Таг: паркирање

1 2 3 13 10 / 128 НАПИСИ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ ВОВЕДЕ ЗАБРАНА ЗА ПАРКИРАЊЕ ВОЗИЛА НА ДВА ТЕТОВСКИ БУЛЕВАРИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ ВОВЕДЕ ЗАБРАНА ЗА ПАРКИРАЊЕ ВОЗИЛА НА ДВА ТЕТОВСКИ БУЛЕВАРИ

За помалку од три часа, од тетовските булевари, пајак службата подигна 16 автомобили кои тука биле паркирани. Со ова од денес па се до 15 август на те ...
ТУРИСТИТЕ ВО ОХРИД СЕ ПАРКИРААТ В ШУМА ЗА ДА НЕ ПЛАЌААТ ПАРКИНГ

ТУРИСТИТЕ ВО ОХРИД СЕ ПАРКИРААТ В ШУМА ЗА ДА НЕ ПЛАЌААТ ПАРКИНГ

Охрид е преполн за продлжениот викенд, а охриѓани велат дека гужвата ги потсетува на периодот околу 2 август, кога во градот има најмногу туристи. Нај ...
ДВАЈЦА СИ НАПЛАЌААТ ПАРКИНГ ПРЕД СУДОТ ВО ВЕЛЕС, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ НИШТО НЕ ИМ МОЖЕ

ДВАЈЦА СИ НАПЛАЌААТ ПАРКИНГ ПРЕД СУДОТ ВО ВЕЛЕС, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ НИШТО НЕ ИМ МОЖЕ

Пред Основниот суд во Велес незаконски се наплаќа паркирање. Лица кои стојат на улицата пред судот им бараат и земаат пари на граѓаните за да ја остав ...
ПАРИЗ НА РЕФЕРЕНДУМ ЌЕ РЕШИ ДАЛИ ЗА ЏИП ЌЕ СЕ ПЛАЌА ТРИПАТИ ПОСКАПО ПАРКИРАЊЕ

ПАРИЗ НА РЕФЕРЕНДУМ ЌЕ РЕШИ ДАЛИ ЗА ЏИП ЌЕ СЕ ПЛАЌА ТРИПАТИ ПОСКАПО ПАРКИРАЊЕ

Парижаните утре ќе гласаат за ова прашање на референдум на кој жителите одлучуваат дали цените на јавните паркиралишта треба да се тројно поголеми за ...
ПОСКАПЕ ПАРКИНГОТ ВО СКОПСКИ ГТЦ, ЕДЕН ЧАС Е 70 ДЕНАРИ

ПОСКАПЕ ПАРКИНГОТ ВО СКОПСКИ ГТЦ, ЕДЕН ЧАС Е 70 ДЕНАРИ

Поскапе за 20 денари паркирањето во Градскиот трговски центар во Скопје. Според новиот ценовник кој е на сила од 1 февруари, еден час паркирање намест ...
ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНУВА СО ВОВЕДУВАЊЕ ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО КАРПОШ 1 И 2

ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНУВА СО ВОВЕДУВАЊЕ ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО КАРПОШ 1 И 2

Почнува воведување зонско паркирање во населбите Карпош 2 и Карпош 1. Во наредниот период ЈП „Градски паркинг“ ќе почне со бележење на улиците и инфор ...
ПОЛИЦИЈАТА Е ВИНОВНА ЗА СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС ВО ТЕТОВО ОТИ НЕ КАЗНУВА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

ПОЛИЦИЈАТА Е ВИНОВНА ЗА СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС ВО ТЕТОВО ОТИ НЕ КАЗНУВА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

Градоначалникот на Општина Тетово Билал Касами упати остри критики до тетовската полиција велејќи дека таа е виновна што во градот владее сообраќаен х ...
МОНТАЖНИОТ ПАРКИНГ ЗАД ТЦ „БУЊАКОВЕЦ“ ЌЕ СТАНЕ КАТНА ГАРАЖА, ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛАТ ДЕКА НЕДОСТАСУВААТ МНОГУ ПАРКИНГ МЕСТА

МОНТАЖНИОТ ПАРКИНГ ЗАД ТЦ „БУЊАКОВЕЦ“ ЌЕ СТАНЕ КАТНА ГАРАЖА, ОД ОПШТИНА ЦЕНТАР ВЕЛАТ ДЕКА НЕДОСТАСУВААТ МНОГУ ПАРКИНГ МЕСТА

Монтажниот паркинг зад ТЦ „Буњаковец“ ќе стане катна гаража. Ова се предвидува со развојната програма за 2024 година која Општина Центар ја усвои на п ...
УДРИЛ ПОЛИЦАЈКА СО „БМВ“ ДОДЕКА МУ ПИШУВАЛА КАЗНА ОТИ СЕ ПАРКИРАЛ ПРЕД КАФУЛЕ СРЕДЕ УЛИЦАТА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ

УДРИЛ ПОЛИЦАЈКА СО „БМВ“ ДОДЕКА МУ ПИШУВАЛА КАЗНА ОТИ СЕ ПАРКИРАЛ ПРЕД КАФУЛЕ СРЕДЕ УЛИЦАТА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ

Полицајка од СВР Скопје била удрена со кола бидејќи на сопственикот му пишувала казна за погрешно паркирање. Како што стои во билтенот на Министерство ...
СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРКИНГОТ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО СИ ГО БАРА НАЗАД

СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРКИНГОТ НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО СИ ГО БАРА НАЗАД

ЈП „Градски паркинг“ во Скопје ќе остане без најголемиот паркинг со кој стопанисува, оној во рамките на Клиничкиот центар. Договорот кој беше потпишан ...
1 2 3 13 10 / 128 НАПИСИ