Таг: починат

1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ
ПОЧИНА 26-ГОДИШЕН СРПСКИ ТУРИСТ ПО СКОК НА ПЛАЖА ВО ОХРИД

ПОЧИНА 26-ГОДИШЕН СРПСКИ ТУРИСТ ПО СКОК НА ПЛАЖА ВО ОХРИД

Српски турист почина по здобиените повреди по скок во Охридското езеро. 26-годишниот Никола Стевановиќ  за кој српските медиуми објавија дека бил фудб ...
ПОЧИНА 19-ГОДИШНОТО МОМЧЕ ШТО ДРЖАВАТА ГО ОСТАВИ БЕЗ ИЗВОД И ЗДРАВСТВЕНА КНИШКА, ЕДИНСТВЕН ДОКАЗ ДЕКА ПОСТОЕЛ СЕ ПЕТКИТЕ ВО СВИДЕТЕЛСТВАТА

ПОЧИНА 19-ГОДИШНОТО МОМЧЕ ШТО ДРЖАВАТА ГО ОСТАВИ БЕЗ ИЗВОД И ЗДРАВСТВЕНА КНИШКА, ЕДИНСТВЕН ДОКАЗ ДЕКА ПОСТОЕЛ СЕ ПЕТКИТЕ ВО СВИДЕТЕЛСТВАТА

Матурантот Тони Сали, кој цела деценија водеше битка со Управата за водење матични книги за добие матичен број и Извод на родени, почина завчера на 19 ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК ТАЛЕ ГЕРАМИТЧИОСКИ НА 59 ГОДИНИ

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК ТАЛЕ ГЕРАМИТЧИОСКИ НА 59 ГОДИНИ

На 59-годишна возраст почина Тале Герамитчиоски, поранешен заменик-министер за образование во периодот од 2002 до 2006 година, актуелен професор на Те ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНА 49-ГОДИШЕН ИНТЕРНИСТ ОД КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА

ОД КОВИД-19 ПОЧИНА 49-ГОДИШЕН ИНТЕРНИСТ ОД КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА

Специјалистот по интерна медицина д-р Шукри Фазлији (49) од Куманово, почина на Инфективната клиника во Скопје, од последици на ковид-19. Д-р Фазлији ...
НА 50 ГОДИНИ ПОЧИНА ДОКТОР ОД ТЕТОВО ОД КОВИД-19

НА 50 ГОДИНИ ПОЧИНА ДОКТОР ОД ТЕТОВО ОД КОВИД-19

На 50-годишна возраст, како последица од компликации од коронавирусот, вчера почина д-р Владимир Евтимовски од Тетово. Тој работеше како радиолог-рент ...
ПОЧИНА ДОКТОРОТ НА КОЈ МУ СЕ СЛОШИ И СО АВТОМОБИЛОТ УДРИ ВО ДРВО НА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ

ПОЧИНА ДОКТОРОТ НА КОЈ МУ СЕ СЛОШИ И СО АВТОМОБИЛОТ УДРИ ВО ДРВО НА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево откако му се слоши и со автомобилот удри прво во друго возило во движење, а потоа и во дрво на улиц ...
УКРАЛЕ ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ СОСЕ КРЕВЕТ ОД ИНФЕКТИВНОТО ВО СТРУМИЦА

УКРАЛЕ ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ СОСЕ КРЕВЕТ ОД ИНФЕКТИВНОТО ВО СТРУМИЦА

Утринава од амбулантата на Инфективното одделение во болницата во Струмица е украден починат пациент. Директорот на болницата Наќе Гогов кажа дека 49- ...
ТОА ШТО 27-ГОДИШНИКОТ БИЛ БОЛЕН ОД ЛЕУКЕМИЈА КАКО ДЕТЕ НЕ ПРИДОНЕЛО ДА ПОЧИНЕ ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ПЕДИЈАТАРОТ ХЕМАТООНКОЛОГ КОЧЕВА

ТОА ШТО 27-ГОДИШНИКОТ БИЛ БОЛЕН ОД ЛЕУКЕМИЈА КАКО ДЕТЕ НЕ ПРИДОНЕЛО ДА ПОЧИНЕ ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ПЕДИЈАТАРОТ ХЕМАТООНКОЛОГ КОЧЕВА

Претходната болест од која се лекувало 27-годишното момче од Битола кое денес почина од КОВИД-19, иако била малигна, не придонела тој да биде поосетли ...
УРОЛОГОТ АРИФИКМЕТ ДЕАРИ ОД ТЕТОВО ПОЧИНА ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОВИД-19

УРОЛОГОТ АРИФИКМЕТ ДЕАРИ ОД ТЕТОВО ПОЧИНА ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОВИД-19

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министе ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЈА ОТФРЛИ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ЗА ЛЕКАРСКА ГРЕШКА ПРИ ОПЕРАЦИЈАТА НА ПОЧИНАТИОТ ИБРАХИМ, СЕПСА НЕ МОЖЕ ДА СЕ УТВРДИ БЕЗ ОБДУКЦИЈА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЈА ОТФРЛИ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ЗА ЛЕКАРСКА ГРЕШКА ПРИ ОПЕРАЦИЈАТА НА ПОЧИНАТИОТ ИБРАХИМ, СЕПСА НЕ МОЖЕ ДА СЕ УТВРДИ БЕЗ ОБДУКЦИЈА

Лекарската комора го известила Обвинителството дека нема пропусти во условите  и стручноста на изведената операција на починатиот 39-годишен Булент Иб ...
1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ