Таг: потврда

УПИС ВО ШКОЛО САМО ЗА ВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА, ДРУГИТЕ ЌЕ БИДАТ ЗАПИШАНИ КОГА ЌЕ ДОНЕСАТ ПОТВРДА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

УПИС ВО ШКОЛО САМО ЗА ВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА, ДРУГИТЕ ЌЕ БИДАТ ЗАПИШАНИ КОГА ЌЕ ДОНЕСАТ ПОТВРДА, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата на денешната седница одлучи дека во кое било училиште да можат да се запишат единствено деца кои се вакцинирани и за тоа имаат содветен докуме ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ЌЕ ЧЕКА ОФИЦИЈАЛНА ПОТВРДА ДЕКА ГРУЕВСКИ ИЗБЕГА ЗА ЕВЕНТУАЛНО ДА БАРА ПРИТВОР ЗА ДРУГИТЕ ОБВИНЕТИ ОД СЈО

КАТИЦА ЈАНЕВА ЌЕ ЧЕКА ОФИЦИЈАЛНА ПОТВРДА ДЕКА ГРУЕВСКИ ИЗБЕГА ЗА ЕВЕНТУАЛНО ДА БАРА ПРИТВОР ЗА ДРУГИТЕ ОБВИНЕТИ ОД СЈО

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ќе чека официјална потврда на веста дека избеганиот осуденик пратеникот и експремиер Никола Груевски побарал по ...
2 / 2 НАПИСИ