Таг: пешаци

1 2 3 432 / 32 НАПИСИ
КОМБЕ ПРЕГАЗИ ПОВЕЌЕ ПЕШАЦИ ВО ЛОНДОН, ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА „ГОЛЕМ ИНЦИДЕНТ“

КОМБЕ ПРЕГАЗИ ПОВЕЌЕ ПЕШАЦИ ВО ЛОНДОН, ПОЛИЦИЈАТА ИСТРАЖУВА „ГОЛЕМ ИНЦИДЕНТ“

Полицијата во Лондон објави дека истражува „голем инцидент“ на познатиот Лондон Бриџ откако комбе удрило во повеќе пешаци на тротоарот. Сведоци изјав ...
КОЛА УДРИ ВО ПЕШАЦИ НА ТАЈМС СКВЕР, ЕДЕН ЗАГИНАТ,  ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

КОЛА УДРИ ВО ПЕШАЦИ НА ТАЈМС СКВЕР, ЕДЕН ЗАГИНАТ,  ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

ЊУЈОРК, 18 мај (Ројтерс) – Забрзана кола удри во пешаци на тротоар на преполниот Тајмс сквер во Њујорк, при што загина едно лице, а беа повредени најм ...
1 2 3 432 / 32 НАПИСИ