Таг: пиштол

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ПРИВЕДЕН ЗАТВОРЕНИК КОЈ УТРИНАВА ИЗБЕГАЛ ОД ИДРИЗОВО И ОГРАБИЛ ОБЛОЖУВАЛНИЦА ВО МАЏАРИ

ПРИВЕДЕН ЗАТВОРЕНИК КОЈ УТРИНАВА ИЗБЕГАЛ ОД ИДРИЗОВО И ОГРАБИЛ ОБЛОЖУВАЛНИЦА ВО МАЏАРИ

Полицијата го приведе кумановецот Д.К. кој утринава избегал од затворот Идризово и ограбил спортска обложувалница во скопската населба Маџари, соопшти ...
ПОЛИЦАЕЦ ЗАСТРЕЛАЛ МИГРАНТКА КОГА ШВЕРЦЕР СО ЛУЃЕ ПРОБАЛ ДА МУ ГО ЗЕМЕ ПИШТОЛОТ ПРИ КОНТРОЛА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

ПОЛИЦАЕЦ ЗАСТРЕЛАЛ МИГРАНТКА КОГА ШВЕРЦЕР СО ЛУЃЕ ПРОБАЛ ДА МУ ГО ЗЕМЕ ПИШТОЛОТ ПРИ КОНТРОЛА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Кај Гевгелија утрово е застрелана мигрантка откако шверцери со луѓе нападнале полицаец со обид да му го одземат пиштолот. Инцидентот се случил кај гев ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ЦУФИ КОКА И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА ЦУФИ КОКА И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Обвинителството бара притвор за Цуфи Кока, кој беше дел од групата која вчера кај плоштадот Скендербег во Скопје ги нападна со камења, шишиња и други ...
АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ОТИ БРАТ МУ, КАКО ШТО ВЕЛИ МИЦКОСКИ, САКАЛ ДА ГО УБИЕ

АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ ОТИ БРАТ МУ, КАКО ШТО ВЕЛИ МИЦКОСКИ, САКАЛ ДА ГО УБИЕ

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска го разреши од функција директорот на ЈП „Комунална хигиена“ Зуди Енуз, кој е од коалициониот партнер ...
ЗА ВИДЕОТО НА ТИКТОК СО ДЕТЕ КАКО ПУКА СО ПИШТОЛ ПРИВЕДЕН 39-ГОДИШНИК ОД БОГОВИЊЕ

ЗА ВИДЕОТО НА ТИКТОК СО ДЕТЕ КАКО ПУКА СО ПИШТОЛ ПРИВЕДЕН 39-ГОДИШНИК ОД БОГОВИЊЕ

39-годишниот А.Џ. од тетовското село Боговиње е приведен поради основано сомнение дека на социјалната мрежа ТикТок објавил видео во кое се гледа како ...
НА ТИКТОК СЕ ПОЈАВИ ВИДЕО ВО КОЕ ДВАЈЦА МАЖИ МУ ПОМАГААТ НА ТРИГОДИШНО ДЕТЕ ДА ПУКА СО ПИШТОЛ НА НОВА ГОДИНА, ОД ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ВЕЛАТ НЕМААТ ТАКВА ПРИЈАВА

НА ТИКТОК СЕ ПОЈАВИ ВИДЕО ВО КОЕ ДВАЈЦА МАЖИ МУ ПОМАГААТ НА ТРИГОДИШНО ДЕТЕ ДА ПУКА СО ПИШТОЛ НА НОВА ГОДИНА, ОД ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ВЕЛАТ НЕМААТ ТАКВА ПРИЈАВА

На популарната мобилна апликација ТикТок денеска се појави видео во кое мало дете, со помош на двајца возрасни мажи, пука со пиштол. На видеото има и ...
ДВЕ ЖЕНИ УБИЕНИ ВО СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО, ЗГОЛЕМЕНИ СЕ И ПОПЛАКИТЕ ЗА СЕМЕЈНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ВО КАРАНТИН

ДВЕ ЖЕНИ УБИЕНИ ВО СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО, ЗГОЛЕМЕНИ СЕ И ПОПЛАКИТЕ ЗА СЕМЕЈНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ ВО КАРАНТИН

Мажи, жени, девојки и момчиња, како и стари лица од целата држава, во првиот месец додека биле затворени дома поради коронавирусот, поднеле дури 310 п ...
ПУКАЊЕ НА МАТКА ПО РАСПРАВИЈА ЧИЈ ЧАМЕЦ ПРВ ДА ВЛЕЗЕ ВО ПЕШТЕРАТА

ПУКАЊЕ НА МАТКА ПО РАСПРАВИЈА ЧИЈ ЧАМЕЦ ПРВ ДА ВЛЕЗЕ ВО ПЕШТЕРАТА

Во тепачка меѓу десет луѓе на Кањон Матка денеска околу 15 часот, испукан бил еден куршум, но за среќа не погодил никого, вели МВР по првичниот увид. ...
ВО ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС 77-ГОДИШЕН ТЕТОВЕЦ СЕ ШЕТАЛ СО ПИШТОЛ

ВО ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС 77-ГОДИШЕН ТЕТОВЕЦ СЕ ШЕТАЛ СО ПИШТОЛ

Вчера околу 13:40 часот, во време на забраната за движење, на улица 176 во Тетово полициски службеници привеле 77-годишен тетовец. При преглед, кај не ...
ТЕТОВЕЦ СО ПИШТОЛ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО ТЕТОВСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА

ТЕТОВЕЦ СО ПИШТОЛ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО ТЕТОВСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА

Уште еден инцидент се случи во тетовската Клиничка болница. Според информациите добиени од СВР Тетово, вчера околу 12:30 часот, 24-годишниот Ф. Ш. ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ