Таг: Порто

„ВРБА“ НА МАНЧЕВСКИ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ПОРТО

„ВРБА“ НА МАНЧЕВСКИ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ПОРТО

„Врба“ на Милчо Манчевски ја освои наградата „Мануел де Оливеира“ за најдобар филм на 40. издание на филмскиот фестивал Фантаспорто во Порто, Португал ...
„ВРБА“ НА ПРОЛЕТНА ФЕСТИВАЛСКА ТУРНЕЈА ОД ИНДИЈА ДО КАЛИФОРНИЈА

„ВРБА“ НА ПРОЛЕТНА ФЕСТИВАЛСКА ТУРНЕЈА ОД ИНДИЈА ДО КАЛИФОРНИЈА

„Врба“, шестиот филм на Милчо Манчевски, ќе игра на филмскиот фестивал во Бенгалуру, Индија (26 февруари до 4 март) во селекцијата со најуспешните фил ...
СÈ Е ПОД КОНТРОЛА, ОВА ДОБРО МЕ УПЛАШИ, ИЗЈАВИ КАСИЉАС ПО ПРЕТРПЕНИОТ СРЦЕВ УДАР

СÈ Е ПОД КОНТРОЛА, ОВА ДОБРО МЕ УПЛАШИ, ИЗЈАВИ КАСИЉАС ПО ПРЕТРПЕНИОТ СРЦЕВ УДАР

Прославениот шпански голман Икер Касиљас изјави дека „сѐ е под контрола“, откако вчера претрпи срцев удар на тренинг на Порто. Триесет и седумгодишнио ...
ИКЕР КАСИЉАС В БОЛНИЦА ПО СРЦЕВ УДАР НА ТРЕНИНГ

ИКЕР КАСИЉАС В БОЛНИЦА ПО СРЦЕВ УДАР НА ТРЕНИНГ

Легендарниот шпански голман Икер Касиљас беше однесен в болница откако претрпел срцев удар на тренинг-игралиште на Порто, објави клубот. Триесет и сед ...
ПОСЕТИТЕЛ ПАДНА ВО УМЕТНИЧКА ИНСТАЛАЦИЈА НАЛИК НА ЦРНА ДУПКА ВО МУЗЕЈ ВО ПОРТО

ПОСЕТИТЕЛ ПАДНА ВО УМЕТНИЧКА ИНСТАЛАЦИЈА НАЛИК НА ЦРНА ДУПКА ВО МУЗЕЈ ВО ПОРТО

Шеесетгодишен Италијанец се повреди кога нагази на уметничка инсталација во Музејот на Сералвес во Порто, Португалија која имаше ефект на црна дупка. ...
ИКЕР КАСИЉАС НАВЕСТИ ДЕКА ГО ОДИГРАЛ ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ИКЕР КАСИЉАС НАВЕСТИ ДЕКА ГО ОДИГРАЛ ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Икер Касиљас им се заблагодари на навивачите на Ливерпул за приемот што го доби на стадионот „Енфилд“ и навести дека тоа, можеби, бил неговиот последе ...
6 / 6 НАПИСИ