЈА ОПЕН ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИ УЧЕСТВО НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТЕНИСЕРИ

Тенисерите кои не се вакцинирани против ковид-19 веројатно нема да смеат да влезат во земјата и да играат на Отвореното првенство на Австралија, изјав ...
ЃОКОВИЌ ВО СВОЕТО 9. ФИНАЛЕ ЈА ОСВОИ 9. ТИТУЛА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

ЃОКОВИЌ ВО СВОЕТО 9. ФИНАЛЕ ЈА ОСВОИ 9. ТИТУЛА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Новак Ѓоковиќ ја освои деветтата титула на Отвореното првенство на Австралија, доближувајќи се до рекордерите Роже Федерер и Рафаел Надал на само две ...
ЃОКОВИЌ ПО ДЕВЕТТИ ПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

ЃОКОВИЌ ПО ДЕВЕТТИ ПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Новак Ѓоковиќ втора година по ред ќе ја брани титулата на Отвореното првенство на Австралија, откако по деветти пат се пласираше во финалето на овој г ...
ЃОКОВИЌ ЈА ОСВОИ ОСМАТА ТИТУЛА ВО СВОЕТО ОСМО ФИНАЛЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

ЃОКОВИЌ ЈА ОСВОИ ОСМАТА ТИТУЛА ВО СВОЕТО ОСМО ФИНАЛЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Отвореното првенство на Австралија, откако во денешното финале го совлада Доминик Тим со 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4. ...
ШАРАПОВА СО НЕИЗВЕСНА ТЕНИСКА ИДНИНА ПО РАНАТА ЕЛИМИНАЦИЈА ВО МЕЛБУРН

ШАРАПОВА СО НЕИЗВЕСНА ТЕНИСКА ИДНИНА ПО РАНАТА ЕЛИМИНАЦИЈА ВО МЕЛБУРН

Марија Шарапова призна дека нејзината тениска иднина е неизвесна откако загуби во првото коло на Отвореното првенство на Австралија, поради што ќе пад ...
ЃОКОВИЌ ГО РЕШИ НАДАЛ ЗА ДВА ЧАСА ЗА РЕКОРДНАТА СЕДМА ТИТУЛА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН

ЃОКОВИЌ ГО РЕШИ НАДАЛ ЗА ДВА ЧАСА ЗА РЕКОРДНАТА СЕДМА ТИТУЛА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Новак Ѓоковиќ по рекорден седми пат во кариерата го освои Отвореното првенство на Австралија, што е негова 15. гренд слем титула, откако во финалето г ...
1 2 3 20 / 28 НАПИСИ