Таг: пасош

1 2 3 4 30 / 38 НАПИСИ
НА КАМЧЕВ МУ Е ВРАТЕН ПАСОШОТ ЗА ДА СЕ ЕДУЦИРА, ВЕЛИ СУДОТ

НА КАМЧЕВ МУ Е ВРАТЕН ПАСОШОТ ЗА ДА СЕ ЕДУЦИРА, ВЕЛИ СУДОТ

На бизнисменот Орце Камчев, осомничен во истрагата на СЈО „Империја“, му е вратен пасошот заради неодложни службени патувања кои ги има како член на у ...
НА ОРЦЕ КАМЧЕВ СУДОТ МУ ГО ВРАТИ ПАСОШОТ, СЈО ВИДЕЛО НА ТЕЛЕВИЗИЈА ДЕКА Е ВО КЕЛН

НА ОРЦЕ КАМЧЕВ СУДОТ МУ ГО ВРАТИ ПАСОШОТ, СЈО ВИДЕЛО НА ТЕЛЕВИЗИЈА ДЕКА Е ВО КЕЛН

Судијка на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1 му го вратила пасошот на осомничениот бизнисмен Орце Камчев, кој беше под мерки на безбедност ...
ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“, АВСТРИЕЦОТ ВОЛФГАНГ ГАМПЕР, ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА БЕЗ ПАСОШ

ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“, АВСТРИЕЦОТ ВОЛФГАНГ ГАМПЕР, ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА БЕЗ ПАСОШ

Газдата на фирмата „Секјуриком“, Австриецот Волфганг Гампер, кому во март му беше одземен пасошот како осомничен за соизвршителство во местење на 11-м ...
ДИПЛОМАТСКИОТ ПАСОШ НА БЕКЕР Е ФАЛСИФИКАТ, ОБЈАВИ ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКАТА РЕПУБЛИКА

ДИПЛОМАТСКИОТ ПАСОШ НА БЕКЕР Е ФАЛСИФИКАТ, ОБЈАВИ ЦЕНТРАЛНОАФРИКАНСКАТА РЕПУБЛИКА

Централноафриканската Република соопшти дека дипломатскиот пасош за кој тениската легенда Борис Бекер тврди дека му дава право на имунитет во постапка ...
МАРТИН ПРОТОЃЕР СЕ ПРИЈАВИ ВО СУДОТ ЗА „ТИТАНИК“

МАРТИН ПРОТОЃЕР СЕ ПРИЈАВИ ВО СУДОТ ЗА „ТИТАНИК“

Мартин Протоѓер, поранешниот шеф на кабИнетот на експремиерот Никола Груевски и висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ, обвинет во случајот на СЈО „Титаник“ з ...
ГРУЕВСКИ ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ, ЌЕ СЕ ЈАВУВА ВО СУД СЕКОЈА НЕДЕЛА, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА 

ГРУЕВСКИ ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ, ЌЕ СЕ ЈАВУВА ВО СУД СЕКОЈА НЕДЕЛА, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА 

Тричлениот совет од организиран криминал во Скопска апелација одлучи да не му го врати пасошот на експремиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, ...
НА ГРУЕВСКИ МУ ТРЕБА ПАСОШОТ ОТИ Е ЛИДЕР НА ОПОЗИЦИЈА, КАЖАА АДВОКАТИТЕ ВО АПЕЛАЦИЈА

НА ГРУЕВСКИ МУ ТРЕБА ПАСОШОТ ОТИ Е ЛИДЕР НА ОПОЗИЦИЈА, КАЖАА АДВОКАТИТЕ ВО АПЕЛАЦИЈА

Одбраната на експремиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска од Апелациониот суд побара да му биде вратен пасошот на нивниот клиент бидејќи ...
ГРУЕВСКИ НЕ ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СИ ГО БАРА ПАСОШОТ

ГРУЕВСКИ НЕ ДОЈДЕ ВО АПЕЛАЦИЈА ДА СИ ГО БАРА ПАСОШОТ

Обвинетиот во четири предмети на СЈО експремиер Никола Груевски денеска не дојде во Апелациониот суд Скопје, по вторпат да си го бара одземениот пасош ...
СИНГАПУР ГО ИМА НАЈСИЛНИОТ ПАСОШ НА СВЕТОТ

СИНГАПУР ГО ИМА НАЈСИЛНИОТ ПАСОШ НА СВЕТОТ

Кога станува збор за глобално патување не сите пасоши се направени еднакво. Но кој е најдобар? Според индексот за пасоши, таа чест му припаѓа на Синга ...
СЈО ПРОТИВ ВРАЌАЊЕ НА ПАСОШИТЕ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, СУДОТ ЌЕ ОДЛУЧИ ДЕНОВИВЕ

СЈО ПРОТИВ ВРАЌАЊЕ НА ПАСОШИТЕ НА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ, СУДОТ ЌЕ ОДЛУЧИ ДЕНОВИВЕ

Специјалното јавно обвинителство се противи на барањето за враќање на пасошите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и експремиер Никола Груевски и на неговиот бра ...
1 2 3 4 30 / 38 НАПИСИ