Таг: ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ

1 219 / 19 НАПИСИ
ЗАЕВ УТРЕ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ ЌЕ КАЖЕ ШТО РАЗГОВАРАЛ СО ЦИПРАС

ЗАЕВ УТРЕ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ ЌЕ КАЖЕ ШТО РАЗГОВАРАЛ СО ЦИПРАС

Премиерот Зоран Заев на утрешната лидерска средба ќе ги информира лидерите на политичките партии за што разговарале со грчкиот премиер Алексис Ципрас ...
ПАРТИИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА СЕ МЕШААТ ВО РАБОТАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО, АПЕЛИРА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕВСКИ

ПАРТИИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА СЕ МЕШААТ ВО РАБОТАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО, АПЕЛИРА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕВСКИ

Јавниот обвинител Љубомир Јовевски апелираше „до политичките партии да не вршат притисок и да не се мешаат во вршењето на јавно-обвинителската работа, ...
АКО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ НЕ НАЈДАТ НАЧИН ДА РАБОТАТ ЗАЕДНО, КАКВО БИ БИЛО МЕСТОТО НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОПА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ТИМОНИЕ

АКО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ НЕ НАЈДАТ НАЧИН ДА РАБОТАТ ЗАЕДНО, КАКВО БИ БИЛО МЕСТОТО НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОПА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ТИМОНИЕ

„Доколку македонските политички партии не најдат начин да работат заедно, можеме да се запрашаме какво би било местото на Македонија во Европа", изјав ...
ГРАЃАНИТЕ НЕ ВЕРУВААТ ДЕКА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ИСТРАЖУВА КОРУПЦИЈА

ГРАЃАНИТЕ НЕ ВЕРУВААТ ДЕКА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА ИСТРАЖУВА КОРУПЦИЈА

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) најмногу потфрлила кај надлежностите поврзани со надзор и контрола, и тоа кај оние поврзани со ...
ДЕСЕТ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ СЕ ОБВРЗАА ДА ГО СМЕНАТ ЗАКОНОТ ЗА ОГРАНИЧУВАЊЕ НА АБОРТУСОТ

ДЕСЕТ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ СЕ ОБВРЗАА ДА ГО СМЕНАТ ЗАКОНОТ ЗА ОГРАНИЧУВАЊЕ НА АБОРТУСОТ

  Платформата за родова еднаквост ги повика сите политички партии да се обврзат дека по изборите ќе го сменат Законот за прекинување на бремен ...
13 ПАРТИИ СЕ ОБВРЗАА ДЕКА ПО ИЗБОРИТЕ ЌЕ ОБЕЗБЕДАТ ПАРИ ЗА ЗАШТИТА ОД ХИВ

13 ПАРТИИ СЕ ОБВРЗАА ДЕКА ПО ИЗБОРИТЕ ЌЕ ОБЕЗБЕДАТ ПАРИ ЗА ЗАШТИТА ОД ХИВ

Тринаесет политички партии денеска се обврзаа дека по изборите ќе иницираат да се обезбедат пари и ќе го поддржат финансирањето на сите програми за пр ...
ПРОМОВИРАН ИЗБОРЕН КОМПАС ЗА ПРОВЕРКА НА ПАРТИСКИТЕ ПРОГРАМИ

ПРОМОВИРАН ИЗБОРЕН КОМПАС ЗА ПРОВЕРКА НА ПАРТИСКИТЕ ПРОГРАМИ

Институтот за истражување и општествени иновации „Импакт“ денес ја промовираше бесплатната онлајн алатка www.izborenkompas.mk, со која гласачите ќе мо ...
ГРАЃАНИТЕ МИСЛАТ ДЕКА ПОЛИЦИЈАТА Е СЕРВИС НА ВЛАДАТА, ПАРТИИТЕ И ВРВОТ НА МВР

ГРАЃАНИТЕ МИСЛАТ ДЕКА ПОЛИЦИЈАТА Е СЕРВИС НА ВЛАДАТА, ПАРТИИТЕ И ВРВОТ НА МВР

Над половина од испитаните граѓани, или 58,5 отсто, се изјасниле дека имаат доверба во полицијата во анкетата што ја спроведе Поинтпулс, регионална мр ...
ПАРТИИТЕ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА СПОРНИТЕ ПРАШАЊА

ПАРТИИТЕ ПОСТИГНАА ДОГОВОР ЗА СПОРНИТЕ ПРАШАЊА

Политичките партии денеска постигнаа договор за спорните прашања за излез од политичката криза. Сто дена пред предвремените парламентарни избори ќе им ...
1 219 / 19 НАПИСИ