Таг: попис

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
АКО ВМРО-ДПМНЕ ГИ ФРУСТРИРА ТОА ШТО ТИЕ НЕ СПРОВЕЛЕ ПОПИС, ЕВЕ ИМ КАЖУВАМ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ЗАЕДНИЧКИ УСПЕХ, РЕЧЕ ЗАЕВ

АКО ВМРО-ДПМНЕ ГИ ФРУСТРИРА ТОА ШТО ТИЕ НЕ СПРОВЕЛЕ ПОПИС, ЕВЕ ИМ КАЖУВАМ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ЗАЕДНИЧКИ УСПЕХ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев побара граѓаните да бидат одговорни и да овозможат во април да се спроведе пописот на населението. Откако од опозициската ВМРО-ДП ...
КОМУ МУ ОДГОВАРА ДА ПЛАНИРАМЕ ИДНИНА ВРЗ ОСНОВА НА ПОДАТОЦИ СТАРИ 20 ГОДИНИ, ПРАША ЗАЕВ ВО ОБРАЌАЊЕТО ЗА ПОПИСОТ ПРЕД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ

КОМУ МУ ОДГОВАРА ДА ПЛАНИРАМЕ ИДНИНА ВРЗ ОСНОВА НА ПОДАТОЦИ СТАРИ 20 ГОДИНИ, ПРАША ЗАЕВ ВО ОБРАЌАЊЕТО ЗА ПОПИСОТ ПРЕД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ

Повикот за бојкот на пописот, без разлика дали е лажно спакуван како повик за неучество или повик за минирање на најважната статистичка операција за з ...
АКО МАКЕДОНСКИ ПОЛИТИЧАРИ ПОВИКУВААТ НА БОЈКОТ НА ПОПИСОТ, ПОМАЛКУ МАКЕДОНЦИ ЌЕ БИДАТ ПОПИШАНИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

АКО МАКЕДОНСКИ ПОЛИТИЧАРИ ПОВИКУВААТ НА БОЈКОТ НА ПОПИСОТ, ПОМАЛКУ МАКЕДОНЦИ ЌЕ БИДАТ ПОПИШАНИ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев не гледа ниту една причина за одложување или неспроведување на пописот во април годинава и кажа дека тие што повикуваат на бојкот ...
2+2=5

2+2=5

Дури и списоците во партиите за вработувања во државни институции се прават со поголема посветеност отколку што кај нас се правело планирањето за наба ...
СТЕКНАТИТЕ ПРАВА НИКОЈ НЕМА ДА ГИ ПИПКА, ГО СМИРУВА ЗАЕВ СТРАВОТ НА АДЕМИ АКО АЛБАНЦИТЕ СЕ ПОД 20 ОТСТО НА ПОПИСОТ

СТЕКНАТИТЕ ПРАВА НИКОЈ НЕМА ДА ГИ ПИПКА, ГО СМИРУВА ЗАЕВ СТРАВОТ НА АДЕМИ АКО АЛБАНЦИТЕ СЕ ПОД 20 ОТСТО НА ПОПИСОТ

Премиерот Зоран Заев на новинарски прашања за изјавата на пратеникот од ДУИ Арбр Адеми дека ДУИ нема да ги признае резултатите од пописот ако етничкит ...
ВАШИОТ ПОВИК ЗА БОЈКОТ Е ПОВИК ДА ИЗЛЕЗАТ ШТО ПОМАЛКУ МАКЕДОНЦИ НА ПОПИСОТ, ИМ РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ МАРИЧИЌ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ВАШИОТ ПОВИК ЗА БОЈКОТ Е ПОВИК ДА ИЗЛЕЗАТ ШТО ПОМАЛКУ МАКЕДОНЦИ НА ПОПИСОТ, ИМ РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ МАРИЧИЌ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Целодневната расправа за Предлог-законот за попис на населението и домаќинствата во Република Северна Македонија продолжи во попладневните часови и до ...
ПОПИС ЌЕ ИМА ВО АПРИЛ, КАКВИ И ДА БИДАТ РЕЗУЛТАТИТЕ НЕМА ДА СЕ МЕНУВААТ УСТАВОТ И ОХРИДСКИОТ РАМКОВЕН ДОГОВОР, РЕЧЕ ЗАЕВ

ПОПИС ЌЕ ИМА ВО АПРИЛ, КАКВИ И ДА БИДАТ РЕЗУЛТАТИТЕ НЕМА ДА СЕ МЕНУВААТ УСТАВОТ И ОХРИДСКИОТ РАМКОВЕН ДОГОВОР, РЕЧЕ ЗАЕВ

Попис ќе има во април и нема никаква причина тој повторно да биде одложен, кажа денеска премиерот Зоран Заев. Заев одговарајќи на новинарско прашање н ...
НИШТО НЕМА ДА ИМА ОД ИСТРАГАТА ЗА ПОПИСОТ ПРОТИВ АХМЕТИ И ГРУЕВСКИ, ЗАШТО БОМБИТЕ ВЕЌЕ НЕ ВАЖАТ СО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ОБВИНИТЕЛСТВО

НИШТО НЕМА ДА ИМА ОД ИСТРАГАТА ЗА ПОПИСОТ ПРОТИВ АХМЕТИ И ГРУЕВСКИ, ЗАШТО БОМБИТЕ ВЕЌЕ НЕ ВАЖАТ СО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ОБВИНИТЕЛСТВО

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој е осомничен со поранешниот негов коалициски партнер Никола Груевски дека незаконски го прекинале почнатиот попис во 201 ...
ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС ТРГНА ВО СОБРАНИСКА ПРОЦЕДУРА, ВМРО-ДПМНЕ ПРВПАТ СЛУША ЗА НОВ ПРЕДЛОГ-ЗАКОН

ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС ТРГНА ВО СОБРАНИСКА ПРОЦЕДУРА, ВМРО-ДПМНЕ ПРВПАТ СЛУША ЗА НОВ ПРЕДЛОГ-ЗАКОН

Попис на населението и домаќинствата ќе има во април 2021 година по точно 19 години, решени се цврсто владејачките СДСМ и ДУИ. Министерот за правда Бо ...
ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАТА ТРЕБА ДА Ѝ ПРЕДЛОЖИ НА ВЛАДАТА КОГА ДА СЕ ОДРЖИ ПОПИСОТ

ДРЖАВНИОТ ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКА ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАТА ТРЕБА ДА Ѝ ПРЕДЛОЖИ НА ВЛАДАТА КОГА ДА СЕ ОДРЖИ ПОПИСОТ

Државниот завод за статистика до крајот на неделата треба да достави стручна анализа до Владата кога е најдобро да се одржи пописот на население, стан ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ