Таг: прашања

НЕЗАВИСНИТЕ ГРАЃАНСКИ ИНИЦИЈАТИВИ ИСПРАТИЈА 18 ПРАШАЊА ДО ПАРТИИТЕ, ОД ЗАГАДУВАЊЕТО, ПРЕКУ УРБАНИЗМОТ, ВЛАДЕЕЊЕТО НА ПРАВОТО ПА ДО КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ, БАРААТ КОНКРЕТНИ РОКОВИ, БУЏЕТ И ОДГОВОРНИ ЛИЦА

НЕЗАВИСНИТЕ ГРАЃАНСКИ ИНИЦИЈАТИВИ ИСПРАТИЈА 18 ПРАШАЊА ДО ПАРТИИТЕ, ОД ЗАГАДУВАЊЕТО, ПРЕКУ УРБАНИЗМОТ, ВЛАДЕЕЊЕТО НА ПРАВОТО ПА ДО КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ, БАРААТ КОНКРЕТНИ РОКОВИ, БУЏЕТ И ОДГОВОРНИ ЛИЦА

Граѓански и независни иницијативи кои учествуваа на локалните избори, заедно со еко-здруженијата, до политичките партии учесници на претстојните парла ...
НАД ПОЛОВИНА ОД ГРАЃАНИТЕ ОЧЕКУВААТ ЖИВОТОТ ДА ИМ БИДЕ ПОЛОШ АКО ОСТАНАТ ДА ЖИВЕАТ ВО МАКЕДОНИЈА, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА „СОЛУЦИЈА“

НАД ПОЛОВИНА ОД ГРАЃАНИТЕ ОЧЕКУВААТ ЖИВОТОТ ДА ИМ БИДЕ ПОЛОШ АКО ОСТАНАТ ДА ЖИВЕАТ ВО МАКЕДОНИЈА, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА „СОЛУЦИЈА“

57,6 отсто од македонските граѓани сметаат дека нивниот живот ќе биде полош во иднина, одговарајќи на прашањето дали очекуваат подобра иднина за своит ...
ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

Зошто само да се радуваме? Треба и да им аплаудираме. Оти, кај што нè крадат уште и ни се смеат в лице. ...
КОВАЧЕВСКИ И ГРУБИ НЕ ДОЗВОЛИЈА ПРАШАЊА НА СВЕЧЕНОТО ОТВОРАЊЕ НА ТАБЛА ЗА АВТОПАТИШТАТА ВРЕДНИ 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

КОВАЧЕВСКИ И ГРУБИ НЕ ДОЗВОЛИЈА ПРАШАЊА НА СВЕЧЕНОТО ОТВОРАЊЕ НА ТАБЛА ЗА АВТОПАТИШТАТА ВРЕДНИ 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Владата денеска организираше свеченост за отворање табла за проектот за изградба на четири автопатишта кои ќе ги гради „Бехтел и Енка“ вредни 1,3 мили ...
АРСОВСКА ПАК НЕ ОДГОВАРАШЕ НА СОВЕТНИЧКИ ПРАШАЊА, НА ГОВОРНИЦА ИЗЛЕГУВАШЕ САМО ДА СЕ КАРА СО СОВЕТНИЦИТЕ

АРСОВСКА ПАК НЕ ОДГОВАРАШЕ НА СОВЕТНИЧКИ ПРАШАЊА, НА ГОВОРНИЦА ИЗЛЕГУВАШЕ САМО ДА СЕ КАРА СО СОВЕТНИЦИТЕ

Градоначалничката Данела Арсовска ниту на денешната седница на Советот на Град Скопје за советнички прашање не одговараше на прашањата на советниците. ...
НА БОЛЕДУВАЊЕ СУМ И НЕ МОЖАМ ДА ОДГОВАРАМ НА ПРАШАЊА, РЕЧЕ АРСОВСКА И ЗАМИНА ОД ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА ШТО САМАТА ЈА СВИКА

НА БОЛЕДУВАЊЕ СУМ И НЕ МОЖАМ ДА ОДГОВАРАМ НА ПРАШАЊА, РЕЧЕ АРСОВСКА И ЗАМИНА ОД ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈАТА ШТО САМАТА ЈА СВИКА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и денеска, како и цела година од нејзиниот мандат, не даде одговори на прашањата на новинарите. На вонредн ...
МЕНЕ МЕ ПРАШУВАТЕ ЗА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, А ВО БЕЛАТА ПАЛАТА ВИ СТОЈАТ НЕГОВИ СЛИКИ, ГРУЕВСКИ ОТВОРАШЕ МУЗЕИ СО НЕГОВИ ФИГУРИ, Ѝ РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ НА МИЗРАХИ

МЕНЕ МЕ ПРАШУВАТЕ ЗА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, А ВО БЕЛАТА ПАЛАТА ВИ СТОЈАТ НЕГОВИ СЛИКИ, ГРУЕВСКИ ОТВОРАШЕ МУЗЕИ СО НЕГОВИ ФИГУРИ, Ѝ РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ НА МИЗРАХИ

Вашата партија ВМРО-ДПМНЕ го слави Ванчо Михајлов, погледајте ги сликите од него кои ви стојат во белата палата, ѝ одговори премиерот Димитар Ковачевс ...
МЕШАЊЕ ЛОНЧИЊА Е ДА БАРАТЕ ПОПИС ОД ЕДНА И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ОД ДРУГА СТРАНА, СОБРАНИЕТО Е ВО ПОЛН КАПАЦИТЕТ И ТРЕБА ДА РАБОТИ, ВЕЛИ ПРОФЕСОРОТ БОРЧЕ ДАВИТКОВСКИ

МЕШАЊЕ ЛОНЧИЊА Е ДА БАРАТЕ ПОПИС ОД ЕДНА И ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ОД ДРУГА СТРАНА, СОБРАНИЕТО Е ВО ПОЛН КАПАЦИТЕТ И ТРЕБА ДА РАБОТИ, ВЕЛИ ПРОФЕСОРОТ БОРЧЕ ДАВИТКОВСКИ

Во услови на функционален парламент или парламент во полн капацитет, не може да се прогласува вонредна состојба, вели за САКАМДАКАЖАМ професорот Борче ...
ОБВИНЕТИОТ ПЕШЕВСКИ НЕ Е НА СПИСОКОТ ЧЛЕНОВИ НА НЕФОРМАЛНОТО СОВЕТОДАВНО ТЕЛО „ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЉУБОВ“, ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ ВЕЛИ НИКОЈ НЕ ДОБИВА НАДОМЕСТОК

ОБВИНЕТИОТ ПЕШЕВСКИ НЕ Е НА СПИСОКОТ ЧЛЕНОВИ НА НЕФОРМАЛНОТО СОВЕТОДАВНО ТЕЛО „ЗА ТАТКОВИНАТА СО ЉУБОВ“, ВИЦЕПРЕМИЕРОТ БИТИЌИ ВЕЛИ НИКОЈ НЕ ДОБИВА НАДОМЕСТОК

Поранешниот вицепремиер во Владата на Никола Груевски, Владимир Пешевски, не е на списокот членови од советодавното тело на вицепремиерот Фатмир Битиќ ...
КАНДИДАТИТЕ ЗА СУДИИ ЌЕ ПОЛАГААТ ИСПИТ СО ПОЗНАТИ ПРАШАЊА, РАШКОВСКИ ЌЕ КАЗНУВА

КАНДИДАТИТЕ ЗА СУДИИ ЌЕ ПОЛАГААТ ИСПИТ СО ПОЗНАТИ ПРАШАЊА, РАШКОВСКИ ЌЕ КАЗНУВА

Академијата за судии и обвинители со циркуларен мејл испратен до сите 20-тина предавачи (судии, обвинители, професори, експерти од МВР) ги тера да отк ...
10 / 10 НАПИСИ