Таг: петиција

1 2 3 20 / 27 НАПИСИ
ПРОШИРУВАЊЕ НА ГРАДИНКАТА И ЗЕЛЕНИЛО МЕСТО ЗГРАДА ВО ХРОМ, ВЕТУВА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАУМОСКИ ПО ПЕТИЦИЈАТА ОД ЖИТЕЛИТЕ

ПРОШИРУВАЊЕ НА ГРАДИНКАТА И ЗЕЛЕНИЛО МЕСТО ЗГРАДА ВО ХРОМ, ВЕТУВА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАУМОСКИ ПО ПЕТИЦИЈАТА ОД ЖИТЕЛИТЕ

Наместо да се гради уште една зграда, да се прошири капацитетот на градинката бараат жителите на населбата Хром од градоначачникот на Општина Ѓорче Пе ...
БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ ПРАЗНИК АКО АНГЛИЈА ГО ОСВОИ МУНДИЈАЛОТ

БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ МОЖЕ ДА ПРОГЛАСИ ПРАЗНИК АКО АНГЛИЈА ГО ОСВОИ МУНДИЈАЛОТ

Британскиот парламент би можел да прогласи празник доколку Англија в недела слави во финалето на Светското првенство во Русија, откако 200.000 луѓе се ...
ЗАЕВ ДА НÈ ПРЕСЕЛИ ПОБРЗО ОТИ НЕ СМЕ БЕЗБЕДНИ, АПЕЛИРААТ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ДРЖАВНИОТ АРХИВ

ЗАЕВ ДА НÈ ПРЕСЕЛИ ПОБРЗО ОТИ НЕ СМЕ БЕЗБЕДНИ, АПЕЛИРААТ ВРАБОТЕНИТЕ ВО ДРЖАВНИОТ АРХИВ

Вработените во Државниот архив на Македонија испратија петиција до премиерот Зоран Заев, во која бараат Архивот да биде вратен што поскоро во старата ...
ВОЈНА СО ПЕТИЦИЈА И КОНТРАПЕТИЦИЈА ПРОТИВ ТЕЗГИТЕ НА КОЈНИК ВО ВЕЛЕС

ВОЈНА СО ПЕТИЦИЈА И КОНТРАПЕТИЦИЈА ПРОТИВ ТЕЗГИТЕ НА КОЈНИК ВО ВЕЛЕС

Откако на крајот на минатата година беа отстранети тезгите на плоштадот Којник во Велес, има реакција од група граѓани за да се вратат. Претходно, тез ...
СТРУМИЧАНИ ПОТПИШУВААТ ПЕТИЦИЈА ЗА ГЕРМАНИЈА ДА ГИ ПРИЗНАЕ МАКЕДОНСКИТЕ ВОЗАЧКИ ДОЗВОЛИ

СТРУМИЧАНИ ПОТПИШУВААТ ПЕТИЦИЈА ЗА ГЕРМАНИЈА ДА ГИ ПРИЗНАЕ МАКЕДОНСКИТЕ ВОЗАЧКИ ДОЗВОЛИ

Македонските иселеници во Германија почнаа да собираат потписи во Струмица и во останатите градови во земјава, за да упатат петиција до германските вл ...
ПАЗАРЕЊЕ И ЌАРЕЊЕ

ПАЗАРЕЊЕ И ЌАРЕЊЕ

1 Ајде да пробаме, ние што останавме да живееме во Република Македонија и што не извадивме бугарски пасоши и што немаме работна виза за Германија, нит ...
КУМАНОВЦИ СО ПЕТИЦИЈА ПРОТИВ ПАРКИРАЊЕ НА ТРОТОАРИ, ОТИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ КАЗНУВА

КУМАНОВЦИ СО ПЕТИЦИЈА ПРОТИВ ПАРКИРАЊЕ НА ТРОТОАРИ, ОТИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ КАЗНУВА

Кумановци покренаа онлајн-петиција за ослободување на тротоарите од паркирани автомобили. Иницијативата „Стоп за паркирање на тротоари“ на фејсбук стр ...
ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ НА 15 ОКТОМВРИ

ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ НА 15 ОКТОМВРИ

Собранието ги усвои измените на Изборниот законик со кои што локалните избори за градоначалници и за советници ќе се одржат на 15 октомври. Со изменит ...
ДА СЕ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ ОТИ ЌЕ НЕМА ПЛАТА ЗА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНКИТЕ, БАРААТ ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ

ДА СЕ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ ОТИ ЌЕ НЕМА ПЛАТА ЗА ШКОЛИТЕ И ГРАДИНКИТЕ, БАРААТ ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ

Градоначалниците на општините од Источна Македонија преку петиција бараат Заедницата на единиците на локална самоуправа (ЗЕЛС) да поведе изменување на ...
ОХРИДСКАТА ВЛАСТ ВЕЛИ ДЕКА „КИНЕСКИОТ ЅИД“ ПОКРАЈ ЕЗЕРОТО ВО ЛАГАДИН СЕ ГРАДИ ЗАКОНСКИ

ОХРИДСКАТА ВЛАСТ ВЕЛИ ДЕКА „КИНЕСКИОТ ЅИД“ ПОКРАЈ ЕЗЕРОТО ВО ЛАГАДИН СЕ ГРАДИ ЗАКОНСКИ

Локалната самоуправа од Охрид нема намера да се откаже од изградбата на голем хотелски капацитет на само десетина метри од езерскиот брег, во населбат ...
1 2 3 20 / 27 НАПИСИ