Таг: паркинг

1 2 3 13 10 / 130 НАПИСИ
МЕСТО ДА СЕ НАБАВАТ НОВИ, НА ПАРКИНГОТ КАЈ СПОРТСКАТА САЛА ВО БИТОЛА ПРЕФРЛЕНИ РАМПИТЕ ОД СТАРА БОЛНИЦА, ОД „ПАРКИНЗИ“ ВЕЛАТ ТАКА Е ПОПРОФИТАБИЛНО

МЕСТО ДА СЕ НАБАВАТ НОВИ, НА ПАРКИНГОТ КАЈ СПОРТСКАТА САЛА ВО БИТОЛА ПРЕФРЛЕНИ РАМПИТЕ ОД СТАРА БОЛНИЦА, ОД „ПАРКИНЗИ“ ВЕЛАТ ТАКА Е ПОПРОФИТАБИЛНО

Наместо нови рампи на паркингот што се реновира пред спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола, каде в среда ќе се игра натпревар од ракометната Лига ...
ПРОБЛЕМ СЕ КОЛИТЕ ПАРКИРАНИ НАСЕКАДЕ, А НЕ ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „ЛАЈМ“

ПРОБЛЕМ СЕ КОЛИТЕ ПАРКИРАНИ НАСЕКАДЕ, А НЕ ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „ЛАЈМ“

Додека се вжештува дебатата за невнимателно паркирани електрични тротинети во Германија, шефот на „Лајм“, најголемата компанија за нивно изнајмување, ...
ПОЦ НЕ Ѝ ДАВА ПОВЛАСТЕНА ПАРКИНГ-КАРТА НА ТЕШКО ПОДВИЖНА СКОПЈАНКА СО МОЗОЧЕН УДАР, ЌЕ ГО ИЗГУБИ ЛИЧНИОТ АСИСТЕНТ ОТИ ЗА НЕГОВАТА КОЛА МОРА ДА ПЛАЌА СКАПО ПАРКИРАЊЕ

ПОЦ НЕ Ѝ ДАВА ПОВЛАСТЕНА ПАРКИНГ-КАРТА НА ТЕШКО ПОДВИЖНА СКОПЈАНКА СО МОЗОЧЕН УДАР, ЌЕ ГО ИЗГУБИ ЛИЧНИОТ АСИСТЕНТ ОТИ ЗА НЕГОВАТА КОЛА МОРА ДА ПЛАЌА СКАПО ПАРКИРАЊЕ

Скопјанка со тешка физичка, сетилна и ментална попреченост како последица од мозочен удар, која живее сама и не може да се движи, а не пак да вози кол ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ИМОТ ЗА ЛИЦАТА КОИ НА ДИВО ПОЧНАА ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ИМОТ ЗА ЛИЦАТА КОИ НА ДИВО ПОЧНАА ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“

Основното јавно обвинителство поднесе Обвинителен предлог за двете лице кои на диво почнаа да градат паркинг во поликлиниката „Бит Пазар“ за кривично ...
ВО ШТИП СЕ ВОВЕДУВА СОЛИДАРНА ПАРКИНГ ЗОНА, 20% ОД ЦЕНАТА ЌЕ ОДИ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ

ВО ШТИП СЕ ВОВЕДУВА СОЛИДАРНА ПАРКИНГ ЗОНА, 20% ОД ЦЕНАТА ЌЕ ОДИ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ

Во Штип, кој располага со 800 паркинг места, се воведува посебна паркинг зона, каде што 131 место ќе бидат наменети за хуманитарни цели. Според усво ...
СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРКИНГОТ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО СИ ГО БАРА НАЗАД

СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРКИНГОТ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО СИ ГО БАРА НАЗАД

ЈП „Градски паркинг“ во Скопје ќе остане без најголемиот паркинг со кој стопанисува, оној во рамките на Клиничкиот центар. Договорот кој беше потпишан ...
ПРИТВОР ОД 8 ДЕНА ЗА ЕДEН ОД ДВAJЦАТА КОИ НА ДИВО ПОЧНАА ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“

ПРИТВОР ОД 8 ДЕНА ЗА ЕДEН ОД ДВAJЦАТА КОИ НА ДИВО ПОЧНАА ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“

Одреден е притвор од 8 дена за едно од двете лица кои во петокот со багер ја срушија оградата на поликлиниката „Бит Пазар“ и на диво почнаа да градат ...
УАПСЕНИ ДВЕ ЛИЦА КОИ СИНОЌА ВЛЕГЛЕ СО БАГЕР И ПОЧНАЛЕ НА ДИВО ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“ ВО СКОПЈЕ

УАПСЕНИ ДВЕ ЛИЦА КОИ СИНОЌА ВЛЕГЛЕ СО БАГЕР И ПОЧНАЛЕ НА ДИВО ДА ГРАДАТ ПАРКИНГ ВО ПОЛИКЛИНИКАТА „БИТ ПАЗАР“ ВО СКОПЈЕ

Две лица вчера попладне со багер ја урнале оградата на поликлиниката „Бит Пазар“ во Скопје и во дворот почнале со градежни работи за изградба на парки ...
ЦРКВАТА НА ДИВО НАПЛАЌА ПАРКИРАЊЕ НА ПЛОШТАДОТ БОГОРОДИЦА, НЕМАЛЕ ПАРИ ДА ГИ ПЛАТАТ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА

ЦРКВАТА НА ДИВО НАПЛАЌА ПАРКИРАЊЕ НА ПЛОШТАДОТ БОГОРОДИЦА, НЕМАЛЕ ПАРИ ДА ГИ ПЛАТАТ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА

На Плоштадот Пресвета Богородица со години на диво се наплаќа паркирање и никој не реагира. Плочникот и пешачката зона се блокирано со коли, а лице од ...
ОСУМ МЕСЕЦИ СЕ ЧЕКА НА НОВИОТ ПАРКИНГ И ПАРК ВО ЦЕНТАРОТ НА БИТОЛА

ОСУМ МЕСЕЦИ СЕ ЧЕКА НА НОВИОТ ПАРКИНГ И ПАРК ВО ЦЕНТАРОТ НА БИТОЛА

Осум месеци од отстранувањето на дивите гаражи, Општина Битола уште го нема уредено просторот зад зградите на поранешен ЈАТ во центарот на градот. Мес ...
1 2 3 13 10 / 130 НАПИСИ