Таг: пешаци

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
АВТОМОБИЛ УДРИ ВО ПЕШАЦИ ВО СЕУЛ, НАЈМАЛКУ ДЕВЕТ МРТВИ

АВТОМОБИЛ УДРИ ВО ПЕШАЦИ ВО СЕУЛ, НАЈМАЛКУ ДЕВЕТ МРТВИ

Најмалку девет луѓе загинаа откако автомобил удри во пешаци во центарот на Сеул, главниот град на Јужна Кореја. Инцидентот се случи во 21;30 часот по ...
ЗАТВОРЕТЕ ЈА БОЕМСКА УЛИЦА ЗА ВОЗИЛА, ДЕЦА ОДАТ МЕЃУ КОЛИ ОТИ ТРОТОАРИТЕ СЕ КАФЕАНИ, БАРААТ СКОПЈАНИ

ЗАТВОРЕТЕ ЈА БОЕМСКА УЛИЦА ЗА ВОЗИЛА, ДЕЦА ОДАТ МЕЃУ КОЛИ ОТИ ТРОТОАРИТЕ СЕ КАФЕАНИ, БАРААТ СКОПЈАНИ

Секое попладне владее хаос на улицата Боемска 2 во Дебар Маало во центарот на Скопје. Бидејќи улицата не е затворена за возила, на сите страни не само ...
СО ПЛАН НА ПЕТ ЕКСПЕРТИ ЉУБЉАНА ЗА 10 ГОДИНИ ГО РЕШИ СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС, А ИМА ТРИПАТИ ПОВЕЌЕ ЖИТЕЛИ ОД БИТОЛА КАДЕ НЕМА ПОЛИТИЧКА ВОЛЈА ЗА РЕШЕНИЈА

СО ПЛАН НА ПЕТ ЕКСПЕРТИ ЉУБЉАНА ЗА 10 ГОДИНИ ГО РЕШИ СООБРАЌАЈНИОТ ХАОС, А ИМА ТРИПАТИ ПОВЕЌЕ ЖИТЕЛИ ОД БИТОЛА КАДЕ НЕМА ПОЛИТИЧКА ВОЛЈА ЗА РЕШЕНИЈА

Битола е град окупиран од возила. Тесни улици, за кои битолчани велат дека биле направени во турско за пајтони, а низ нив денес возат околу 27.000 воз ...
ЌЕ СЕ ВАДИ БЕТОНСКАТА ОГРАДА НА УЛИЦАТА ЦВЕТАН ДИМОВ ВО СКОПСКИ ЧАИР ПОСТАВЕНА ЗА ДА НЕ ПРЕТРЧУВААТ ПЕШАЦИ

ЌЕ СЕ ВАДИ БЕТОНСКАТА ОГРАДА НА УЛИЦАТА ЦВЕТАН ДИМОВ ВО СКОПСКИ ЧАИР ПОСТАВЕНА ЗА ДА НЕ ПРЕТРЧУВААТ ПЕШАЦИ

Ќе се отстранува бетонската ограда на улицата Цветан Димов во скопски Чаир. Оградата беше поставена во мај 2020 заради поголема безбедност на пешаците ...
КОЛА ВЛЕТА ВО ПЕШАЦИ ВО БЕРЛИН, ЕДЕН ЗАГИНАТ И 8 ПОВРЕДЕНИ 

КОЛА ВЛЕТА ВО ПЕШАЦИ ВО БЕРЛИН, ЕДЕН ЗАГИНАТ И 8 ПОВРЕДЕНИ 

Најмалку едно лице загина, а осум се повредени, од кои неколкумина потешко, откако автомобил влета во толпа луѓе на прометна улица во Берлин. Службите ...
ЗА МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА ОД КАМПАЊАТА „СИТЕ СМЕ ПЕШАЦИ“ НЕМА ЗАГИНАТ ПЕШАК ВО МАКЕДОНИЈА

ЗА МЕСЕЦ И ПОЛОВИНА ОД КАМПАЊАТА „СИТЕ СМЕ ПЕШАЦИ“ НЕМА ЗАГИНАТ ПЕШАК ВО МАКЕДОНИЈА

Кампањата за безбедност на пешаците во сообраќајот дава резултати, посочија нејзините организатори. Месец и половина не е регистрирана сообраќајка во ...
ВЕЛЕШАНИ БАРААТ ПОСТАВУВАЊЕ „П“ СТОЛПЧИЊА НА ТРОТОАРИТЕ, ДУЌАНЏИИТЕ СЕ ПРОТИВ ОТИ ИМ ПРЕЧАТ

ВЕЛЕШАНИ БАРААТ ПОСТАВУВАЊЕ „П“ СТОЛПЧИЊА НА ТРОТОАРИТЕ, ДУЌАНЏИИТЕ СЕ ПРОТИВ ОТИ ИМ ПРЕЧАТ

За обезбедување на тротоарите за пешаците и за да не се паркираат возила, во Велес беа поставени таканаречените „П“ столпчиња. За дел од сопствениците ...
ГОДИШНО ДО 35 ПЕШАЦИ ГИНАТ ВО СООБРАЌАЈКИ, ВЕЛИ МВР

ГОДИШНО ДО 35 ПЕШАЦИ ГИНАТ ВО СООБРАЌАЈКИ, ВЕЛИ МВР

Од 30 до 35 пешаци во државата годишно гинат во сообраќајни несреќи, покажува статистиката на МВР. Особено небезбедни се младите лица кои додека се дв ...
БЕЗ ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА ВОЗЕЛ НЕРЕГИСТРИРАНА КОЛА И УДРИЛ ВО ТРОЈЦА ПЕШАЦИ ВО ТЕТОВСКОТО СЕЛО ДОБАРЦЕ

БЕЗ ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА ВОЗЕЛ НЕРЕГИСТРИРАНА КОЛА И УДРИЛ ВО ТРОЈЦА ПЕШАЦИ ВО ТЕТОВСКОТО СЕЛО ДОБАРЦЕ

Тројца пешаци се повредени во сообраќајната несреќа што се случи вчера на патот кај тетовското село Добарце. Според СВР Тетово, во изминатите дваесети ...
ТРОТОАРИТЕ НА ЛЕНИНОВА ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД КОЛИ, ОПШТИНА ЦЕНТАР ЛЕТОВО ПОЧНУВА СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА УЛИЦАТА

ТРОТОАРИТЕ НА ЛЕНИНОВА ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД КОЛИ, ОПШТИНА ЦЕНТАР ЛЕТОВО ПОЧНУВА СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА УЛИЦАТА

Тротоарите и на скопската улица Ленинова ќе бидат ослободени од коли. Како и на улицата Орце Николов, каде во тек се градежните работи, и на Ленинова ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ