Таг: почината

18-ГОДИШНА БИТОЛЧАНКА ДОНЕСЕНА ПОЧИНАТА ВО БОЛНИЦА, НАРЕДЕНА ОБДУКЦИЈА

18-ГОДИШНА БИТОЛЧАНКА ДОНЕСЕНА ПОЧИНАТА ВО БОЛНИЦА, НАРЕДЕНА ОБДУКЦИЈА

18-годишната битолчанка С.С. вчера била донесена почината во Клиничката болница во Битола. Засега не е позната причината за смртта. Случајот го пот ...
18-ГОДИШНАТА ТРУДНИЦА ОД ГЕВГЕЛИЈА КОЈА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИМАЛА НИЗА ТЕШКИ КОМОРБИДИТЕТИ

18-ГОДИШНАТА ТРУДНИЦА ОД ГЕВГЕЛИЈА КОЈА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИМАЛА НИЗА ТЕШКИ КОМОРБИДИТЕТИ

18-годишната девојка од Гевгелија која почина од компликации поврзани со ковид-19 е најмладата жртва денеска. Таа била бремена во седми месец и имала ...
ЈА УМРЕЛЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГОТ, ШТИПЈАНКА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ НЕ ДОБИВА ПЕНЗИЈА

ЈА УМРЕЛЕ ЗАЕДНО СО СОПРУГОТ, ШТИПЈАНКА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ НЕ ДОБИВА ПЕНЗИЈА

66-годишната штипјанка Драгица Панова годинава сè уште нема добиено пензија затоа што се водела како почината од 4 јануари. Тој ден починал нејзиниот ...
77-ГОДИШНА ЖЕНА ОД ПОДГОРЦИ СО СОМНЕЖ НА КОВИД-19 ПОЧИНА НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ОХРИД

77-ГОДИШНА ЖЕНА ОД ПОДГОРЦИ СО СОМНЕЖ НА КОВИД-19 ПОЧИНА НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ОХРИД

На Инфективното одделение во Охрид, починала 77 годишна жена од струшкото село Подгорци со симптоми на КОВИД-19. Таа  била донесена во вторникот навеч ...
НАЈДЕНА МРТВА ДОМА 79-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА КОЈА ЖИВЕЕЛА САМА, НЕМА ТРАГИ НА НАСИЛСТВО

НАЈДЕНА МРТВА ДОМА 79-ГОДИШНА ВЕЛЕШАНКА КОЈА ЖИВЕЕЛА САМА, НЕМА ТРАГИ НА НАСИЛСТВО

Најдена е мртва дома 79-годишна велешанка која живеела сама во месноста Рамина. Поштарот ја нашол почината Рајна Донева вчера околу 10,30 часот кога д ...
ПОЧИНАТАТА МАЈКА НА СОПРУГАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ БИЛА НЕГАТИВНА НА КОВИД-19

ПОЧИНАТАТА МАЈКА НА СОПРУГАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ БИЛА НЕГАТИВНА НА КОВИД-19

Резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот Стево Пендаровски која почина вчера се негативни, соопшти неговиот Кабин ...
ПОЧИНАТАТА МАЈКА НА СОПРУГАТА НА ПЕНДАРОВСКИ НЕМАЛА СИМПТОМИ НА КОВИД-19, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИ ОД ТЕСТОТ

ПОЧИНАТАТА МАЈКА НА СОПРУГАТА НА ПЕНДАРОВСКИ НЕМАЛА СИМПТОМИ НА КОВИД-19, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИ ОД ТЕСТОТ

Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот Стево Пендаровски, почина денеска на Клиниката за пулмологија. Од кабинетот на шефот на држа ...
НЕ КРИЈТЕ ГИ КОНТАКТИТЕ И ПАТУВАЊАТА ВО СТРАНСТВО, ГО ЗАГРОЗУВАТЕ МЕДИЦИНСКИОТ ПЕРСОНАЛ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА КАДЕ ШТО Е ПРВАТА ПОЧИНАТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

НЕ КРИЈТЕ ГИ КОНТАКТИТЕ И ПАТУВАЊАТА ВО СТРАНСТВО, ГО ЗАГРОЗУВАТЕ МЕДИЦИНСКИОТ ПЕРСОНАЛ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА КАДЕ ШТО Е ПРВАТА ПОЧИНАТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

Директорката на Кумановската болница Снежана Захариева, каде што е првата почината пациентка од коронавирусот, попладнево на својата фејсбук страна ап ...
8 / 8 НАПИСИ