Таг: Петре Шилегов

1 63 64 65650 / 650 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ САКА ДА ЗБОРУВА ЗА СЀ, ОСВЕН ЗА КРИВИЧНАТА ОДГОВОРНОСТ НА РАКОВОДСТВОТО, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ВМРО-ДПМНЕ САКА ДА ЗБОРУВА ЗА СЀ, ОСВЕН ЗА КРИВИЧНАТА ОДГОВОРНОСТ НА РАКОВОДСТВОТО, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Лицемерно е барањето на ВМРО-ДПМНЕ да продолжи расправта за разрешување на Јавниот обвинител Марко Зврлевски по одржувањето на локалните избори, рече ...
ШИЛЕГОВ МОЖЕН КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

ШИЛЕГОВ МОЖЕН КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

Пратеникот Петре Шилегов, кој важи за острица на пратеничката група на СДСМ, најверојатно ќе биде кандидатот на владејачката партија за градоначалник ...
ШИЛЕГОВ ПОБАРА ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ГИ РАЗРЕШИ ПРАТЕНИЦИТЕ ПОД ИСТРАГА НА СЈО, МИЛОШОСКИ МУ ОДГОВОРИ ДЕКА И ЗАЕВ Е ПОД ИСТРАГА

ШИЛЕГОВ ПОБАРА ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ГИ РАЗРЕШИ ПРАТЕНИЦИТЕ ПОД ИСТРАГА НА СЈО, МИЛОШОСКИ МУ ОДГОВОРИ ДЕКА И ЗАЕВ Е ПОД ИСТРАГА

Пратеникот од СДСМ Петре Шилегов побара пратеничката група на опозициската ВМРО-ДПМНЕ да ги разреши пратениците за кои Специјалното обвинителство води ...
МНОЗИНСТВОТО ЌЕ БАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СОБРАНИЕТО ДА РАБОТИ НОН-СТОП

МНОЗИНСТВОТО ЌЕ БАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СОБРАНИЕТО ДА РАБОТИ НОН-СТОП

СДСМ од претседавачот на конститутивната седница Трајко Вељаноски ќе  побара на гласање да го стави предлогот Собранието континуирано да заседава се д ...
ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ПРЕДВОДЕНО ОД СДСМ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ПРЕДВОДЕНО ОД СДСМ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО

Парламентарното мнозинство, предводено од СДСМ, поднесе предлог од најмалку 20 пратеници за избор на Талат Џафери од ДУИ за претседател на Собранието. ...
СДСМ СО ЧЕТИРИ ТУЖБИ ДО УПРАВНИОТ СУД

СДСМ СО ЧЕТИРИ ТУЖБИ ДО УПРАВНИОТ СУД

СДСМ до крајот на денот ќе поднесе четири тужби до Управниот суд што се однесуваат на гласањето во избирачки места во изборната единица 6, соопшти ден ...
И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ ЗА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ

И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ ЗА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ

СДСМ ги објави конечните листи за кандидати за пратеници на кои се предложени и видни активисти на Шарената револуција. На листите кои треба да ги ...
СЈО ИМА САМО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ПОРАДИ ТРИМЕСЕЧНАТА БЛОКАДА ОД АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ, ОДГОВОРИ ЈАНЕВА

СЈО ИМА САМО ДВЕ ОБВИНЕНИЈА ПОРАДИ ТРИМЕСЕЧНАТА БЛОКАДА ОД АБОЛИЦИЈАТА НА ИВАНОВ, ОДГОВОРИ ЈАНЕВА

Аболицијата на 56-темина осомничени функционери, нивни помошници и сведоци до чии имиња дошол претседателот Ѓорге Иванов и бавниот одговор од институц ...
СДСМ ГО ПОВИКА ВЕЉАНОСКИ ДА СВИКА СЕДНИЦА ЗА ПОПЛАВАТА

СДСМ ГО ПОВИКА ВЕЉАНОСКИ ДА СВИКА СЕДНИЦА ЗА ПОПЛАВАТА

Пратеничката група на СДСМ и опозицијата денеска го повикаа претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски да свика итна и неодложна седница на која ќе ...
НАЈЧЕВСКА СО ЧАТАЛОТ ГО БОЕШЕ СОБРАНИЕТО, ПРОТЕСТОТ ЗАВРШИ

НАЈЧЕВСКА СО ЧАТАЛОТ ГО БОЕШЕ СОБРАНИЕТО, ПРОТЕСТОТ ЗАВРШИ

Професорката Мирјана Најчевска со чаталот вечерва го боеше Собранието откако утрово доби казна од 50 евра за боење на протестите. Додека таа боеше дем ...
1 63 64 65650 / 650 НАПИСИ