Таг: прашање

„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работ ...
РЕФЕРЕНДУМ НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАСПИШЕ ЗА ТЕМИ ЗА КОИ СЕ ОДЛУЧУВА СО БАДЕНТЕР, ПРАШАЊЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА Е ВНИМАТЕЛНО ФОРМУЛИРАНО

РЕФЕРЕНДУМ НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАСПИШЕ ЗА ТЕМИ ЗА КОИ СЕ ОДЛУЧУВА СО БАДЕНТЕР, ПРАШАЊЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА Е ВНИМАТЕЛНО ФОРМУЛИРАНО

Опозиционата ВМРО-ДПМНЕ наскоро ќе почне да собира 150 илјади граѓански потписи за да поднесе иницијатива до Собранието за распишување референдум за П ...
УТРЕ СЕДНИЦА ЗА РАСПИШУВАЊЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИМЕТО, ПРОДОЛЖУВААТ РАЗГОВОРИТЕ МЕЃУ СДСМ-ВМРО-ДПМНЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ

УТРЕ СЕДНИЦА ЗА РАСПИШУВАЊЕ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ИМЕТО, ПРОДОЛЖУВААТ РАЗГОВОРИТЕ МЕЃУ СДСМ-ВМРО-ДПМНЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМСКОТО ПРАШАЊЕ

Утре со потписи на пратениците на владејачкото мнозинство, на опозиционите партии на Албанците,  но и на дел од пратениците кои се во коалиција со ВМР ...
ДА НЕ СЕ ЗАМАЈУВААТ ГРАЃАНИТЕ СО ПОВЕЌЕСМИСЛЕНИ ПРАШАЊА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

ДА НЕ СЕ ЗАМАЈУВААТ ГРАЃАНИТЕ СО ПОВЕЌЕСМИСЛЕНИ ПРАШАЊА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

За ВМРО-ДПМНЕ е спорна предлог-формулацијата на референдумското прашање, најави лидерот  Христијан Мицкоски, кој по премиерот Зоран Заев излезе послед ...
4 / 4 НАПИСИ