Таг: повлекување

1 2 3 4 5 20 / 42 НАПИСИ
И НАТАМУ НЕ ГИ ЗНАЕМЕ НАМЕРИТЕ НА РУСИТЕ, КАЖА КИЕВ ПО НАЈАВАТА ЗА ПОВЛЕКУВАЊЕ НА РУСКИТЕ ТРУПИ ОД ХЕРСОН

И НАТАМУ НЕ ГИ ЗНАЕМЕ НАМЕРИТЕ НА РУСИТЕ, КАЖА КИЕВ ПО НАЈАВАТА ЗА ПОВЛЕКУВАЊЕ НА РУСКИТЕ ТРУПИ ОД ХЕРСОН

Киев со претпазливост и скепса ја прими веста за повлекувањето на руските трупи од западниот брег на Днепар и градот Херсон, додека Џо Бајден кажа дек ...
РУСИЈА ОБЈАВИ ДЕКА ЈА ПОВЛЕКУВА ВОЈСКАТА ОД ГРАДОТ ХЕРСОН

РУСИЈА ОБЈАВИ ДЕКА ЈА ПОВЛЕКУВА ВОЈСКАТА ОД ГРАДОТ ХЕРСОН

Руската војска доби наредба да се повлече од градот Херсон, единствениот регионален главен град што го освои од почетокот на инвазијата на Украина во ...
МОСКВА МОЛЧИ ПО НАЈАВИТЕ ЗА РУСКОТО ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД ХЕРСОН, КИЕВ СМЕТА ДЕКА МОЖЕБИ Е ЗАМКА

МОСКВА МОЛЧИ ПО НАЈАВИТЕ ЗА РУСКОТО ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД ХЕРСОН, КИЕВ СМЕТА ДЕКА МОЖЕБИ Е ЗАМКА

Украинските власти и западните аналитичари со претпазливост ги примија најавите за повлекување на руските сили од западниот брег на Днепар во окупиран ...
„МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ“ ЦЕЛОСНО СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД РУСИЈА

„МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ“ ЦЕЛОСНО СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД РУСИЈА

„Мерцедес-Бенц“ објави дека целосно се повлекол од рускиот пазар и дека ги продал акциите во своите тамошни подружници на локален инвеститор. Ваква од ...
СÈ БИ ПОВТОРИЛ, КАЖА ФЕДЕРЕР ПО ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА

СÈ БИ ПОВТОРИЛ, КАЖА ФЕДЕРЕР ПО ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА

Расплаканиот Роже Федерер му кажа збогум на професионалниот тенис откако на Купот Лејвер во Лондон го одигра последниот меч во кариерата. Четириесет и ...
ПАНДЕВ ОБЈАВИ ДЕКА ЈА ЗАВРШИЛ КАРИЕРАТА

ПАНДЕВ ОБЈАВИ ДЕКА ЈА ЗАВРШИЛ КАРИЕРАТА

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев објави дека ја завршил играчката кариера на 39-годишна возраст. Неговиот последен клуб беше италијанскиот ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС СЕ ПРОСТИ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН И МОЖЕБИ ГО ОДИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС СЕ ПРОСТИ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН И МОЖЕБИ ГО ОДИГРА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА

Серена Вилијамс се прости од публиката на Отвореното првенство на САД откако изгуби од Ајла Томљановиќ во третото коло, што веројатно беше нејзиниот п ...
ОДБРАНАТА НА ЗМИСКИОТ ОСТРОВ СТАНА ЛОГИСТИЧКИ КОШМАР ЗА РУСИЈА

ОДБРАНАТА НА ЗМИСКИОТ ОСТРОВ СТАНА ЛОГИСТИЧКИ КОШМАР ЗА РУСИЈА

По повеќе од четири месеци постојани украински бомбардирања, руските трупи денеска го напуштија Змискиот Остров, тврдејќи дека тоа бил гест на добра в ...
КИРЕ ЛАЗАРОВ ОБЈАВИ КРАЈ НА ИГРАЧКАТА КАРИЕРА

КИРЕ ЛАЗАРОВ ОБЈАВИ КРАЈ НА ИГРАЧКАТА КАРИЕРА

Еден од најдобрите македонски спортисти на сите времиња Кире Лазаров денеска објави дека ја завршува кариерата. Четириесет и двегодишниот Лазаров се п ...
РУСИТЕ ЦЕЛОСНО СЕ ПОВЛЕКОА ОД КИЕВ И ЧЕРНИХИВ, ВЕЛИ ПЕНТАГОН

РУСИТЕ ЦЕЛОСНО СЕ ПОВЛЕКОА ОД КИЕВ И ЧЕРНИХИВ, ВЕЛИ ПЕНТАГОН

Пентагон соопшти дека руските сили го комплетирале повлекувањето од регионите на Киев и Чернихив. „Тие го завршиле повлекувањето со цел повторно да с ...
1 2 3 4 5 20 / 42 НАПИСИ