Таг: подарок

ШЕФОТ НА ПОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА ПОВРЕДЕН ОТКАКО ЕКСПЛОДИРАЛ ПОДАРОК ШТО ГО ДОБИЛ ОД УКРАИНА

ШЕФОТ НА ПОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА ПОВРЕДЕН ОТКАКО ЕКСПЛОДИРАЛ ПОДАРОК ШТО ГО ДОБИЛ ОД УКРАИНА

Шефот на полската полиција Јарослав Шимчик е превезен во болница со лесни повреди откако експлодирал подарок што го добил од висок украински функционе ...
РАШКОВСКИ ПРОТНАЛ НА ВЛАДА НЕЗАКОНСКО ПРАВО ЗА ГРАДЕЊЕ, ФИРМАТА МУ СЕ ОДДОЛЖИЛА СО АВТОМОБИЛ ОД 50 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА СОПРУГАТА

РАШКОВСКИ ПРОТНАЛ НА ВЛАДА НЕЗАКОНСКО ПРАВО ЗА ГРАДЕЊЕ, ФИРМАТА МУ СЕ ОДДОЛЖИЛА СО АВТОМОБИЛ ОД 50 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА СОПРУГАТА

Сопругата на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски во февруари добила на подарок автомобил Доџ Вајпер СРТ од 2005 година, чија што ...
СИТЕ КОИ ИМААТ ЗНАЧАЈНИ ИСТОРИСКИ ДОКУМЕНТИ ДА ГИ ДОНИРААТ ВО ДРЖАВНИОТ АРХИВ, АПЕЛИРА ДИРЕКТОРОТ КРСТЕСКИ

СИТЕ КОИ ИМААТ ЗНАЧАЈНИ ИСТОРИСКИ ДОКУМЕНТИ ДА ГИ ДОНИРААТ ВО ДРЖАВНИОТ АРХИВ, АПЕЛИРА ДИРЕКТОРОТ КРСТЕСКИ

Граѓаните кои имаат архивски материјал - лични фондови од особено значење за националната и локалната историја како и за општествено-политичкиот, стоп ...
СРПСКИТЕ ТУРИСТИ ЌЕ ПЛАЌААТ ПАТАРИНА ДО ОХРИД, ПОДАРОКОТ ВАЖИ САМО ЗА ПАТ ДО ГРЦИЈА

СРПСКИТЕ ТУРИСТИ ЌЕ ПЛАЌААТ ПАТАРИНА ДО ОХРИД, ПОДАРОКОТ ВАЖИ САМО ЗА ПАТ ДО ГРЦИЈА

Од плаќање патарина летово ќе бидат ослободени само српските туристи кои одат за Грција, бидејќи подарокот од македонската влада како благодарност за ...
СРБИЈА ЌЕ Ѝ ПОДАРИ 100.000 ВАКЦИНИ НА ЧЕШКА, ЧЕШКА СЕ ИЗВИНИ ЗА НАТО БОМБАРДИРАЊЕТО

СРБИЈА ЌЕ Ѝ ПОДАРИ 100.000 ВАКЦИНИ НА ЧЕШКА, ЧЕШКА СЕ ИЗВИНИ ЗА НАТО БОМБАРДИРАЊЕТО

Србија ќе ѝ подари на Чешката Република 100.000 дози од вакцината „фајзер/бионтек“ против ковид-19, објави чешкиот премиер Андреј Бабиш на твитер наре ...
МИЛЧО МАНЧЕВСКИ Ѝ ЈА ПОДАРИ ПРИВАТНАТА ЗБИРКА ФИЛМОВИ НА КИНОТЕКАТА

МИЛЧО МАНЧЕВСКИ Ѝ ЈА ПОДАРИ ПРИВАТНАТА ЗБИРКА ФИЛМОВИ НА КИНОТЕКАТА

Режисерот Милчо Манчевски ѝ подари филмови од приватната збирка на Кинотеката на Северна Македонија. Најнаградуваниот македонски режисер кој со децени ...
ГОРАН СТЕФАНОВСКИ Е НАШИОТ ШЕКСПИР, НЕГОВ ПОРТРЕТ ПОДАРЕН НА ТЕАТАРОТ ВО БИТОЛА

ГОРАН СТЕФАНОВСКИ Е НАШИОТ ШЕКСПИР, НЕГОВ ПОРТРЕТ ПОДАРЕН НА ТЕАТАРОТ ВО БИТОЛА

Портрет од легендарниот македонски драматург Горан Стефановски (1952-2018), по избор на неговото семејство доби како подарок Народниот театар во Битол ...
„САМСУНГ“ СО ПОДАРОЦИ ЗА КУПУВАЧИТЕ НА НОВАТА „ГАЛАКСИ С“ СЕРИЈА

„САМСУНГ“ СО ПОДАРОЦИ ЗА КУПУВАЧИТЕ НА НОВАТА „ГАЛАКСИ С“ СЕРИЈА

„Самсунг“ има изненадување за сите идни сопственици на „галакси С10“ серијата, бидејќи со купувањето на некој од новите уреди С10е, S10 и С10+, тие на ...
НИКОГАШ НЕ СУМ ЗЕЛА ПОДАРОК ОД УЧЕНИК ЗА ОСМИ МАРТ, ВЕЛИ НАСТАВНИЧКАТА ЛИЛЈАНА ГАЛОВСКА ОД БИТОЛА

НИКОГАШ НЕ СУМ ЗЕЛА ПОДАРОК ОД УЧЕНИК ЗА ОСМИ МАРТ, ВЕЛИ НАСТАВНИЧКАТА ЛИЛЈАНА ГАЛОВСКА ОД БИТОЛА

Јас подарок не сум зела од ученик до денес. Никогаш. Ни за 8 Март, ни за Нова година, вели пензионираната наставничката по физичко воспитување, Лилјан ...
НОВАК ЃОКОВИЌ НОСИ ОХРИДСКИ БИСЕР

НОВАК ЃОКОВИЌ НОСИ ОХРИДСКИ БИСЕР

Прославениот тениски ас Новак Ѓоковиќ од неодамна носи охридски бисер, изработен од охридското семејство Филеви. Тој доби манжетни за кошула и правосл ...
10 / 10 НАПИСИ