Таг: парламентарно мнозинство

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ИМА ЕВИДЕНТЕН НАПРЕДОК ВО УСОГЛАСУВАЊЕТО НА СТАВОВИТЕ СО АЛТЕРНАТИВА, ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА ОЧЕКУВАМЕ ДОГОВОР, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

ИМА ЕВИДЕНТЕН НАПРЕДОК ВО УСОГЛАСУВАЊЕТО НА СТАВОВИТЕ СО АЛТЕРНАТИВА, ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА ОЧЕКУВАМЕ ДОГОВОР, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши, и после денешната трета средба во Клубот на пратеници не донесоа конечна одлука за зго ...
КУКОВО ЛЕТО

КУКОВО ЛЕТО

Не се растура прогрес туку така за две-три директорски места. ...
ГЛЕЈ СИ СЕИР

ГЛЕЈ СИ СЕИР

А режиме, режиме ќе паднеш режиме... ...
НЕ ВЛЕГУВАЈТЕ ВО ПАКТ СО НАЦИСТИТЕ ОД ЛЕВИЦА ПРОТИВ НАТО, ПОВИКА СДСМ ПО НАЈАВАТА НА МИЦКОСКИ ЗА НОВО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО

НЕ ВЛЕГУВАЈТЕ ВО ПАКТ СО НАЦИСТИТЕ ОД ЛЕВИЦА ПРОТИВ НАТО, ПОВИКА СДСМ ПО НАЈАВАТА НА МИЦКОСКИ ЗА НОВО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО

Доколку навистина има ново парламентарно мнозинство очекуваме тоа да се потврди низ соодветните собраниски процедури и евентуален избор на нова Влада, ...
КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ БАРААТ ЗАЕВ ДА НЕ ПОДНЕСУВА ОСТАВКА, ВЕЛАТ КОАЛИЦИЈАТА Е СТАБИЛНА И НЕ ТРЕБААТ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ БАРААТ ЗАЕВ ДА НЕ ПОДНЕСУВА ОСТАВКА, ВЕЛАТ КОАЛИЦИЈАТА Е СТАБИЛНА И НЕ ТРЕБААТ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

Премиерот Зоран Заев денеска во Владата имаше средба со коалиционите партнери. По средбата со Заев, лидерите и претставниците на ДУИ, БЕСА, ДПА, ЛДП и ...
ЗАЕВ ЌЕ ЈА РЕКОНСТРУИРА ВЛАДАТА ОТИ ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМИ БРOЈОТ НА ПРАТЕНИЦИ ВО ВЛАДЕЈАЧКОТО МНОЗИНСТВО

ЗАЕВ ЌЕ ЈА РЕКОНСТРУИРА ВЛАДАТА ОТИ ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМИ БРOЈОТ НА ПРАТЕНИЦИ ВО ВЛАДЕЈАЧКОТО МНОЗИНСТВО

Премиерот Зоран Заев најави реконструкција на Владиниот кабинет поради зголемување на бројот на пратениците на владејачкото праламентарно мознинство. ...
ОВА ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО ЗАЕДНО СО ОПОЗИЦИЈАТА МОЖЕ ДА ЈА ИЗВЛЕЧЕ МАКЕДОНИЈА , РЕЧЕ ЏАФЕРИ НА ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ

ОВА ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО ЗАЕДНО СО ОПОЗИЦИЈАТА МОЖЕ ДА ЈА ИЗВЛЕЧЕ МАКЕДОНИЈА , РЕЧЕ ЏАФЕРИ НА ПРОСЛАВАТА НА 8 СЕПТЕМВРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери кажа дека актуелното парламентарно мнозинство е способно да направи значајни чекори напред на внатрешен и на ...
СОБРАНИЕТО ДА ГО УКИНЕ РОКОТ ЗА ПОДНЕСУВАЊЕ ОБВИНЕНИЈА И ОТВОРАЊЕ ИСТРАГИ НА СЈО, АПЕЛИРА ЈАНЕВА

СОБРАНИЕТО ДА ГО УКИНЕ РОКОТ ЗА ПОДНЕСУВАЊЕ ОБВИНЕНИЈА И ОТВОРАЊЕ ИСТРАГИ НА СЈО, АПЕЛИРА ЈАНЕВА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева побара од Собранието да го продолжи рокот од 18 месеци кој го има СЈО да поднесува обвиненија и да отвора ...
И БРИТАНИЈА ГО ПОЗДРАВИ МАНДАТОТ ЗА МНОЗИНСТВОТО

И БРИТАНИЈА ГО ПОЗДРАВИ МАНДАТОТ ЗА МНОЗИНСТВОТО

Британскиот министер за Европа и Америка сер Алан Данкан ја поздрави одлуката на Претседателот Ѓорге Иванов да му овозможи на парламентарното мнозинст ...
ЌЕ СЕ ПОТРУДИМЕ ЗА ПОМАЛКУ ОД 10 ДЕНА ДА ГО СОСТАВИМЕ ВЛАДИНИОТ КАБИНЕТ, КАЖА МАНДАТАРОТ ЗАЕВ

ЌЕ СЕ ПОТРУДИМЕ ЗА ПОМАЛКУ ОД 10 ДЕНА ДА ГО СОСТАВИМЕ ВЛАДИНИОТ КАБИНЕТ, КАЖА МАНДАТАРОТ ЗАЕВ

Мандатарот Зоран Заев најави дека со партиите од парламентарното мнозинство ќе се потрудат да го состават владиниот кабинет за помалку од 10 дена и да ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ