Таг: Партизанска

1 2 10 / 11 НАПИСИ
МВР 15 МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕ ДА ОТКРИЕ КОЈ Е МОТОРЏИЈАТА ШТО ТЕШКО ЈА ПОВРЕДИ ВЕЛЕШАНКАТА ЛИДИЈА СИМСАРОВА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО СКОПЈЕ

МВР 15 МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕ ДА ОТКРИЕ КОЈ Е МОТОРЏИЈАТА ШТО ТЕШКО ЈА ПОВРЕДИ ВЕЛЕШАНКАТА ЛИДИЈА СИМСАРОВА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО СКОПЈЕ

Ниту по 15 месеци нема информации, ниту има име на сторител на сообраќајката во која тешко беше повредена велешанката Лидија Симсарова. Сообраќајката ...
МВР НАЈДЕ 2 ОСТАВЕНИ ВАГИ ПО ПРИЈАВА ЗА ТЕМПИРАНА БОМБА ПРЕД „СИЛБО“ НА ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПЈЕ

МВР НАЈДЕ 2 ОСТАВЕНИ ВАГИ ПО ПРИЈАВА ЗА ТЕМПИРАНА БОМБА ПРЕД „СИЛБО“ НА ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПЈЕ

Пријава во 19.10 часот вечерва дека е активирана бомба на булеварот Партизански одреди во Скопје спроти пекарата „Силбо“ го крена алармот на МВР, но е ...
ОТКОРНАТИ ПОКРИВИ И ДРВЈА НИЗ СКОПЈЕ ОД СИЛНИОТ ВЕТЕР, ЕКИПИ НА ОПШТИНИТЕ И ГРАД СКОПЈЕ СЕ НА ТЕРЕН

ОТКОРНАТИ ПОКРИВИ И ДРВЈА НИЗ СКОПЈЕ ОД СИЛНИОТ ВЕТЕР, ЕКИПИ НА ОПШТИНИТЕ И ГРАД СКОПЈЕ СЕ НА ТЕРЕН

Од силниот ветер кој вечерва го зафати Скопје откорнати се покриви на згради на повеќе локации низ градот. Исто така паднати се и дрвја на повеќе лока ...
ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА СО МЕНУВАЊЕ НА АСФАЛТОТ НА ПАРТИЗАНСКА ВО КАРПОШ

ГРАД СКОПЈЕ ПОЧНА СО МЕНУВАЊЕ НА АСФАЛТОТ НА ПАРТИЗАНСКА ВО КАРПОШ

Град Скопје денеска почна со реконструкција на булеварот Партизански одреди од мостот Обединети нации до булевар 8 септември. Според најавите на градо ...
СКОПСКИОТ ТРАМВАЈ ЌЕ МИНУВА ПО СРЕДИНА НА ПАРТИЗАНСКА ПРЕКУ РЕКОРД ДО НОВО ЛИСИЧЕ, ЦЕНТАРОТ ЌЕ СЕ ЗАТВОРИ ЗА КОЛИ, СПОРЕД ПЛАНОТ НА ШИЛЕГОВ

СКОПСКИОТ ТРАМВАЈ ЌЕ МИНУВА ПО СРЕДИНА НА ПАРТИЗАНСКА ПРЕКУ РЕКОРД ДО НОВО ЛИСИЧЕ, ЦЕНТАРОТ ЌЕ СЕ ЗАТВОРИ ЗА КОЛИ, СПОРЕД ПЛАНОТ НА ШИЛЕГОВ

Трамвајот кој градоначалникот Петре Шилегов најави дека ќе се гради во Скопје, ќе го затвори за сообраќај центарот на градот. Во најстрогиот центар, н ...
ПО 9 МЕСЕЦИ, 900 МЕТРИ НА ПАРТИЗАНСКА ЌЕ ДОБИЈАТ АСФАЛТ

ПО 9 МЕСЕЦИ, 900 МЕТРИ НА ПАРТИЗАНСКА ЌЕ ДОБИЈАТ АСФАЛТ

Град Скопје вчера почна со асфалтирање на булеварот Партизански одреди од крстосницата со улицата Рузвелтова до онаа со булеварот 8 Септември. Град ...
ШЕСТ МЕСЕЦИ СЕ РЕНОВИРААТ 500 МЕТРИ НА ПАРТИЗАНСКА, ШИЛЕГОВ ИМ НАРЕДИЛ ДА ИЗВЕДУВАЧИТЕ ДА ПОБРЗААТ

ШЕСТ МЕСЕЦИ СЕ РЕНОВИРААТ 500 МЕТРИ НА ПАРТИЗАНСКА, ШИЛЕГОВ ИМ НАРЕДИЛ ДА ИЗВЕДУВАЧИТЕ ДА ПОБРЗААТ

Булеварот Партизански одреди од крстосницата кај „Симпо“ до автобуската станица кај Педагошки факултет се реновира шест месеци. Град Скопје летоска ...
ЗА ВИКТОР МИЗО И НЕГОВИТЕ ВРАБОТЕНИ НЕ ВАЖАТ ПРАВИЛАТА ЗА ЗАБРАНЕТО ПАРКИРАЊЕ НА ПАРТИЗАНСКА

ЗА ВИКТОР МИЗО И НЕГОВИТЕ ВРАБОТЕНИ НЕ ВАЖАТ ПРАВИЛАТА ЗА ЗАБРАНЕТО ПАРКИРАЊЕ НА ПАРТИЗАНСКА

За Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони не важат правилата на Град Скопје. За да можат да паркираат вработените во Дирекцијата на чело ...
ДЕНЕС БЛОКАДА НА ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ УКИНАТИТЕ ПАРКИНГ МЕСТА КАЈ УНИВЕРЗАЛНА САЛА

ДЕНЕС БЛОКАДА НА ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ УКИНАТИТЕ ПАРКИНГ МЕСТА КАЈ УНИВЕРЗАЛНА САЛА

Блoкада на булеварот Партизански одреди во Скопје за денес најавија станари од зградите на потегот од Универзална сала до улицата Рузвелтова. Во 15 ча ...
ПОШАРЕНЕ ОГРАДАТА НА ВЛАДАТА ОД ВЛЕЗОТ ПА СЕ ДО МОСТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“

ПОШАРЕНЕ ОГРАДАТА НА ВЛАДАТА ОД ВЛЕЗОТ ПА СЕ ДО МОСТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“

Специјалната единица за боење на Шарената револуција вечерва соборува рекорди. Додека со два чатала се решеташе фасадата, со пушки се боеше и оградата ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ