Таг: пратеник

1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ
И ПРАТЕНИКОТ ЈУСУФ ХАСАНИ ЈА НАПУШТИ КОАЛИЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

И ПРАТЕНИКОТ ЈУСУФ ХАСАНИ ЈА НАПУШТИ КОАЛИЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

Јусуф Хасани, пратеник на Демократската партија на Турците (ДПТ) ја напушти коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ и ќе делува к ...
ЛИДЕРОТ НА БЕСА БИЉАЛ КАСАМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА КАКО ПРАТЕНИК ОТИ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

ЛИДЕРОТ НА БЕСА БИЉАЛ КАСАМИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА КАКО ПРАТЕНИК ОТИ СЕ КАНДИДИРАШЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО

Лидерот на Движењето Беса Биљал Касами денеска поднесе оставка како пратеник во Собранието и кажа дека го направил тоа за да стане градоначалник на Оп ...
ПО ТРИ МАНДАТИ НА ТАЛЕСКИ, ПРАТЕНИКОТ ЗОРАН ИЛИОСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БИТОЛА

ПО ТРИ МАНДАТИ НА ТАЛЕСКИ, ПРАТЕНИКОТ ЗОРАН ИЛИОСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА БИТОЛА

Пратеникот Зоран Илиоски ќе биде кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери за Битола, соопшти партијата на својата интернет стра ...
ШИЛЕГОВ МОЖЕН КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

ШИЛЕГОВ МОЖЕН КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

Пратеникот Петре Шилегов, кој важи за острица на пратеничката група на СДСМ, најверојатно ќе биде кандидатот на владејачката партија за градоначалник ...
ТОДОРОВ ПРЕД ДА СИ ЗАМИНЕ ПОТПИШАЛ 800.000 ЕВРА ЗА ДЕСОРОСОИЗАЦИЈА

ТОДОРОВ ПРЕД ДА СИ ЗАМИНЕ ПОТПИШАЛ 800.000 ЕВРА ЗА ДЕСОРОСОИЗАЦИЈА

  Само една недела пред да се повлече од функцијата пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров во улога на вицепремиер во техничката влада потпиша ...
ДИМИТРИЕВ, ТОДОРОВ, КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА И ГРУЕВСКИ КРИЈАТ ДЕКА СЕ ПРАТЕНИЦИ, НЕ ДАВААТ СЛИКИ ВО СОБРАНИЕ

ДИМИТРИЕВ, ТОДОРОВ, КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА И ГРУЕВСКИ КРИЈАТ ДЕКА СЕ ПРАТЕНИЦИ, НЕ ДАВААТ СЛИКИ ВО СОБРАНИЕ

Од конституирањето на Собранието на 30 декември лани, техничкиот премиер Емил Димитриев, техничките министри Елизабета Канческа – Милевска и Никола То ...
ПРАТЕНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАЛ, А НЕ БИЛ НАПАДНАТ, ТВРДИ МВР

ПРАТЕНИКОТ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАЛ, А НЕ БИЛ НАПАДНАТ, ТВРДИ МВР

Пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски ќе добие соодветен поднесок затоа што ноќеска нападнал момче во ресторанот „Палас“ во Куманово, соопшти МВР. ...
ПРАТЕНИКОТ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАТ ОД ПОЛИЦАЈЦИ ВО КАФЕАНА

ПРАТЕНИКОТ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ НАПАДНАТ ОД ПОЛИЦАЈЦИ ВО КАФЕАНА

Пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски синоќа бил вербално и физички нападнат во кафеана во Куманово додека славел роденден на сопругата. Индидентот с ...
ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЕМ ПРАТЕНИК, ЕМ ПРЕМИЕР

ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЕМ ПРАТЕНИК, ЕМ ПРЕМИЕР

Премиерот Емил Димитриев од вчера е и пратеник, нарушувајќи го начелото на поделба на власта на законодавна и извршна, ситуација која може да потрае с ...
ДА ЈА СЛУШАА ПДП ВО 1991, НЕМАШЕ ДА ИМА КОНФЛИКТ ЗА РАМКОВЕН ДОГОВОР, ВЕЛИ ИСМЕТ РАМАДАНИ

ДА ЈА СЛУШАА ПДП ВО 1991, НЕМАШЕ ДА ИМА КОНФЛИКТ ЗА РАМКОВЕН ДОГОВОР, ВЕЛИ ИСМЕТ РАМАДАНИ

      Со интервјуто со Исмет Рамадани, кој беше пратеник на ПДП во првиот состав на повеќепартиското Собрание, САКАМДАКАЖА ...
1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ