ПОЧИНА БЛАГОРОДНА ДУЛИЌ, ПОРАНЕШЕН ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК И ПРАТЕНИК НА ВМРО-ДПМНЕ

  ПОЧИНА БЛАГОРОДНА ДУЛИЌ, ПОРАНЕШЕН ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК И ПРАТЕНИК НА ВМРО-ДПМНЕПогребот на Дулиќ ќе биде утре на гробиштата во Бутел. (Фото: Собрание)

  Експратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благородна Дулиќ, која беше и поранешен заменик – претседател на Државната изборна комисија, во времето кога сега покојниот Борис Трајковски беше избран за претседател на Македонија, почина денес.

  Дулиќ е родена на 18.04.1941 година во Кочани.

  Погребот ќе се одржи утре, а блиските ќе може да се простат со Дулиќ со почеток од 12:30 часот во капелата на гробиштата во Бутел.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира