Таг: премиера

1 13 14 15 16 17 18 150 / 171 НАПИСИ
МЕ ИНТЕРЕСИРА ВИСТИНАТА КОЈА МЕДИУМИТЕ ЈА МЕНУВААТ, КАЖА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“

МЕ ИНТЕРЕСИРА ВИСТИНАТА КОЈА МЕДИУМИТЕ ЈА МЕНУВААТ, КАЖА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА „БИКИНИ МУН“

„Бикини Мун“, првиот американски филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски,  премиерно ќе биде прикажан в четврток во 20 часот во киното Милениум в ...
МАЈСКИТЕ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ СО „БОЕМИ“

МАЈСКИТЕ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ ЌЕ СЕ ОТВОРАТ СО „БОЕМИ“

Со премиерата на операта од Џакомо Пучини, „Боеми“, на 9 мај ќе се отворат 46. Мајски оперски вечери (МОВ) во Македонската опера и балет (МОБ). В.д ...
„БИКИНИ МУН“ ЌЕ ЈА ИМА ЕВРОПСКАТА ПРЕМИЕРА ВО ПОРТО И НА БЕЛГРАДСКИ ФЕСТ, МАНЧЕВСКИ ПРЕТСЕДАВА СО ЖИРИТО

„БИКИНИ МУН“ ЌЕ ЈА ИМА ЕВРОПСКАТА ПРЕМИЕРА ВО ПОРТО И НА БЕЛГРАДСКИ ФЕСТ, МАНЧЕВСКИ ПРЕТСЕДАВА СО ЖИРИТО

„Бикини Мун“, петтиот филм на Милчо Манчевски, ќе има европска премиера овој месец. Тој ќе биде прикажан на белградски ФЕСТ, каде што македонскиот реж ...
РУСИЈА ЈА ОТКАЖА ПРЕМИЕРАТА НА БРИТАНСКАТА КОМЕДИЈА „СМРТТА НА СТАЛИН“

РУСИЈА ЈА ОТКАЖА ПРЕМИЕРАТА НА БРИТАНСКАТА КОМЕДИЈА „СМРТТА НА СТАЛИН“

Руската премиера на британската комедија „Смртта на Сталин“ е откажана по британската проекција во понеделникот, откако гостите од Русија се пожалиле ...
ТРИФУНОВСКИ ПОСТАВИ ПРЕТСТАВА ЗА МАСОНИ ВО ТУРСКИ ТЕАТАР

ТРИФУНОВСКИ ПОСТАВИ ПРЕТСТАВА ЗА МАСОНИ ВО ТУРСКИ ТЕАТАР

„Среќна Нова година“ во режија на Бојан Трифуновски е новата претстава на Турски театар, која премиерно ќе се изведе утревечер во 20 часот, во Театар ...
МАКЕДОНСКИОТ ФИЛМ „ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ ПРЕМИЕРНО НА СВЕТСКАТА ТВ МРЕЖА „ЕЈЧ-БИ-О“

МАКЕДОНСКИОТ ФИЛМ „ИСЦЕЛИТЕЛ“ НА СТАВРЕСКИ ПРЕМИЕРНО НА СВЕТСКАТА ТВ МРЕЖА „ЕЈЧ-БИ-О“

Македонскиот филм „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески на 31 јануари во 20, 30 часот ќе се прикаже на каналот „Синемакс“ на најголемата светска ТВ ...
„МАМА МИА“ ГО РАЗИГРА МНТ, ПРЕТСТАВИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ РАСПРОДАДЕНИ

„МАМА МИА“ ГО РАЗИГРА МНТ, ПРЕТСТАВИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ РАСПРОДАДЕНИ

Нема билети за декемвриските изведби на мјузиклот „Мама миа“ во Македонскиот народен театар (МНТ), чија премиера помина синоќа во полн салон со стоечк ...
РЕЖИСЕРОТ АЛЕКСОВСКИ ПРОБЛЕМАТИЗИРА КОЈ Е ВСУШНОСТ ЛУД СО ПРЕТСТАВАТА „ЛЕТ НАД КУКАВИЧЈОТО ГНЕЗДО“ ВО ДРАМСКИ

РЕЖИСЕРОТ АЛЕКСОВСКИ ПРОБЛЕМАТИЗИРА КОЈ Е ВСУШНОСТ ЛУД СО ПРЕТСТАВАТА „ЛЕТ НАД КУКАВИЧЈОТО ГНЕЗДО“ ВО ДРАМСКИ

„Лет над кукавичјото гнездо“, претставата по текстот на Кен Киси, во режија на Ристе Алексовски, премиерно се игра в петок во 20 часот во Драмски теат ...
МНТ НАЈАВУВА ДИСКО ШОУ СО МЈУЗИКЛОТ „МАМА МИА“

МНТ НАЈАВУВА ДИСКО ШОУ СО МЈУЗИКЛОТ „МАМА МИА“

Распродадени се премиерата в недела и следните две изведби за мјузиклот „Мама миа“ во Македонскиот народен театар (МНТ). Билетите чинат по 1.200 денар ...
„СНЕЖНАТА КРАЛИЦА“ ПРЕМИЕРНО ВО ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

„СНЕЖНАТА КРАЛИЦА“ ПРЕМИЕРНО ВО ТЕАТАР ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

„Снежната кралица“ според мотивите на Ханс Кристијан Андересен, по текст на Билјана Крајчевска и режија на Драгана Милошевски- Попова, е новата претст ...
1 13 14 15 16 17 18 150 / 171 НАПИСИ