Таг: посебни истражни мерки

1 2 10 / 12 НАПИСИ
НАЈДОЛГОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ЛАНИ БИЛО ОСУМ МЕСЕЦИ НА 5 ЛИЦА, 17 ОСОМНИЧЕНИ БИЛЕ ФИЗИЧКИ СЛЕДЕНИ И СЛИКАНИ ОД ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ

НАЈДОЛГОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ЛАНИ БИЛО ОСУМ МЕСЕЦИ НА 5 ЛИЦА, 17 ОСОМНИЧЕНИ БИЛЕ ФИЗИЧКИ СЛЕДЕНИ И СЛИКАНИ ОД ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ

Јавното обвинителство минатата година за 35 отсто ја намалило бројката на прислушувани, физички следени лица, уфрлување лица со прикриен идентитет за ...
НА „РЕКЕТ“ ПРИКАЖАНИ СНИМКИ ОД БОКИ КАКО ОДИ КАЈ КАТИЦА И ОД МИЛЕВСКИ ВО ВЛАДА, БИЛЕ СЛЕДЕНИ ОД МВР И ЗА ДА НЕ ИЗБЕГААТ

НА „РЕКЕТ“ ПРИКАЖАНИ СНИМКИ ОД БОКИ КАКО ОДИ КАЈ КАТИЦА И ОД МИЛЕВСКИ ВО ВЛАДА, БИЛЕ СЛЕДЕНИ ОД МВР И ЗА ДА НЕ ИЗБЕГААТ

Од 21 јуни, па сѐ до денот на апсењето на обвинетиот за рекет Бојан Јовановски - Боки 13 и на осудениот за рекет Зоран Милевски на 15 јули 2019 година ...
ЧЕТВОРИЦАТА ПОЛИЦАЈЦИ БИЛЕ НА РАСПИТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ПРОТЕКУВАЊЕ ДОКАЗИ ОБЈАВЕНИ ВО МЕДИУМИ

ЧЕТВОРИЦАТА ПОЛИЦАЈЦИ БИЛЕ НА РАСПИТ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ПРОТЕКУВАЊЕ ДОКАЗИ ОБЈАВЕНИ ВО МЕДИУМИ

Обвинителството за организиран криминал и корупција вели дека четворицата вработени во Министерството за внатрешни работи, кои вчера беа дадат исказ п ...
МЕСТО ВО ОБВИНИТЕЛСТВО, ДУРИ И МАТЕРИЈАЛИTE ОД ПИ-МЕРКИТЕ ОДЕЛЕ ПРВИН КАЈ ГРУЕВСКИ ДА ГИ ЧИТА, СВЕДОЧИ ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ

МЕСТО ВО ОБВИНИТЕЛСТВО, ДУРИ И МАТЕРИЈАЛИTE ОД ПИ-МЕРКИТЕ ОДЕЛЕ ПРВИН КАЈ ГРУЕВСКИ ДА ГИ ЧИТА, СВЕДОЧИ ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев денеска како сведок на поранешните специјални обвинители Трајче Пеливанов и Артан Ајро сведочи во „Тврдина-Таргет“, кога првпат д ...
ПРЕСУДА ЗА „ПОТКУП“ ВО ПОНЕДЕЛНИК, ЗАЕВ КАЖА ДЕКА ЌЕ ЈА ПОЧИТУВА КАКВА И ДА БИДЕ

ПРЕСУДА ЗА „ПОТКУП“ ВО ПОНЕДЕЛНИК, ЗАЕВ КАЖА ДЕКА ЌЕ ЈА ПОЧИТУВА КАКВА И ДА БИДЕ

Одбраната на премиерот Зоран Заев во завршните зборови за случајот „Поткуп“  побара да отпаднат, т.е. да се издвојат доказите од посебните истражни ме ...
„ПОТКУП“ Е МОНТИРАН ПРОЦЕС ПРОТИВ ЗАЕВ, ТВРДАТ НЕГОВИТЕ АДВОКАТИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

„ПОТКУП“ Е МОНТИРАН ПРОЦЕС ПРОТИВ ЗАЕВ, ТВРДАТ НЕГОВИТЕ АДВОКАТИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА

Почна јавната расправа во Апелациониот суд Скопје од кого премиерот Зоран Заев, во жалбена постапка, бара да не важат посебните истражни мерки во случ ...
СНИМКИТЕ ОД КАБИНЕТОТ НА ЗАЕВ БИЛЕ ПУШТЕНИ ОД СТРАНСТВО, ДЕНЕСКА ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ ЗА СЛУЧАЈОТ ПОТКУП

СНИМКИТЕ ОД КАБИНЕТОТ НА ЗАЕВ БИЛЕ ПУШТЕНИ ОД СТРАНСТВО, ДЕНЕСКА ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ ЗА СЛУЧАЈОТ ПОТКУП

Снимките од посебните истражни мерки против премиерот Зоран Заев, направени во неговиот тогашен градоначалнички кабинет во Струмица, се пуштени на инт ...
ПРАТЕНИКОТ СТОИЉКОВИЌ ЗА РУСКИ „СПУТНИК“ РЕЧЕ ДЕКА ЌЕ ЈА ТУЖИ МАКЕДОНИЈА ОТИ СЛУЖБИТЕ ГО ПРИСЛУШУВАЛЕ ЗАЕДНО СО ЖИВАЉЕВИЌ ПРЕД 27 АПРИЛ

ПРАТЕНИКОТ СТОИЉКОВИЌ ЗА РУСКИ „СПУТНИК“ РЕЧЕ ДЕКА ЌЕ ЈА ТУЖИ МАКЕДОНИЈА ОТИ СЛУЖБИТЕ ГО ПРИСЛУШУВАЛЕ ЗАЕДНО СО ЖИВАЉЕВИЌ ПРЕД 27 АПРИЛ

Пратеникот од Демократската партија на Србите Иван Стоиљковиќ најави дека ќе ги тужи македонските служби бидејќи го прислушувале заедно со српскиот ра ...
ОДБРАНАТА НА ЗАЕВ НЕМА ДОБИЕНО НИТУ ЕДНА СТРАНА ОД ДОКАЗИТЕ ЗА „ПОТКУП“

ОДБРАНАТА НА ЗАЕВ НЕМА ДОБИЕНО НИТУ ЕДНА СТРАНА ОД ДОКАЗИТЕ ЗА „ПОТКУП“

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на судењето во Основниот суд Скопје 1 за случајот „Поткуп“ кажа дека од двесте страни докази против него дека наводно барал ...
ЗВРЛЕВСКИ ЈА ПРАШУВА ЈАНЕВА ПО КОИ СТАНДАРДИ СЛЕДЕЛА ОСОМНИЧЕНО ЛИЦЕ

ЗВРЛЕВСКИ ЈА ПРАШУВА ЈАНЕВА ПО КОИ СТАНДАРДИ СЛЕДЕЛА ОСОМНИЧЕНО ЛИЦЕ

Јавното обвинителство на Марко Зврлевски денеска ѝ пиша на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева да ја праша според кои стандарди и закони изда ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ