Таг: Пол Манафорт

БИВШИОТ ШЕФ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП ОСУДЕН НА 47 МЕСЕЦИ ЗАТВОР

БИВШИОТ ШЕФ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП ОСУДЕН НА 47 МЕСЕЦИ ЗАТВОР

Бившиот шеф на кампањата на Доналд Трамп, Пол Манафорт, е осуден на 47 месеци затвор за даночна и банкарска измама. Тој минатата година беше обвинет з ...
АДВОКАТОТ МАЈКЛ КОЕН ПРИЗНА ДЕКА СО НЕЛЕГАЛНИ ИСПЛАТИ ГИ ЗАМОЛЧУВАЛ ЉУБОВНИЦИТЕ НА ТРАМП

АДВОКАТОТ МАЈКЛ КОЕН ПРИЗНА ДЕКА СО НЕЛЕГАЛНИ ИСПЛАТИ ГИ ЗАМОЛЧУВАЛ ЉУБОВНИЦИТЕ НА ТРАМП

Мајкл Коен, поранешниот адвокат на Доналд Трамп, во судот во Њујорк се изјасни како виновен за кршење на законите за финансирање кампања, што се смета ...
МЕНАЏЕРОТ НА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА НА ТРАМП ВО ЗАТВОР, ОТИ ВЛИЈАЕЛ НА СВЕДОЦИ

МЕНАЏЕРОТ НА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА НА ТРАМП ВО ЗАТВОР, ОТИ ВЛИЈАЕЛ НА СВЕДОЦИ

Поранешниот менаџер на кампањата на Доналд Трамп, Пол Манафорт, е затворен откако судот во Вашингтон ја отповика неговата кауција. Роберт Милер, ко ...
ЕКСШЕФОТ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП БИЛ ПЛАТЕН ОД МИЛИЈАРДЕРОТ ДЕРИПАСКА ДА РАБОТИ ЗА ПУТИН ВО САД

ЕКСШЕФОТ НА КАМПАЊАТА НА ТРАМП БИЛ ПЛАТЕН ОД МИЛИЈАРДЕРОТ ДЕРИПАСКА ДА РАБОТИ ЗА ПУТИН ВО САД

Пред да почне да работи за Доналд Трамп, неговиот поранешен менаџер на претседателската кампања Пол Манафорт тајно работел за руски милијардер со план ...
ЗНМ ПОБАРА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА БОЖИНОВСКИ НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

ЗНМ ПОБАРА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА БОЖИНОВСКИ НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

Здружението на новинари на Македонија протестира пред Основниот суд Скопје 1 за ослободување од притвор на новинарот Зоран Божиновски. Протестот се сл ...
5 / 5 НАПИСИ