Таг: португалски предлог

СЕКРЕТАРКАТА ЗАКАРИЈАШ НЕ Е ЕКСПЕРТ ПО ЛИНГВИСТИКА, ЈА ПРАВДА ПОРТУГАЛСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ СИЛВА ЗА ИЗЈАВАТА ЗА „СЕВЕРНОМАКЕДОНСКИ ЈАЗИК”

СЕКРЕТАРКАТА ЗАКАРИЈАШ НЕ Е ЕКСПЕРТ ПО ЛИНГВИСТИКА, ЈА ПРАВДА ПОРТУГАЛСКИОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ СИЛВА ЗА ИЗЈАВАТА ЗА „СЕВЕРНОМАКЕДОНСКИ ЈАЗИК”

Португалскиот министер за надворешни работи Аугусто Сантош Силва вели дека е грешка изјавата на неговата колешка, државната секретарка за европски пра ...
ПОРТУГАЛСКИОТ ПРЕДЛОГ Е МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ЗА ЕУ, СО ИЗЈАВА ОД БУГАРИЈА ЗА НИВНИОТ СТАВ, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

ПОРТУГАЛСКИОТ ПРЕДЛОГ Е МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ЗА ЕУ, СО ИЗЈАВА ОД БУГАРИЈА ЗА НИВНИОТ СТАВ, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

Вицепремиерот за европски прашање Никола Димитров кажа дека вчерашната изјава на португалската државна секретарка за европски прашања Ана Паула Закари ...
ПОРТУГАЛСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ДОБАР, ЌЕ ПРОВЕРИМЕ ДАЛИ МИНИСТЕРКАТА НАВИСТИНА КАЖАЛА ДЕКА ЈАЗИКОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА БИЛ ДЕЛ ОД БУГАРСКИОТ ЈАЗИК, ВЕЛИ ЗАЕВ

ПОРТУГАЛСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ДОБАР, ЌЕ ПРОВЕРИМЕ ДАЛИ МИНИСТЕРКАТА НАВИСТИНА КАЖАЛА ДЕКА ЈАЗИКОТ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА БИЛ ДЕЛ ОД БУГАРСКИОТ ЈАЗИК, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа денеска преку стручната служба на МНР ќе ја проверат автентичноста на изјавата на португалската министерка за Европа Ана Пау ...
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ

СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ

Премиерот Зоран Заев во Собранието во одговор на пратеничко прашање кажа дека во португалскиот предлог за решавање на спорот со Бугарија има одредба з ...
4 / 4 НАПИСИ