Таг: поткуп

1 2 330 / 30 НАПИСИ
ГРУЕВСКИ БАРА СЈО ЗА ИЗБОРИТЕ И АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ

ГРУЕВСКИ БАРА СЈО ЗА ИЗБОРИТЕ И АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, еден час по завршување на вториот круг од локалните избори кажа дека не ги признава изборите и дека никогаш не ...
МИ ЈА ГРЕБАТ КОЛАТА И МИ ГИ ОДВРТУВААТ ШТРАФОВИТЕ ОД ГУМИТЕ, СЕ ЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ

МИ ЈА ГРЕБАТ КОЛАТА И МИ ГИ ОДВРТУВААТ ШТРАФОВИТЕ ОД ГУМИТЕ, СЕ ЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ

Ми го гребат автомобилот и ми ги одвртуваат штрафовите од гумите, се пожали кавадаречкиот градоначалник Александар Панов, кој минатата недела беше осу ...
СУДОТ ПОЛА ГОДИНА НЕ МОЖЕ ДА УТВРДИ ДАЛИ Е НАДЛЕЖЕН ЗА СВЕДОЧЕЊЕТО НА БОГОЕВСКИ, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ЕКСРАЗУЗНАВАЧОТ

СУДОТ ПОЛА ГОДИНА НЕ МОЖЕ ДА УТВРДИ ДАЛИ Е НАДЛЕЖЕН ЗА СВЕДОЧЕЊЕТО НА БОГОЕВСКИ, ВЕЛИ АДВОКАТОТ НА ЕКСРАЗУЗНАВАЧОТ

И нотарот Сашо Клисаровски, како и адвокатката Билјана Панова пред кои поранешниот разузнавач Слободан Богоевски ја дал изјавата за потребите на Њујор ...
АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ЏАБЕ МЕ ТУЖАТ, ДИРЕКТОРИТЕ НА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ПРИЗНАА ДЕКА ГИ ПОТКУПУВАЛЕ, ВЕЛИ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

АХМЕТИ И ЏАФЕРИ ЏАБЕ МЕ ТУЖАТ, ДИРЕКТОРИТЕ НА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“ ПРИЗНАА ДЕКА ГИ ПОТКУПУВАЛЕ, ВЕЛИ СЛОБОДАН БОГОЕВСКИ

Судскиот процес во Њујоршкиот суд за случајот „Дојче телеком“ кој беше закажан за осми мај, во кој двајцата поранешни директори на „Маѓар телеком“ Еле ...
ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судскиот процес против лидерот на СДСМ и на опозицијата Зоран Заев. На минатото рочиште Заев и одб ...
СУДСКА НАРЕДБА ЗА ОДЗЕМАЊЕ ВИДЕО МАТЕРИЈАЛ ОД ОПШТИНА ВО КАВАДАРЦИ ПО ОБИДОТ ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

СУДСКА НАРЕДБА ЗА ОДЗЕМАЊЕ ВИДЕО МАТЕРИЈАЛ ОД ОПШТИНА ВО КАВАДАРЦИ ПО ОБИДОТ ЗА ИЗБОРЕН ПОТКУП

Издадена е судска наредба за одземање на видео запис од општинската зграда во Кавадарци по претходно барање од обвинителството поради основано сомнева ...
ПОЛИЦИЈАТА ЧЕКА СУДСКИ НАЛОГ ДА ВЛЕЗЕ ВО ШТАБОТ НА АМДИ БАЈРАМ ВО КАВАДАРЦИ

ПОЛИЦИЈАТА ЧЕКА СУДСКИ НАЛОГ ДА ВЛЕЗЕ ВО ШТАБОТ НА АМДИ БАЈРАМ ВО КАВАДАРЦИ

Полицијата го обезбедува изборниот штаб на Амди Бајрам во Кавадарци, а внатре има повеќе лица кои беа заклучени одвнатре по пријава на граѓанин дека к ...
СУДИЈКАТА НА ЗАЕВ СТАНА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

СУДИЈКАТА НА ЗАЕВ СТАНА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

Судијката Дијана Груевска-Илиевска е нов заменик на претседателот на Основниот суд Скопје 1, на местото на досегашниот Ивица Стефановски, објави агенц ...
СУДОТ ИМ ИЗРЕЧЕ ЗАБРАНА ЗА РАБОТА НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПРОФЕСОРИ ОД ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ

СУДОТ ИМ ИЗРЕЧЕ ЗАБРАНА ЗА РАБОТА НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПРОФЕСОРИ ОД ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ

Четворицата професори од Економскиот факултет во Скопје , осомничени за примање поткуп и за злоупотреба на службената положба и овластувањата нема да ...
ОСОМНИЧЕНИТЕ БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И ОПШТИНА, А ПРОФЕСОРИТЕ ОД ЕКОНОМСКИ НЕ СМЕАТ ДА ПРЕДАВААТ

ОСОМНИЧЕНИТЕ БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И ОПШТИНА, А ПРОФЕСОРИТЕ ОД ЕКОНОМСКИ НЕ СМЕАТ ДА ПРЕДАВААТ

Професори и асистенти од Економскиот факултет во Скопје осомничени за примање поткуп и злоупотреба на службената положба и овластувањата не смеат да р ...
1 2 330 / 30 НАПИСИ