Таг: победа

1 2 10 / 11 НАПИСИ
МАКЕДОНСКАТА ОДБОЈКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПО ВТОРПАТ ОДИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

МАКЕДОНСКАТА ОДБОЈКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПО ВТОРПАТ ОДИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Одбојкарската репрезентација на Македонија обезбеди учество на Европското првенство кое во втората половина од годинава ќе се одржи во Полска, Чешка, ...
ПОБЕДИ ИДНИНАТА, СЛЕДУВА ПРАВДА, КАЖА ЗАЕВ И ПРОГЛАСИ ПОБЕДА СО НАЈМАЛКУ ТРИ ПРАТЕНИЦИ ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ

ПОБЕДИ ИДНИНАТА, СЛЕДУВА ПРАВДА, КАЖА ЗАЕВ И ПРОГЛАСИ ПОБЕДА СО НАЈМАЛКУ ТРИ ПРАТЕНИЦИ ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ

Со над три пратенички мандати над ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и коалицијата „Можеме“ се победници на овие предвремени парламентарни избори, кажа лидерот на СДСМ ...
ВО ТЕТОВО ДУИ СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ЈА СЛАВИ ПОБЕДАТА, СДСМ СО ОГНОМЕТ И ФАКЕЛИ

ВО ТЕТОВО ДУИ СО ЗУРЛИ И ТАПАНИ ЈА СЛАВИ ПОБЕДАТА, СДСМ СО ОГНОМЕТ И ФАКЕЛИ

Со зурли и тапани и оро пред седиштето во Мала Речица ДУИ ја прослави победата односно освоените 12 мандати. Победата ја прогласи лидерот на ДУИ Али А ...
ИСКРШЕНИ ДВЕ КОЛИ И ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ ЗА ВРЕМЕ НА ПРОСЛАВАТА ПО ПОБЕДАТА НА ВАРДАР

ИСКРШЕНИ ДВЕ КОЛИ И ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ ЗА ВРЕМЕ НА ПРОСЛАВАТА ПО ПОБЕДАТА НА ВАРДАР

Две возила се искршени синоќа, за време на прославата во центарот на Скопје, по победата на ракометарите на Вардар во финалето на Лигата на шампиони. ...
„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ПОБЕДИ ВО ТЕЛ АВИВ И СЕ КВАЛИФИКУВА ЗА ТРКА ЗА ОСКАР

„МЕДЕНА ЗЕМЈА“ ПОБЕДИ ВО ТЕЛ АВИВ И СЕ КВАЛИФИКУВА ЗА ТРКА ЗА ОСКАР

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ на режисерите Љубомир Стефанов и Тамара Котеска победи на 21. Интернационален фестивал на документарен ф ...
ДАНКАН И ТАМАРА СЕ ТРКАА ЗА ПОБЕДА УШТЕ ОД ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ДАНКАН И ТАМАРА СЕ ТРКАА ЗА ПОБЕДА УШТЕ ОД ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) На евровизиското финале што синоќа се одржа во Експо центарот во Тел Авив победи Холандија со песната „Ар ...
ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА НАС ЌЕ БИДЕ АКО ДОБИЕМЕ ОДРЕДНИЦА ПРЕД МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЦИПРАС ВО СОЛУН

ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА НАС ЌЕ БИДЕ АКО ДОБИЕМЕ ОДРЕДНИЦА ПРЕД МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЦИПРАС ВО СОЛУН

Грчкиот премиер Алексис Ципрас вели дека во преговорите за спорот за името што се водат во Њујорк не одат да го дадат името Македонија, како што тврда ...
СО ПАРТИСКИ, А НЕ СО ОПШТИНСКИ ПАРИ ЌЕ ЈА СЛАВИМЕ ПОБЕДАТА ВО ГАЗИ БАБА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕВСКИ

СО ПАРТИСКИ, А НЕ СО ОПШТИНСКИ ПАРИ ЌЕ ЈА СЛАВИМЕ ПОБЕДАТА ВО ГАЗИ БАБА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕВСКИ

Градоначалникот на Општина Гази Баба Борис Георгиевски вечерва во кафеана ќе ја слави победата на СДСМ на локалните избори во оваа скопска општина. Ка ...
ВМРО-ДПМНЕ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ВО КАВАДАРЦИ, ВИНИЦА И ЗРНОВЦЕ – НЕОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

ВМРО-ДПМНЕ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ВО КАВАДАРЦИ, ВИНИЦА И ЗРНОВЦЕ – НЕОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

ВМРО-ДПМНЕ во вториот круг доби градоначалници во општините Кавадарци, Виница и Зрновце. Според податоците на Државната изборна комисија од 76 отст ...
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА УШТЕ ВО ДЕСЕТ ОПШТИНИ

СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА УШТЕ ВО ДЕСЕТ ОПШТИНИ

СДСМ прогласи победа во уште десет општини, откако пристигнаа првите резултати од вториот круг на локалните избори. Како што изјави портпаролката н ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ