Таг: пластика

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ ГИ ИСФРЛИЈА МЕСОТО И ПЛАСТИКАТА ОД СВЕЧЕНАТА ВЕЧЕРА

ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ ГИ ИСФРЛИЈА МЕСОТО И ПЛАСТИКАТА ОД СВЕЧЕНАТА ВЕЧЕРА

На свеченото доделување на 77. Златни глобуси, или познати како „забава на годината“ ќе се служат оброци без месо. На гостите на церемонијата која е з ...
ЖИТЕЛИТЕ ОД ДИВАТА НАСЕЛБА ПОД КАЛЕ СМЕСТЕНИ ВО ВИЗБЕГОВО, ШИЛЕГОВ НАЈАВИ УРБАНИЗИРАЊЕ НА ПРОСТОРОТ

ЖИТЕЛИТЕ ОД ДИВАТА НАСЕЛБА ПОД КАЛЕ СМЕСТЕНИ ВО ВИЗБЕГОВО, ШИЛЕГОВ НАЈАВИ УРБАНИЗИРАЊЕ НА ПРОСТОРОТ

Жителите на дивата населба под скопско Кале се сместени во капацитети на Министерството за труд и социјална политика во Визбегово. Министерката за тру ...
МЛАДИ ГЕВГЕЛИЧАНИ ЈА ЧИСТЕА НАСЕЛБАТА ИЛИНДЕНСКА ОД ПЛАСТИКА ШТО СЕ РЕЦИКЛИРА И ЗАСАДИЈА ПАЛМИ

МЛАДИ ГЕВГЕЛИЧАНИ ЈА ЧИСТЕА НАСЕЛБАТА ИЛИНДЕНСКА ОД ПЛАСТИКА ШТО СЕ РЕЦИКЛИРА И ЗАСАДИЈА ПАЛМИ

Шеесетина ученици учествуваа во едукативната еко-акција во Гевгелија, каде што во населбата Илинденска го чистеа расфрланиот отпад и ја собираа пласти ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ЗАБРАНИ ПЛАСТИКАТА ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ЗАБРАНИ ПЛАСТИКАТА ЗА ЕДНОКРАТНА УПОТРЕБА

Европскиот парламент денеска изгласа забрана на употреба на пластични цевки, памучни стапчиња и на еднократен пластичен прибор за јадење, како дел од ...
ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЦЕЛОСНО ЌЕ ЗАБРАНИ ПЛАСТИЧНИ СЛАМКИ, ЧАШИ, ЧИНИИ И ПРИБОР ЗА ЈАДЕЊЕ

ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЦЕЛОСНО ЌЕ ЗАБРАНИ ПЛАСТИЧНИ СЛАМКИ, ЧАШИ, ЧИНИИ И ПРИБОР ЗА ЈАДЕЊЕ

Европскиот парламент изгласа целосна забрана на пластиката за еднократна употреба во земјите од Европска Унија, со цел да се намали загадувањето во ок ...
ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА ИЗМИСЛИ ЦЕВЧИЊА ШТО МОЖАТ ДА СЕ ЈАДАТ

ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА ИЗМИСЛИ ЦЕВЧИЊА ШТО МОЖАТ ДА СЕ ЈАДАТ

Секоја година, 500.000 тони пластика завршува во океаните, вели Европската комисија и симбол на овој вид загадување станаа пластичните цевчиња. Вла ...
ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ АНГАЖИРА ДИВИТЕ СОБИРАЧИ НА ОТПАД ВО ЧИСТЕЊЕТО НА ГРАДОТ

ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ АНГАЖИРА ДИВИТЕ СОБИРАЧИ НА ОТПАД ВО ЧИСТЕЊЕТО НА ГРАДОТ

Дивите собирачи на отпад ќе станат дел од системот на собирање на отпадот на Град Скопје. Околу 1.400 лица кои секојдневно со нивните импровизирани во ...
ДЕПОНИЈАТА СО ПЛАСТИКА ВО ТИХИОТ ОКЕАН Е ПОГОЛЕМА ОТКОЛКУ ШТО СЕ ПРОЦЕНУВАШЕ

ДЕПОНИЈАТА СО ПЛАСТИКА ВО ТИХИОТ ОКЕАН Е ПОГОЛЕМА ОТКОЛКУ ШТО СЕ ПРОЦЕНУВАШЕ

Големата депонија во Пацификот, пловечки остров од пластични отпадоци и други загадувачи во северниот дел на Тихиот Океан е многу поголема отколку што ...
НА 193 ПРИЈАВИ ДИВИ ПОГОНИ, ПАЛЕЊЕ ПЛАСТИКА И ГУМИ, ШИЛЕГОВ ВЕТИ 24-ЧАСОВНА РЕАКЦИЈА

НА 193 ПРИЈАВИ ДИВИ ПОГОНИ, ПАЛЕЊЕ ПЛАСТИКА И ГУМИ, ШИЛЕГОВ ВЕТИ 24-ЧАСОВНА РЕАКЦИЈА

На телефонскиот број 193 ќе може да пријави палење пластика, гуми и депонии, како и евентуални диви погони кои согоруваат отпад, како мерка за намалув ...
МАКЕДОНИЈА Е УБАВА АМА СЕ ДАВИ ВО ЃУБРЕ, ПОТСЕТИ БЕЈЛИ НА ПРЕМИЕРАТА НА „ОКЕАН ОД ПЛАСТИКА“

МАКЕДОНИЈА Е УБАВА АМА СЕ ДАВИ ВО ЃУБРЕ, ПОТСЕТИ БЕЈЛИ НА ПРЕМИЕРАТА НА „ОКЕАН ОД ПЛАСТИКА“

„Океан од пластика“, наградуван авантуристички документарец од Хонгконг за енормното загадување на океаните со пластичен отпад и колку пластиката е шт ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ