Таг: предистражна постапка

1 2 10 / 12 НАПИСИ
СНИМАНИ СЕ ТЕЛЕФОНИТЕ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОД 30 СЕПТЕМВРИ 2016 ДО ДЕНЕС, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ

СНИМАНИ СЕ ТЕЛЕФОНИТЕ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОД 30 СЕПТЕМВРИ 2016 ДО ДЕНЕС, КАЖА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕСКИ

Две години била сниман фиксаната телефонија во Јавното обвинителство на Република Македонија, односно од 30 септември 2016 до денеска, до последниот р ...
ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЌЕ ИСПИТУВА ОДГОВОРНОСТ И КАЈ ВРВОТ НА МВР ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЌЕ ИСПИТУВА ОДГОВОРНОСТ И КАЈ ВРВОТ НА МВР ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

Обвинителството за организиран криминал и корупција во предистражната постапка што ја отвори за бегството на Никола Груевски ќе истражува дали има про ...
ВО ТЕК Е ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА АЛБАНСКИ ТЕАТАР, КАЖА МИНИСТЕРОТ АДЕМИ

ВО ТЕК Е ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА АЛБАНСКИ ТЕАТАР, КАЖА МИНИСТЕРОТ АДЕМИ

Министерот за култура Асаф Адеми потврди дека е во тек предистражна постапка за реконструкцијата на Албанскиот театар во Скопје, која трае веќе петта ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ИСТРАЖУВА ПОНИШТЕНИОТ ТЕНДЕР ЗА РЕАГЕНСИ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО ИСТРАЖУВА ПОНИШТЕНИОТ ТЕНДЕР ЗА РЕАГЕНСИ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори предистражна постапка по допрен глас во врска со поништениот тендер ...
МВР ОДЗЕДЕ ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ДОДЕЛЕНИТЕ ГРАНТОВИ ОД ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ

МВР ОДЗЕДЕ ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА ДОДЕЛЕНИТЕ ГРАНТОВИ ОД ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ

МВР денеска влезе во просториите на Фондот за иновации и по налог на Обвинителството за организиран криминал одзеде документација од доделените гранто ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

Обвинителството за организиран криминал и корупција отворило предистражна постапка за градбата на објектите од проектот „Скопје 2014“, потврди за САКА ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ОТКАКО ЈЕРЕМИЌ ГИ ОБВИНИ ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ ДЕКА ПЕРЕЛЕ ПАРИ ВО СРБИЈА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ОТКАКО ЈЕРЕМИЌ ГИ ОБВИНИ ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ ДЕКА ПЕРЕЛЕ ПАРИ ВО СРБИЈА

Основното јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција објави дека покренало предистражна постапка поради постоење индиции дека ...
ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРЕЗУМПЦИЈА НА НЕВИНОСТ ЗА БЕТМЕН, ДАМОВСКИ, ДУРЛОВСКИ, МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ЧАВКОВ

ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПОВИКУВА НА ПРЕЗУМПЦИЈА НА НЕВИНОСТ ЗА БЕТМЕН, ДАМОВСКИ, ДУРЛОВСКИ, МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ЧАВКОВ

Богдан Илиевски - Бетмен, еден од водачите на протестот на „За заедничка Македонија“ што го предводеше упадот на учесниците во протестот и насилниците ...
СЈО ГО ПРОВЕРУВА ФИНАНСИСКОТО РАБОТЕЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ОСОМНИЧЕНИ ФУНКЦИОНЕРИ

СЈО ГО ПРОВЕРУВА ФИНАНСИСКОТО РАБОТЕЊЕ НА ФИРМИТЕ НА ОСОМНИЧЕНИ ФУНКЦИОНЕРИ

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на својот профил на Фејсбук објави два оригинални документа кои Специјалното јавно обвинителство во тајна ...
ПО СЕКОЈ СЛУЧАЈ НА СЈО, ЈАС СУМ ТАРГЕТ НА ЗВРЛЕВСКИ, КАЖА ЗАЕВ ПО РАСПИТОТ

ПО СЕКОЈ СЛУЧАЈ НА СЈО, ЈАС СУМ ТАРГЕТ НА ЗВРЛЕВСКИ, КАЖА ЗАЕВ ПО РАСПИТОТ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека тој е таргет на обвинителството на Марко Зврлевски, секојпат кога Специјалното јавно обвинителство ќе отвори нов ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ