Таг: Петре Шилегов

1 61 62 63625 / 625 НАПИСИ
СДСМ СО ЧЕТИРИ ТУЖБИ ДО УПРАВНИОТ СУД

СДСМ СО ЧЕТИРИ ТУЖБИ ДО УПРАВНИОТ СУД

СДСМ до крајот на денот ќе поднесе четири тужби до Управниот суд што се однесуваат на гласањето во избирачки места во изборната единица 6, соопшти ден ...
И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ ЗА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ

И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ ЗА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ

СДСМ ги објави конечните листи за кандидати за пратеници на кои се предложени и видни активисти на Шарената револуција. На листите кои треба да ги ...
СЈО ИМА САМО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ПОРАДИ ТРИМЕСЕЧНАТА БЛОКАДА ОД АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ, ОДГОВОРИ ЈАНЕВА

СЈО ИМА САМО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ПОРАДИ ТРИМЕСЕЧНАТА БЛОКАДА ОД АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ, ОДГОВОРИ ЈАНЕВА

Аболицијата на 56-темина осомничени функционери, нивни помошници и сведоци до чии имиња дошол претседателот Ѓорге Иванов и бавниот одговор од институц ...
СДСМ ГО ПОВИКА ВЕЉАНОСКИ ДА СВИКА СЕДНИЦА ЗА ПОПЛАВАТА

СДСМ ГО ПОВИКА ВЕЉАНОСКИ ДА СВИКА СЕДНИЦА ЗА ПОПЛАВАТА

Пратеничката група на СДСМ и опозицијата денеска го повикаа претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски да свика итна и неодложна седница на која ќе ...
НАЈЧЕВСКА СО ЧАТАЛОТ ГО БОЕШЕ СОБРАНИЕТО, ПРОТЕСТОТ ЗАВРШИ

НАЈЧЕВСКА СО ЧАТАЛОТ ГО БОЕШЕ СОБРАНИЕТО, ПРОТЕСТОТ ЗАВРШИ

Професорката Мирјана Најчевска со чаталот вечерва го боеше Собранието откако утрово доби казна од 50 евра за боење на протестите. Додека таа боеше дем ...
1 61 62 63625 / 625 НАПИСИ